OldComp.cz
https://oldcomp.cz/

PowerBook G4 - závada paměťového slotu.
https://oldcomp.cz/viewtopic.php?f=79&t=5524
Stránka 11

Autor:  Dudusko [ 31.08.2017, 08:14 ]
Předmět příspěvku:  PowerBook G4 - závada paměťového slotu.

Přátelé,
pořídil jsem ze studijních důvodů (=chci si hrát) PowerBook A1095. V několika kusech, od cca 0.5-1.4 GHz. Jsou funkční, ale
postižené klasickou závadou spodního paměťového slotu. V něm vložená DDR RAM není detekována. Dvojitá patice pro SODIMM je připájena "kuličkami". Předpokládám, že díky mechanickým rázům se tyto utrhly a následně je spodní šuplík v tahu.
Vymontoval jsem podle postupu na ifixit.com základní desku. Následně ji kolega (který dnes a denně opravuje notebooky) na infra pájecí stanici zahřál na teplotu plavení kuliček (přidali jsme tavidlo, jj). Sledováno kamerou, teplota snímačem na desce. Plast vydržel, nic se nerozteklo.
Přesto po složení ntbku mi nenaběhne napájení. Podle svitu led nabíječky je problém s napájecím obvodem. Ten je přitom na extra desce a ani nebyl vymontován. Vše zkontrolováno. Při ohřevu byl zbytek desky odstíněn alobalem, předehřev, spodní předehřev, průběh řízený podle křivky pro olověnou pájku.

Nějaká rada? Je na desce "něco", co je extrémně citlivé na teplo? Mohlo by to být způsobeno zbytky tavidla? Sundavat SODIMM dvojpatici zatím nechci, protože pro zpětné kuličkování nemáme planžetu,rastr na fixaci kuliček před pájením.

Děkuji za rady.

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/