OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JIVA's fleshka s emulátorama
PříspěvekNapsal: 19.07.2020, 12:47 
Offline
Kecka

Registrován: 09.08.2016, 02:35
Příspěvky: 45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times
uděláme si klíčenku usb na boot mimo windows tak zvaný v dnešní době jailbreak

potřebovat budeme klíčenku usb , její formát musí být FAT32 ne exFAT nebo FAT64 , běží na FAT32 což ji omezuje na 32GB a pokud by měla být větší musela by být naformátovaná na NTFS

ze stránky http://www.tigerhareram.cz stáhněte tigerhareram-linux.zip verze 1 nebo 2 nebo 3 , třetí je nejnovější , ve dvojce je hra diablo

nahrajte na klíčenku prostě tak soubory do D:\ složky debian , download , emulatory , multimedia , server , a další

ve složce debian v bootu spusttě bootinst.bat což ji nastaví na bootovatelnou , kdyby vám nešlo bootovat z ní zkuste stáhnout thinkpad t430 image ssd hdd 128GB , je starší je to debian 9 podporuje starší hardware ale využili byste že se nahrává pomocí programu rawrite pro windows na D:\ flešku , přepíše ji na formát ext4 pozor aby ho windows hned nepřeformátovaly

pokud máte 8GB ram máte vyhárno , toram parametr nebude mít problém , zkopíruje celý systém do ramky , pokud máte jen 4GB musíte v debian /boot v syslinuxu.cfg odebrat parametr toram ze spodního řádku pak bude využívat flešku celý čas běhu jako harddisk

a teď po naskočení na plochu , měli byste mít rozlišení 1366x768 je to na to připravené , pokud máte jiné nic se nestane jen to bude trochu rozšířené a neroztáhlé ,

budeme měnit soubor 04-Default.sb , rozbalíme sb2dir 04-Default.sb do složky changes , v obsahu je etc a root složka tam dohledejte .fluxbox / a soubor startup , F4 v midnight commanderu ten se spouští mc , editujeme soubor startup , opravte mount /media/JIVA tak aby odkazoval na zařízení flešky , u notebooku to je /dev/sdb1 a dev/sda1 dev/sda2 náleží windows

postarejte se aby mount připojoval /dev/sdb1 na /media/JIVA , tím se prolinkují linky mezi systémem a fleškou zmizí červené řádky v rootu stanou se bílé a po otevírání vedou někam na /media/JIVA do složek , tam je trvalé úložiště mimo ram disk

flešku 128GB můžete mít

hry podporují gamepad kompatibilní s xbox360 a pc ale i jiné to však nevím tak jistě spíš starší typy

pokud investujete do větší flešky nebo rovnou nějakého ssd usb disku přiberte si z archivu co chcete , podívejte se na tigerhareram.cz do links na google drive do všech složek , najdete množství obsahu který přesně pasuje do obrázkové nabídky s menší úpravou

s těmito znalostmi můžete systém přenést i na vnitřní disk , jako doplňující materiály budete potřebovat permanentně otevřený google třeba na tabletu nebo apsoň mobilu a hledat co neumíte , jako příklady když nejde zvuk když nevím něco jiného nebo když něco prostě chcete zjistit třeba ohledně terminálu xterm a mc , vedlejší google hledání pomůže vyřešit neznalosti , jako cfdisk jak smazat harddisk nebo mkfs.ext4 -L JIVA /dev/sda1 jak naformátovat vnitřní na patřičný formát pro přenesení systému

děkuji za pozornost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška
PříspěvekNapsal: 20.07.2020, 14:00 
Offline
Kecka

Registrován: 09.08.2016, 02:35
Příspěvky: 45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times
změna rozlišení je v startup souboru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška
PříspěvekNapsal: 22.07.2020, 13:16 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Řekl bych, že toto nemá s rubrikou "Stará PC - Systémy" absolutně nic společného. Přesouvám jinam.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška
PříspěvekNapsal: 22.07.2020, 14:54 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
Já bych se přikláněl i k výstižnějšímu přejmenování tématu, protože mi chvíli trvalo, než jsem objevil, že jde o XBOX 360 (platformu např. pro mě zcela cizí a neznámou)

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška Xbox 360
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 13:59 
Offline
Kecka

Registrován: 09.08.2016, 02:35
Příspěvky: 45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times
ty jsi asi úplně slepý , není to xbox 360 je to PC linux debian fleška , kde si vzal že to je jiná platforma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška Xbox 360
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 14:05 
Offline
Kecka

Registrován: 09.08.2016, 02:35
Příspěvky: 45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times
souhlasím že jsou to emulátory na moderních strojích , ale ne že je tam cokoliv xbox360 , tam je jediné co je xbox360 a to je ovladač xpad linuxový driver který dobře ovládá xbox360 a pc kompatibilní gamepad , hůř pak xbox one gamepad ten nejde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška Xbox 360
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 21:23 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Já to nezkoumal. Vyhodím tedy to o X360. Nicméně tím pádem ani já nechápu ten "jailbreak".

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's fleshka s emulátorama
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 22:29 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
JIVA píše:
...běží na FAT32 což ji omezuje na 32GB...

Blbosť. Na FAT32 sa dá naformátovať čokoľvek do 2 TB. Sám používam 500 GB disky naformátované na FAT32. Len treba vedieť.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's fleshka s emulátorama
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 22:57 
Online
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Zase úplně blbost to není, záleží tu na podpoře OS. Třeba w2k umí FAT32 právě jen do 32GB, větší jen NTFS. Asi to bylo motivované propagací NTFS aby ustřihli w9x a dos, leč limit tu je. Novější windows nebo linux umí FAT32 větší. Mě víc vadila maximální velikost souboru 4GB to je větší opruz protože to tak mají i velké disky - nešlo skladovat velká DVD iso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's fleshka s emulátorama
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 23:19 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
Win.XP vie tiež vytvárať FAT32 oddiel len do 32GB, ale to neznamená, že ho nevie používať aj väčší. Stačí ho vytvoriť iným diskovým nástrojom, windows s ním potom pracuje dobre. 4GB limit je otrava, ale dá sa to riešiť, napríklad cez delené archívy. Pri ISO v archíve (napríklad aj bez kompresie) mám ako bonus CRC32, takže viem veľmi ľahko zistiť či archív a teda aj ISO nieje poškodený.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's jailbreak fleška Xbox 360
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 23:33 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
misticjoe píše:
Já to nezkoumal. Vyhodím tedy to o X360. Nicméně tím pádem ani já nechápu ten "jailbreak".
Asi tak. Jailbreakem jsem dosud nazýval něco, co obchází omezení platformy a dovolí mi spustit software, který by jinak spustit nešel. Mimo jiné třeba custom Android na telefonu, kde se tomu výrobce brání. Nebo instalovat aplikace na iPhone mimo appstore a takové věci...

Takže jsem automaticky očekával, že se jedná o obcházení ochran XBOXu, když už jsem ho v tom nepřehledném textu zahlíd... no, měl jsem číst pozorněji, nebo nereagovat.

Přesto prosím o vysvětlení, proč by se toto mělo nazývat jailbreak..

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIVA's fleshka s emulátorama
PříspěvekNapsal: 24.07.2020, 13:19 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:34
Příspěvky: 551
Has thanked: 408 times
Been thanked: 166 times
Zadny jailbreak to neni, je to obycejne bootovani z flesky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz