OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 20.04.2024, 00:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Childhood Dream Software
PříspěvekNapsal: 07.04.2023, 22:03 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
Klidně to obsáhlé povídání pokud je zájem pouze o intro přeskočte. Intro je dole v příloze ve formátu ADF, ze kterého se dá vytáhnout EXE pro HDD. V odkazu dole je ještě krátké video z puštění hudební rutiny z Amigy 500+.

Ahoj, není to úplně demo, ale nejvíce se to hodí asi sem. V sobotu před týdnem jsem poprvé pustil mé jednoduché intro na Amigu na akci RESETkání. Pracuje se tam s textem, je tam efekt psaní písmen a pak se začne hrát melodie o délce 2 patterny. Na Resetu to bylo puštěno na slabé aparatuře a zvuk se celkem v prostoru ztratil, co bylo hodně škoda ale já i v sobotu jsem na tom pracoval a tyhle věci jsem řešil až za běhu a bral jsem co bylo k dispozici.

Asi hodně lidí čekalo více. Já jsem s tím spokojen.

Je o hodně víc lepších programátorů než jsem já, to ano. Hudební rutina je můj první program v assembleru. Pracoval jsem na ní průběžně neskutečných 6 let. Nabíral zkušenosti jak Paula, CPU co hraje funguje. Hudební formát je specifický a můj. Bity v rámci formátu si postupně sedali, přesto jsem raději volil tuhle cestu než se učit hudební formát MOD. Vznikl zajímavý hudební formát který jsem pojmenoval CMR. Je jednodušší než MOD, méně komplexnější ale umí i 1 věc navíc z Atari 8 bit formátu RMT a to zahrát v 1 kanály v 1 řádku patternu 2 sample po sobě.

Na tomhle fóru je více lidí, co něco tvoří vůči fóru Amigaportal a to je pro mně fajn.

Já se teď pokouším rozběhat to intro i na Amiga 500. Postupně se tím prokousavam, kde by mohl být problém. Kód má větší nároky a chce to 2 MB chip RAM, i když EXE má pouze přes 400 KB. V kódu je textová část hodně obsáhlá. Hudební rutina má jinak tak 4KB. Sample přes 200 KB. Tak nějak na hrubo jak to asi je.

Přesto vše můžu napsat pravděpodobný předpoklad.

Jsem asi poslední v CZ a SK, kdo se začal věnovat assembleru na Amize a neměl jen kecy o tom že by chtěl začít programovat a dotáhl alespoň 1 věc do použitelného konce.

Jsem pravděpodobně jediný v CZ a SK kdo naprogramoval v ASM na Amize hudební rutinu.

Jsem pravděpodobně jediný v CZ a SK kdo stanovil nový hudební formát pro Amigu který v CZ a SK vznikl.

I kdyby jsem již nic neudělal, tohle se stalo a tohle je fakt.

Já si o sobě nic nemyslím, já se mám v rámci assembleristû zde za toho slabšího, jen jsem napsal fakta a mávající vzkaz :mrblue:

Teď bude následovat text z AP při uvolnění párty verze mého jednoduchého intra. Samotné Intro ke stažení a pro zajímavost video z náběhu mé hudební rutiny na Amiga 500+. Nároky na paměť mé hudební rutiny při kombinaci s jiným programem by měli být samozřejmě nižší. Ve videu to začne hrát až po chvilce, protože se hraje ticho... .

No a když vám tam budou hrát pouze 3 kanály ze 4, pusťte si to prosím na něčem jiném než na repráčcich z notebooku ;)

Video z intra není... . Mně jede emulace při nahrávání videa extrémně pomalu.

Text z AP a přeju všem hezký den :)

Dám to zatím takhle. Tím, že jsem to uvedl na RESETkání 2023, dávám volně párty verzi. Snad budu pokračovat v ladění.

Potřebuje to A1200 a hodně volnou Chipku, tedy 2 MB RAM. Na holé Amize možno spustit nabootováním z diskety, nebo bez startup sekvence z DOSu. Pokud je k dispozici alespoň 4 MB Fast RAM lze spouštět bez problémů i z Workbenchu.

V emulaci se mi to nepovedlo spustit na A500+ s 2 MB Chip RAM. Po nahrávání to časem skočí do červené obrazovky. Asi by to mohlo fungovat u A500 s turbokartou - asi (nezkoušeno).

Z ADF si můžete vytáhnout EXE soubor a spouštět přímo z HDD.

​​​​​​Děkuji DaMi za pomoc.

Speciální poděkování bylo v intru dávno před tím, než mi s ním začal DaMi pomáhat... .

To jak dlouho nechávám v intru text na obrazovce je můj záměr.

​Tohle je verze primárně pro CZ a SK. Díky.

V odkazu spuštění hudební rutiny na Amize 500+ a v příloze intro.
Z ADF formátu se dá nakopírovat soubor přímo na HDD a spouštět z HDD.

Lisiak / CDS

https://youtu.be/kmVAyE1yBUc


Přílohy:
RESETkani2023Intro.zip [159.71 KiB]
86 krát

_________________
Amiga - PMD 85
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 07.04.2023, 22:13 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10125
Bydliště: Praha
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 1521 times
Jako, kolego profesore, klobouček. Intro na compu si pustím až nějak v neděli, ale i z toho krátkého úryvku na YT se dá poznat kvalita a hlavně něco nového. Nemůžu se fakt dočkat, až to uvidím (resp. uslyším) celé!

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 07.04.2023, 23:23 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 450 times
Been thanked: 155 times
Dlouholeté úsilí dospělo do vítězného konce. Gratuluji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 11.04.2023, 01:08 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
https://youtu.be/iSTNzgXK3D8

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 11.04.2023, 11:15 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
Ahoj, najprv: Dakujem za pozdrav. :L: (btw, skupina GembaBoys uz neexistuje :dwi: )
Chcem sa opytat: Z tych videi som samotnu muziku nedokazal pocut. Vedel by si z toho grabnut iba audio, bez rusivych elementov?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 11.04.2023, 12:36 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
mborik128 píše:
Ahoj, najprv: Dakujem za pozdrav. :L: (btw, skupina GembaBoys uz neexistuje :dwi: )
Chcem sa opytat: Z tych videi som samotnu muziku nedokazal pocut. Vedel by si z toho grabnut iba audio, bez rusivych elementov?


S pozdravem GembaBoys jsem procentuelně pozdravil největší rozsah lidí, které jsem pozdravit chtěl :like:

Na celkem kvalitním videu se pracuje, je to teď nový, tedy se na něm opravdu pracuje a nedělám ho já. Když bude k dispozici odkaz nahodím.

Je samozřejmě z hudby i MOD. Je ale nepopsaný a to já moc nemusím a z důvodu nízkého zájmu jsem zatím rozběhával kód i na Amize 500, na které nefungoval a donedávna (do včera) to šlapalo pouze na Amiga 1200 a vyšší. Ale dostal jsem impuls ten MOD popsat tak uvidím kdy si k tomuhle sednu, pak jej dám k dispozici. Tohle vše mám s hudebníkem Nooly-m samozřejmě domluveno.

Děkuji moc za tvůj post a samozřejmě za tvou práci kterou děláš i s tvým bráchou.

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 11.04.2023, 15:19 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10125
Bydliště: Praha
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 1521 times
ad nízký zájem - možná by to chtělo lepší topic? Nebo spíš vytvořit vlákno přímo pro CMR, protože mi přijde, že tohle celé je spíš o ladění a představení onoho formátu. A zdejším hudebním guruum ten stávající topic nic asi na první dobrou neřekne. Proto je možné, že to přehlíží.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 11.04.2023, 16:55 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
Tak asi bych to nerozebíral, ono ty hlavní důvody můžou být 2 v rámci nezájmu ;) To intro je ve stavu párty verze spustitelný na A1200 s 2 MB CHIP. Na hudbě není co ladit. Jsem si není vědom chyby vůči originálu. Hudební formát je ve stavu, kdy jej teď nemám zapotřebí nějak zdokonalovat a je specifický. Myslím že detailně ho představovat by byla ztráta času nakolik jej nikdo nebude používat kromě mně.

Jedině že by chtěl někdo udělat převodník z MODu do mého formátu by mělo smysl ten formát rozebírat a i to jen s tím, kdo bude dělat ten převodník. Navíc dost značná část formátu je i ve vlákně pro mou hudební rutinu.

Je to jednoduše jednoduchý intro a nemá smysl se víc zalamovat s tím proč je nezájem. Já si to jen 1 napsal. Po druhé pouze jako důvod proč jsem se zaměřil na jiné věci které jsou i tak důležitější.

Nemá smysl některé věci dál rozebírat, jen tě to pak táhne dolů. Já je přijímám jako fakta. Bohužel pro některé se mi včera podařilo rozběhat to intro i pod Amigou 500, další smůla přichází hned v zápětí, protože to běží na 1 MB RAM. Úplně ta první smůla samozřejmě byla, když jsem čistě hudební rutinu spustil na Amize 500. To byla první špatná správa a omlouvám se za ty další.

Jednoduše samý pech! :) Ale i tak platí co jsem napsal na začátku. Já jednoduše 1 intro poslal ven, to je fakt, který mi již nikdo neveme.

Přeju všem hezký den.

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 11.04.2023, 20:58 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1521
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 383 times
Technická - evropské verze Amigy 1200 se vyrobilo míň, než “neúspěšného” Sinclairu QL.
Až to poběží na pětikuli, bude to lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 12.04.2023, 10:27 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3663
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 797 times
Lisiak4 píše:
Video z intra není... . Mně jede emulace při nahrávání videa extrémně pomalu.
Skus taky trik, ktory obcas vyuzivam ja: nastavit v emulatore nizsiu rychlost (napr. 20%) a potom vysledne grabnute video 5x zrychlit.
Inak pokial robim video z nejakeho svojho intra na viacbitovych pocitacoch, tak to obvykle robim tak ze si do intra doplnim ukladanie obsahu obrazovky (pouzivam PNG) po kazdom vyrenderovanom frejme a vysledne video spravim zlepenim tych obrazkov. Vtedy je jedno ako rychlo to stiha realne robit, vysledne video bude mat spravnu rychlost.
Lisiak4 píše:
mborik128 píše:
skupina GembaBoys uz neexistuje
S pozdravem GembaBoys jsem procentuelně pozdravil největší rozsah lidí, které jsem pozdravit chtěl
A kedze GembaBoys neexistuje (resp. nikto sa k nej uz nehlasi) tak tym si vlastne pozdravil presne nula ludi ;)

Namiesto toho si mohol pozdravit radsej :L: SinDiKat :L: ktory vznikol este pred GembaBoys a ma ovela stalejsi pocet clenov :like:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 12.04.2023, 15:47 
Offline
Prvnička

Registrován: 06.10.2018, 14:14
Příspěvky: 16
Has thanked: 916 times
Been thanked: 4 times
Zavesíš to aj na pouet.net?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 12.04.2023, 20:39 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
JanciB píše:
Zavesíš to aj na pouet.net?


Ahoj, nezavesim. Tohle není verze, se kterou jsem spokojen v rámci funkčnosti na Amize 500, pokud se budeme bavit o upravené verzi pro A500 kterou mám k dispozici jen já. Dostupná verze vyžaduje A1200, tam je vše OK, případně intro je i pro A1200 optimalizováno.

Ale díky za tvou podporu, nějak si se mi ztratil, myslel jsem, že se ozveš dříve ;)

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 12.04.2023, 22:28 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
Tímto patří mě veliké díky Pete-mu z FB za tohle video, které udělal přímo z jeho Amigy 1200. Zatím jsem video sám na repro neslyšel :)

phpBB [video]


Odkaz:
https://youtu.be/BuY0crh--cU

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intro Dream1 / CDS - párty verze
PříspěvekNapsal: 02.03.2024, 11:28 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
Verze malého hudebního disku z již dříve vydaných MODů od Poison-a.
Primárně určeno pro CZ a SK komunitu (tohle není finální verze, je to spíše pracovní verze).
Dávám ven primárně kvůli akci Resetkání, která se bude konat 22.-24.03.2024
Prosím nedávat nikam dál na web (Prober v rámci CADA má výjimku).
Pro Amigu 500 s 1 MB CHIP-RAM (pro spuštění někdy pomůže další restart)
Zobrazení textu na 1 obrazovku zatím pomocí použitého packeru, díky kterému se to i vleze na 1 disketu.
Hudební rutina optimalizovaná primárně pro použité MODy.

Soubor obsahuje:
- ADF / EXE (exe soubor se dá vytáhnout i z ADF)
- 2 zdrojové kódy v ASM
- použité samostatné MODy

Odkaz ke stažení z google disku (max. příloha zde může mít 1MB a nechtěl jsem to rozdělovat):
https://drive.google.com/file/d/1byIHby ... drive_link

Lisiak / CDS​

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Childhood Dream Software
PříspěvekNapsal: 07.03.2024, 13:49 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
Byl jsem Poison-em upozornen, ze vyse zmineny odkaz ke stazeni maleho music disku vyzaduje ke stazeni povoleni ode mne, prava jsem zmenil a jiz by to melo jít stahnout z puvodniho odkazu bez omezení.

Pokud se music disk spousti na Amize s 1 MB CHIP RAM, co je minimum, dle vseho se exe spusti az po druhem restartu. Resil jsem toto chovani s autorem pouziteho packeru Cranker a to s Bifat / tek. Exe soubor je na hrane s velikosti a tohle chovani se nastavenim Cranker-u neda zmenit. V ramci toho, ze exe neni zadna final verze tohle jiz dal nebudu resit. Soucasne pouzite MODy jsou neni konecne, ale mam sve 2 favority z těchhle MODů.

U packeru jsem pouzil možnost i vypsat text a udelal z toho jednoduchou uvodni obrazovku. Pro nazornost ještě dopňuji zde:


Přílohy:
MD_CDS.png
MD_CDS.png [ 39.35 KiB | Zobrazeno 812 krát ]

_________________
Amiga - PMD 85
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz