OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 17:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DOOMSDAY: Lost Echoes
PříspěvekNapsal: 15.11.2016, 18:15 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Obrázek
Moje méno je Mike. Matka mě vyprdla z dělohy v takový děsivý díře s názvem Nová Naděje. No jak pro koho... Je to místo plný houmlesáků, kurev, feťáků a příživníků. Určitě ste vo tom městě někdy slyšeli. Je to největší prdelákov na planetě Kepler 452b. Vyrůstal sem na ulici, život to nebyl vůbec lehkej. Všude samý nástrahy, snadno by děcko podlehl kráděžím a tak. Ale já nějak vodolal. Asi proto, že sem to místo nenáviděl a myslel jen na to, jak se vodtama dostat navždycky.
Jenže to neni nijak snadný. Jako spodina ste vodkázaný jen na to, jestli se náhodou nedostanete mezi posádku nějaký lodi. A když skoro nic neumíte, tak nemáte šanci ani na pingla. Jednou sem na ulici našel leták. Byl náborovej. Armáda Sinotecu nabírala nový rekruty. A protože se jim stavy dost rychle krátili, brali každýho.
Obrázek

Tvrdě sem dřel, čistil si předpisově zuby a brzo nastoupil na vojenskou akademii. Nebyla to procházka herákovym sadem, ale dalo se to. Měl sem přecejen tvrdou výchovu už vod mala, tak sem to dal. Pak sem dostal bojovou loď ménem Doomsday. Bylo mi jasný, že to je moje jízdenka pryč z týhle zavšivený planety. Po večerech sem s ní hrál, aby jí nemohli vystopovat a čekal na správnou příležitost. Ta přišla záhy. Nějaký mamrdi vyhlásili civilní povstání a v tý mele, která následovala, sem nepozorovaně odletěl.

Domovem se mi stal The Pit. Stará vesmírná stanice plná pirátů, renegádů a děvek. Docela se mi tu líbí. Je tu svoboda a Vesmír je místo plný příležitostí. A tak si mě najímaj na kde co. Za správnou sumu udělám prostě cokoliv. Zrovna jako teď. Dostal jsem zprávu o opuštěný stanici Regus. Nikdo neví, kam a proč posádka zmizela. Její majitel chce, abych zjistil, co se tam stalo. Tak deme na to...
Obrázek

DOOMSDAY: Lost Echoes je textová adventura doplněná působivými obrázky (člověk až žasne, co se dá se 4mi barvami napáchat nádhery). Adventura je samozřejmě v angličtině, což některým asi způsobí noční můry. Naštěstí se nejedná o žádný masakr v podobě děl páně Shakespeara, čili i mírně pokročilý angličtinář psaný text pochopí.
K ovládání, jak už to v textovkách bývá, se používají textové příkazy:
GET - sebrání předmětu / DROP - položení předmětu / WEAR - něco si oblečete / REMOVE - něco si svlečete / EXAMINE, EX nebo X - prozkoumání něčeho ve hře / REDESC nebo R - znovu vypíše popis místnosti / EXITS nebo Z - vypíše možné východy...pak je ju klasika NORTH/SOUTH/WEST/EAST/UP/DOWN atp. Autoři uvádějí, že jejich sofistikovaný parser zvládne pochopit kdejakou ptákovinu, kterou nápíšete, čili se nebojte experimentovat. Kdybyste však přecijen tápali, stačí si přečíst manuál.

Ke hraní budete potřebovat 128kB RAM a 3,5" disketovku nebo HxC.

V archivu níže najdete dva obrazy disket, manuál a HFE soubory pro HxC.
http://www.oldcomp.cz/pub/ddle.rar
Jedná se o verzi 1.0 - kdybyste během hraní narazily na chybku, jukněte, zda autoři nevydali novou verzi na jejich stránky:
https://doomsdayproductions.org/

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz