OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 16:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20.06.2022, 21:14 
Offline
Profík

Registrován: 28.07.2018, 14:37
Příspěvky: 917
Has thanked: 43 times
Been thanked: 411 times
Budeš chtít přibrat autem, nebo budeš chtít stejně jako loni experimentálně dokázat, že se jedná o přenosné zařízení?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20.06.2022, 21:38 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 864 times
Been thanked: 697 times
EC1045.01 píše:
Asi to taky vezmu jen na sobotní otočku … možná sebou vezmu něco, co dodnes není hotové, ale je to v ostrém provozu. Jen doufám, že to dynamo to dá … že bych pro jistotu přeosadil z MH74xx na MH74Sxx aby ekoteroristi byli spokojení. … tak asi ne aneb SAPI-1 je o trochu menší a lehčí takže nedodělek bude na BF …
Vidím tam správně ten zabudovaný proudový kapacitátor? :shock:

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20.06.2022, 22:35 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
To je záložní "baterka" co dovede vyvařit půlku kastle Škody 120 když se natáhne kostra a kleště na svářecí dráty a ještě vás ráno stačí vzbudit... Noční můra jističů co se nezapínají stlačeným vzduchem :mrgreen: Je vidět že miniaturizace 8bitů pokračuje - SAPI už je skoro tak malé jako jednoduchý budík a ještě se vejdou do společného obalu :twisted:. Hluboký respekt, tohle muselo dát práce že i kostelní střecha je proti tomu víkendový šolich. Já se s velkou pýchou co předchází pád rozhodl sletovat si počítačovou desku PMD 85 verze 2 abych měl na Oldcomp párty novorozence (mám jednu bedničku navíc s totálně vybrakovanou nefunkční deskou a člověk se ledacos přiučí když se to takhle bere IC po IC). Ale tomuhle se to tedy neblíží ani v deliriózním komatu. :god:

Začínám mít tušení že letošní ročník bude mimořádně podařený ;).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2022, 11:51 
Offline
Radil

Registrován: 16.11.2013, 20:07
Příspěvky: 270
Has thanked: 0 time
Been thanked: 103 times
Ano, jsem to já. Dobrovolně se přiznávám, že jsem to já, kdo celá ta léta "sabotuje" registrační formulář na OCP tím, že ho semtam odkliknu prázdný (ale evidentně nejsem jediný). A jsem to já, kdo je pokaždé překvapen tím, že se do tabulky vloží prázdný zápis. Nedělám to ze zlomyslnosti ani škodolibosti, ale čistě ze studijních důvodů. Pořád čekám, jestli tak zásadní nedostatek v ošetření webového formuláře někdo odstraní. Vím, že to zde ničemu nevadí, a že to někdo (mraf?) ručně(?) čistí, ale je to opravdu hodně amatérské.

Ale už jsem to nemohl vydržet a tak se přiznávám a zároveň nabízím pomocnou ruku. Nejsem sice žádnej extra webovej programátor, ale tohle bych snad zvládnul. V extrémním případě by mělo stačit do příslušného PHP scriptu (prezencezapis.php) vložit jediný řádek, něco jako toto:

Kód:
if ($nickname == ""): echo "Si delas kozy?!"; die(); endif;


Ale jistě by si to zasloužito ošetřil lépe, důkladněji a také komfortněji pro toho, kdo se jen uklepne. Máte-li zájem, pošlete mi zdroják toho scriptu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2022, 13:01 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2014, 18:29
Příspěvky: 1491
Bydliště: Milovice
Has thanked: 12 times
Been thanked: 368 times
Nostalcomp píše:
Ano, jsem to já. Dobrovolně se přiznávám, že jsem to já, kdo celá ta léta "sabotuje" registrační formulář na OCP tím, že ho semtam odkliknu prázdný (ale evidentně nejsem jediný). A jsem to já, kdo je pokaždé překvapen tím, že se do tabulky vloží prázdný zápis. Nedělám to ze zlomyslnosti ani škodolibosti, ale čistě ze studijních důvodů. Pořád čekám, jestli tak zásadní nedostatek v ošetření webového formuláře někdo odstraní. Vím, že to zde ničemu nevadí, a že to někdo (mraf?) ručně(?) čistí, ale je to opravdu hodně amatérské.

Ale už jsem to nemohl vydržet a tak se přiznávám a zároveň nabízím pomocnou ruku. Nejsem sice žádnej extra webovej programátor, ale tohle bych snad zvládnul. V extrémním případě by mělo stačit do příslušného PHP scriptu (prezencezapis.php) vložit jediný řádek, něco jako toto:

Kód:
if ($nickname == ""): echo "Si delas kozy?!"; die(); endif;


Ale jistě by si to zasloužito ošetřil lépe, důkladněji a také komfortněji pro toho, kdo se jen uklepne. Máte-li zájem, pošlete mi zdroják toho scriptu.


No opaviť by to mal autor, čož som ja. Týmto poprosím Mrafa nech mi pošle súbory, čo robia registráciu, kľudne stačí ten čo vkladá do texťáku, alebo najlepšie prístup na FTP webu, pridám kontrolu :D dát z formuláru a otestujem.
Nebol to zámer, ale len strašne rychlý kód, ale chápem, že niekto s tým môže mať mentálne problémy :lol:

_________________
STbrigáda
Atari 800XL, POFO, Atari Mega 2/4Mb Ram, Atari Mega STe, Atari TT 030


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2022, 16:39 
Offline
Profík

Registrován: 15.01.2014, 20:08
Příspěvky: 782
Bydliště: Šlapanice
Has thanked: 129 times
Been thanked: 97 times
Libor L.A. píše:
Budeš chtít přibrat autem, nebo budeš chtít stejně jako loni experimentálně dokázat, že se jedná o přenosné zařízení?

No udělal jsem experimentální test na přenosnost a skončil jsem u toho, že dané nedodělané zařízení je přenosné tak z pokoje do pokoje … jsem čerstvým majitelem dvou kousků malé výpočetní techniky (skříň pro paměť C7113) co by se ideálně hodila jako podstavec pod to nedodělané zařízení. Nabídka na transport té malé mikroelektroniky zní super a odmítnutí by byla škoda.

Czech Human píše:
To je záložní "baterka" co dovede vyvařit půlku kastle Škody 120 když se natáhne kostra a kleště na svářecí dráty a ještě vás ráno stačí vzbudit... Noční můra jističů co se nezapínají stlačeným vzduchem :mrgreen: ...

Panda38 píše:
Vidím tam správně ten zabudovaný proudový kapacitátor? :shock:

Původně bylo v plánu, aby to nedodělané zařízení vydrželo krátkodobý výpadek v síti ale po výpočtech je to spíše likvidátor KY71x aneb pracují tak nějak mimo katalogové hodnoty :scratched: . Pokut si pamatuji dobře tak těch cca 300 TTL obvodů bere v provedení LS a ALS cca 0,5A, v klasice cca 2A a v provedení S cca 4A (vlastně LS a ALS není TTL ale DTL).


Czech Human píše:
... Je vidět že miniaturizace 8bitů pokračuje - SAPI už je skoro tak malé jako jednoduchý budík a ještě se vejdou do společného obalu :twisted:. Hluboký respekt, tohle muselo dát práce že i kostelní střecha je proti tomu víkendový šolich. Já se s velkou pýchou co předchází pád rozhodl sletovat si počítačovou desku PMD 85 verze 2 abych měl na Oldcomp párty novorozence (mám jednu bedničku navíc s totálně vybrakovanou nefunkční deskou a člověk se ledacos přiučí když se to takhle bere IC po IC). Ale tomuhle se to tedy neblíží ani v deliriózním komatu. :god: ...


SAPI-1 je v RACK 19“ 4U to nedodělané zařízení je v „RACK“ 19“ 6U (2x 3U) takže SAPI-1 v minimální sestavě má 1x RACK 19“ 4U a v maximální sestavě 18x RACK 19“ 4U (1x JZS-1/A, JPN-1, 14x JVV-1C a 2x JPD-1). Jinak takové SAPI-12, SAPI-12R, SAPI-80 je poctivé miny aneb skříň.

No spíše to docela dost vlezlo do peněz hlavně ty DPS ale aby ubylo IO v té bedně od banánů tak to ne. Pokut zabrousím mezi COSPLAYery tak to nedodělané zařízení je jen taková drobnost :joint: .

_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna, aneb jsem dyslektik a dysgrafik.

http://www.sapi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2022, 18:21 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
Pěkné, chytré hodinky má dneska kdekdo, ale vozit digitálky na dvoukoláku s přívěsnou elektrocentrálou... :dthu:

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2022, 19:10 
Offline
Profík

Registrován: 15.01.2014, 20:08
Příspěvky: 782
Bydliště: Šlapanice
Has thanked: 129 times
Been thanked: 97 times
No mít na dvorku něco co dokáže z hmoty dostat aspoň to 1% energie v podání dejme tomu 4x2000MWe tak bych se nezlobil a ideálně něco co jede v cyklu U238 -> PU237 :slint: aby ekoteroristi měli důvod prudit, že fuj a já jim na to že jen recyklace … to by pak spotřeba toho nedodělku byla pod rozlišovací schopností.

Ale jsem žabař mít ty hodiny s relé nebo radši z elektronek aby se u toho dalo spát, to bych pak potřeboval kamion a za ním kabel od elektrárny s pošetilou účinností 1% … to bych si mohl dovolit i takové 32(36)bitové POČÍTAČE jako je IBM360 … a dnešní moderní lepiče kódu chlácholit že jsem na ně moc hodný, že na té IBM 360 mají FORTRAN IV. Kdybych byl zlí tak nafasuj IBM 706 či IBM 709 nebo IBM 1401 a strojový kód … hups trochu mi ujeli mokré sny :oops:

_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna, aneb jsem dyslektik a dysgrafik.

http://www.sapi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2022, 12:48 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Mám tu nějaké dilema, co vzít na OC Párty. Mám vzít CoCo3, když už v něm mám 512 kilo RAMky a šly by tím pádem sierrovky? Nebo Amigu 500 s PiStormem? Nebo X68k (ale ten by byl spíš na "rozchození", protože ho mám v rozebraném stavu - takže by bylo potřeba pár dobrý duší, neb jsem za ta léta zapomněl úplně vše kolem něj)? Pak mě napadá ještě C128, ale s tím jsem už taky notně dlouho nepracoval. Přemýšlel jsem i o ZX+3, ale Spektráčů tam asi bude hodně. Nebo NuXTa pro vzpomínku na doby, kdy PC bylo "blééééé"? :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2022, 13:58 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
PC je blééééé furt.
Vezmi X68000 nebo CoCo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2022, 16:42 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.04.2018, 16:59
Příspěvky: 261
Bydliště: Pragl
Has thanked: 85 times
Been thanked: 62 times
Vem pistorm v 500kouli ;-) Jsem zvedavej, u me to ceka furt na instalaci, tak se juknu ;-)

_________________
STbrigáda
Atari MST2/4Mb ,MSTE/4Mb, Tower TT030


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16.08.2022, 14:14 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Taky mam problem, taky nevim co vzit. Sharpa jsem pres dovolenou nedokoncil (nejakej moribundus mne ochromil na 3 dny) a defakto mam pripraveny jen ZX, Amigy a PeCe. Uz hrozne dlouho jsem nevytah amstrada nebo MSXko nebo ST. Jenze nemam pripraveny SW na tu spravnou zabavu, tudiz gamesy a nejlip ty co jdou hrat ve dvou.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16.08.2022, 19:34 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.02.2018, 11:31
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha
Has thanked: 0 time
Been thanked: 62 times
No jestli to bylo 3 dny s horečkama, tak to klidně mohl býd Omikron. Já to takhle měl taky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17.08.2022, 17:03 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Možná byl, ikdyž kromě prvních 24 hodin jsem neměl vysokou horečku. Ale fest jsem se potil…

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17.08.2022, 17:45 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Což je i příznak omikronu poslední subvarianty... Pokud jsi už virus měl, ideálně s očkováním, bývá průběh obvykle bez komplikací :-).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz