OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 00:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 19.05.2022, 00:07 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Po dlhej dobe,kedy ma iné starosti nepustili k fóru,ani sa mi nezmestilo do rozpočtu dokupovanie dielov,sa vyskytla v obom krátka pauza a podarilo sa mi konečne zohnať svoj 1.ISA SCSI radič,dnes dorazil,disk a kábel sú ešte na ceste.
Chcem pridať do svojej staršej 286ky(mám 2) SCSI disk a SCSI radič Adaptec 1530P do ISA slotu,podl'a manuálu má Boot menu a mal by umožňovať vol'bu bootu medzi SCSI a natívnym bootom hlavného BIOSu,teda IDE/FDD...
V ISA zbernici sú momentálne grafika a IDE+FDD radič v multi IO s COM a LPT,stroj má 2 FDD a na IDE je CF 32MB s DOSom 3.30 a CD-ROM,sú alokované písmená A až D,z toho BIOSom A až C a CD driverom D.
V akom poradí sa alokujú písmená jednotiek,ak pribudne SCSI?
Mám CD-ROMu pred pripojením SCSI HDD posunúť písmeno v Autoexecu až za písmená,ktoré má obsadiť SCSI disk?
SCSI HDD má 1067MB,teda DOS 3.30 ho celý vidieť nemôže,na samotný SCSI HDD chcem dať DOS 3.31/4.0/4.01/5.0-máte niekto niektorý z nich?
Mohla by som sa za niekým,kto má niektorý z vyššie uvedených DOSov,zastaviť na oSYSnutie?
Predpokladám,že ak niektorá logická partition bude nad 32MB, DOS 3.30 neuvidí žiadnu logickú partition a teda má zmysel urobiť ako exchange partition len primárnu a logické už podl'a limitu DOSu na SCSI HDD.
Predpokladám správne,že ak nabootujem z CF do DOSu 3.30,uvidí to,čo teraz+primárny oddiel SCSI HDD o vel'kosti 32MB a bude ignorovať ostatné-väčšie oddiely na SCSI HDD a ak nabootujem z SCSI HDD novší DOS,uvidí všetky oddiely na HDD,oddiel na CF,aj CD-ROM?
A v akom poradí si ich naalokuje?
A keď nabootujem z FDD,uvidím toho tol'ko,kol'ko môže vidieť daný DOS a bude možné iniciovať, sformátovať a oSYSnúť SCSI disk?
Mám primárnu partition,ktorú majú vidieť oba DOSy,vytvoriť FDiskom DOSu 3.30 a extended/logical fdiskom novšieho DOSu,alebo všetko novším?
Než to zabudujem,mohla by som sa s diskom (a radičom) zastaviť u niekoho,kto máte skúsenosti s SCSI,chcelo by sa niekomu mi ten disk na tento konkrétny účel pripraviť?
Na čo ďalšie si mám dať pozor?
Ďakujem za akúkol'vek pomoc.
Samozrejme sa to neponáhl'a,som dosť preťažená inými starosťami.

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 19.05.2022, 07:28 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Rekl bych, ze to zbytecne komplikujes. Zkontroluj nastaveni cisla zarizeni - disky se vetsinou davaly na 0 a 1, radic na 7. Terminator musi bejt na konci kabelu. Pokud mas terminator v disku, ujisti se, ze je zapnuty, a disk dej na konec kabelu.
DOS se da stahnout z milionu mist, staci hledat. Potom jen nabootujes ze stazene diskety a pouzijes FDISK a FORMAT na pripravu disku.
Pismena disku se priradi podle toho, jak nastavis bootovani. Vzhledem k tomu, ze netusim, co mas za desku, nedokazu to odhadnout.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 19.05.2022, 10:41 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Dobré ráno,ďakujem za link, doska je 80286 MB 35-7024-00-00 A/W 710024 9050-bez odkazu-vzácna,nájdete podobnú Made in Taiwan,ale moja je Made in Hong Kong,mám podozrenie,že industriálny variant,je to nálezová doska nájdená s inými hrozným spôsobom uskladnenými,našiel ich kedysi bratranec a spomenul si na mňa,no a tie ostatné mali vytečené batérie a táto je po tom všetkom ako nová.
Je mi jasné,že letters podl'a bootu,ale či musím CD-ROMke posunúť písmeno?
Ale asi áno,lebo MSCDEX sa loaduje z Autoexecu až nakoniec,HDD sa asi loadnú cez BIOSy ešte pred OS,správne?
No ale teda aj primary partition 32MB mám urobiť novším FDISKom?
Tú musí vidieť aj DOS 3.30,musí to byť v tej de facto FAT14,čo používa DOS 3.30.
O terminátoroch sú zdroje jednoznačné,ale o pozícii disku na kábli niektoré zdroje uvádzajú,čo Vy,že na koniec,iné,že je to 1 a iné vrátane PDF od Adaptecu,že na začiatok-najbližší konektor k radiču...
Mám image z WinWorldu,ale oni tam majú pol imageov vadných...súdim,že keď polka ISO je vadných,tak asi aj IMG budú funkčný tak každý 2.a ešte som nepoužívala WinImage,lebo som DOSy 3.30,6.0 a 6.22 zohnala po starom a 6.20 som mala od detstva,tak som chcela aj tieto(4 a 5) získať po starom a kým je pauza medzi lockdownmi,urobiť si retro výlet,ako za mlada,keď som chodila vlakom ku kamarátom s disketami,a potom s laptopom a laplinkom,alebo so ZIPkami,chýba mi tá doba,keď sa miesto "Pošli mi link" hovorilo "Meň disketu"... WinImage je last resort,keď už sa nikomu nebude chcieť zdiel'ať nostalgiu a robiť retro aj ten proces,je to viac autentické aj to urobiť,ako by som to robila v dobe,keď ten komp bol nový(keby som si vtedy mohla kupovať HW...to na taký SCSI radič mali prachy len firmy a ten disk detto),keď tu nebol internet a zdiel'anie SW znamenalo výlet vlakom alebo Trabantom,tu by bol na mieste ten Trabant,lebo v roku 1989,z ktorého je tá doska(BIOS je o rok novší),patril Trabant aj SCSI k výbave od vyššej strednej,alebo nižšej vyššej triedy nahor,ale Trabant je v servise a kým nesplatím (dobovú) automatickú spojku,ktorou som si ho dala vyupgradovať,tak si exponáty ešte nemôžem voziť pomocou iného exponátu...
Ale v tej dobe nebol internet a pre ďalšiu verziu DOSu by som si niekam šla fyzicky,alebo by mi prišiel poštou na diskete,nejak ma baví historická autenticita celého procesu,ako minule,keď mi prišiel takto autenticky DOS 3.30,viac ma baví otvoriť si obálku alebo balík,než dekomprimovať image stiahnutý z internetu a v dobe výroby toho kompu by sme tento upgrade riešili asi v krčme a nie na internete a v záujme autenticity by to ešte chcelo dohodnúť oSYSnutie pevnou linkou,ale ísť vlakom to riešiť fyzicky stále môže byť autentické,lebo ČD majú v prevádzke stále plno dobovo korektných rušňov,vozňov,aj jednotiek,ktorými si toho času aj zopár l'udí domov odviezlo nové ISA karty a zánovné SCSI disky z roboty...
Vlastne riešiť takéto veci osobne je ultra retro,zaujímalo by ma,či sa tu aj iným zachcelo aj proces porady a dopravy dielov a SW riešiť retro metódou...
Škoda,že som v okrese,kde som jediná,čo sa venuje retro-IT,lebo riešiť to s niekým v krčme by ma bavilo viac...teraz,keď sú na chvíl'u povolené,na 2.stranu,takto si za neprepité peniaze môžem kúpiť ďalší HW,no a nakoniec doprava SW retro spôsobom už aj tak autenticitu projektu nezachráni,keď som nezohnala dobový case a mám ATX case aj zdroj a CFku v tom...lebo som nezohnala dosť malý HDD pre DOS 3.30,lebo niekto chce za také disky skoro 2000 korún a pod 900 nie sú nikde...a je po retro...a tým už to asi WinImage nemôže skaziť...

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 19.05.2022, 14:35 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Aha, nevsiml jsem si, ze je to 286, tam to asi bude jasne.
Takze:
1) Posunuti pismena CDROM - asi ano, pokud mas pismeno specifikovane v MSCDEX natvrdo (/L:pismeno). Pokud nemas, melo by se posunout automaticky. Jeste si pro jistotu over LASTDRIVE v config.sys, melo by bejt aspon na F
2) Vytvoreni partition 32MB - ja partition vetsinou vytvarim Ranishem :) Ale v tomhle pripade bych asi pouzil starsi FDISK, aby vytvoril FAT12 (ne FAT14) o velikosti 32MB. Novy FDISK by to mohl spatne pochopit
3) Pozice disku na kabelu - je to jedno, krome pripadu, ze mas terminator v disku. Potom by mel jit disk na konec, protoze terminator musi byt vzdycky na konci. Pokud mas samostatny terminator, dej ho na konec a disk dej kamkoliv (a presvedci se, ze v disku neni terminator nebo je zakazany)
4) Me vetsinou image z WinWorldu fungujou. Na zapis pouzivam http://www.chrysocome.net/rawwrite Problem mas mozna v disketove mechanice, nove USB mechaniky (ConnectIT) nestoji za nic.
5) Trabant nekomentuju :)
6) Male HDD jsou, jen je zapotrebi hledat nebo se zeptat :) Do 286 by stejne nejlip pasoval MFM disk.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 19.05.2022, 23:51 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Dobrý večer,tak ona je aj relatívna syntax k MSCDEX?
To som nikde nenašla,všade opisujú len absolútnu syntax.
Ako vyzerá relatívna syntax MSCDEX?
A funguje tak,že s relatívnou syntaxou to použije najbližšie aktuálne vol'né pïsmeno?
To sa hodí.
FAT12 treba pre DOS 2.x,to má limit 16MB.
To,čo používa DOS 3.0 až 3.30(nad rámec FAT12) je také demo FAT16,volá sa FAT16,ale adresuje reálne 14bitovými adresami a jej limit je 32MB.
DOSy 3.31+ už vedia pravú FAT16,ktorá skutočne adresuje 16bitovými adresami sektorov,oficiálne sa volá FAT16B,ja to nazývam viac logicky,čo adresuje 14bitovo,volám FAT14 a čo 16bitovo,volám FAT16...
...Proste to je evolúčne medzi FAT12 a 16,v tom je aj historický význam DOSu 3.30.
Z WinWorldu som skúšala ešte len ISO,IMG ešte nie.
Vďaka za link
Ja ešte USB FDD nemám,musím použiť komp strednej generácie ako prestupnú stanicu.
Na Trabant som sa dnes bola pozrieť,je to tak v polovici.
Kde zháňate HW za prijatel'né ceny?
MFM disky aj radiče sú strašne drahé,to je jediný dôvod,prečo ich nemám,ale 16MHz 286ka z roku 1989/1990 je dobovo korektná s IDE+SCSI.
MFM sedí k 286kám 8 až 12MHz z r.do 1987 a k XT a tak staré nič nemám,to už je out of my budget...:( ...

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 20.05.2022, 00:40 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
ISO je obraz CD, a možno rovno bootovacieho CD, v ktorom je bootovanie riešené emuláciou bootovacej diskety. Jej obraz by sa snáď dal vyextrahovať s PowerISO alebo ISOBuster alebo Nero... niečo to snáď dokáže, neskúšal som. Ale načo to takto komplikovať, treba stiahnuť rovno IMG čo je obraz diskety. A jeden z uvedených programov (tuším PowerISO) vie aj vytiahnuť súbory z IMG, takže sa dá dopredu pozrieť čo tam je.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 20.05.2022, 03:57 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Jinak jako zdroj retro pc sw doprucuju https://winworldpc.com/home a http://osdos.net .

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 20.05.2022, 09:32 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Relativni syntax MSCDEX vypada tak, ze pokud vyslovne nepozadujes urcite pismeno (/L:x), pouzije se nejake volne. Predpokladam, ze to bude prvni volne, ale ja vetsinou pouzivam F: nebo R:, protoze pak vim, kde co mam.
HW za prijatelne ceny treba na aukru, ted jsem za petistovku koupil balik karet, ve kterem je mimo jine i (8bit) MFM radic a 455MB IDE disk.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 20.05.2022, 10:59 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
PotPalo:Ja som to myslela tak,že som ešte z WinWorldu skúšala len obrazy inštalačných DVD a CD a každý 2.bol na figu borovú,obrazy diskiet som ešte neskúšala,lebo som posledné 3 DOSy získala po starom na fyzickom médiu...ďakujem za 6.0.
Starý Mraf:Ďakujem za linky,skúsim ešte ten 2.,na WinWorlde je protivný a mizogýnny personál,musela som si dať bezpohlaný nick,aby mi ho nevymazali a nezakázali...A admini sú tam samá invektíva...
Kubik:Ďakujem,myslela som,že bez parametra /L mi to žiadne písmeno nepriradí.
Na Aukre že sú prijatel'né ceny?
Vy máte asi dosť vysoký plat,ISA karty som nejaké mimoaukčne zhandl'ovala a na prijatel'né ceny som sa dostala,ale zvukových kariet sa to netýka,žiadnu ISA zvukovku okrem tých,čo High Voltage označuje za šitné až nepoužitel'né,tam pod 1000 nedostanem a 999 je nad 1000,lebo doprava...
Zatial' najlepšie ceny má pán Krupka,Svatoň a Potočný,ale tá doprava...
No a takýto balíček,ako aj s MFM radičom a diskom,to ste mali šťastie na osobu neznalú hodnoty,alebo to tam nebolo vypísané,to má 2 stránky,keď niekto nenapíše,čo to presne je,tak to konkurencia prehliadne,ale tak isto aj Vy to ťažko nájdete,napríklad keď som hl'adala ISA SCSI radiče,buď nič,alebo drahota,až keď som hl'adala len ISA (všetko ISA),tak som našla neoznačený radič(označený len "radič Adaptec") a len podl'a fotky som identifikovala,že je to SCSI a keďže som si to všimla jediná,mala som ho za vyvolávaciu cenu,keby predajca vedel,čo to je,bol by drahší a označený a konkurencia by ho našla a takí bohatí l'udia ako Vy by ma prehodili pre Vás prijatel'nou cenou,ktorú ja by som si už prehodiť dovoliť nemohla...
K MFM sade gratulujem.
No ale napríklad 5.25" FDD za prijatel'nú cenu na Aukre fakt nie,vždy idú vysoko nad 1000,dokonca aj AT kejsy,na pekné hranaté bez jedinej obliny nemám šancu,towery k 1000,desktopy 1500 až 2000,to ma chcú donútiť v múzeu vyberať vstupné?!

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 20.05.2022, 13:16 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Na Aukru jsou prijatelne ceny, pokud clovek sleduje aukce s vic kartama a podle fotek identifikuje, co je ktera zac. I zvukovky se tam objevi, nekdy v breznu jsem koupil SB Vibra 16 za neco pres dve stovky. Nedavno se prodaly dve ESS, jedna za petistovku, jedna pod tri stovky.
Aukce "Sberatel rusi sbirku" se pochopitelne ignorujou :) I kdyz tam ted nekdo mel na prodej sest zvukovek a mohla sis vybrat jednu z nich asi za petistovku. Tak nejak se mi matne vybavuje, ze tam byly i nejake soundblastery, coz se v nouzi za petistovku jeste da...
SCSI radice jsou bida, je dost radicu pro scannery, ale ty nemaji BIOS (a ani k nim nejspis neexistuje), takze pro bootovani jsou nanic. Nastesti nejsou ani male SCSI disky, tak to tolik nevadi :)
Obecne - ma smysl si Aukro kazdych par dni projit a prohlednout si aukce, ktere vypadaji zajimave. S trochou stesti se da prijit k peknym kouskum levne.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 20.05.2022, 13:56 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Ja tam vidím 5 zvukoviek Ess,ale za 1200 za 1 kus,za nejakých 400 aj s poštovným som ukoristila Diamond a za 300 a nejaké drobné SB AWE64,lebo predajca napísal len Creative a už nie Sound Blaster a konkurencia ju tak prehliadla,ja som ju našla zas hl'adaním len pod heslom"ISA"...
Ale takú hladinu,ako Vy píšete,tam v ISA zvukovkách nevidím...
A nakoniec ani neviem,či mi predajca odošle už zaplatený SCSI disk,lebo som s ním handl'ovala ZIPky,ktoré som si chcela k tomu dať pribaliť a odmlčal sa,tak nakoniec ešte možno ani ten disk nedostanem,ešteže som dala platbu cez Aukro,ale sakra je to jediný SCSI disk široko ďaleko,tak ma dosť naserie,keď mi ho nakoniec nepošle za pokus zhandl'ovať 200 na ZIPkách...
Za 500 SB samozrejme áno,ale za 800 až 1200 nie...nekradnem...
No a za 500 tam nevidím, za AWE32 niekto chce až 2000,žiadny SB pod 1200 a za 800 akurát neodporúčaná AWE64,a potom za 600 až 1000 nejaké neznáme značky zvukoviek...
Tie radiče pre skenery nemajú ani interné porty,nieto BIOS...
Ten radič,čo mi teraz dorazil,bol jediný,čo som tam našla z ISA SCSI s interným portom a s BIOSom.
A ten disk jediný s 50pin konektorom,ináč už sú tam len 68pin...
Keď budem prechádzať každý deň...zbankrotujem do týždňa...

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 21.05.2022, 12:25 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Tak obchodník obnovil komunikáciu a potvrdil,že v pondelok SCSI disk aj ZIPky vyrazia ku mne.

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 22.05.2022, 19:20 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Musis hledat - ted jsem koupil tri zvukovky (2 x ISA a 1 x PCI) za tri stovky...

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 23.05.2022, 12:09 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Tie som vzdala,lebo keby som skúsila prihadzovať proti niekomu,teraz viem,že by to bolo proti Vám,tak by ste ich akurát vy mali za niečo vyše 500 a ja by som sa musela na 500 vzdať a Vy by ste mohli prihadzovať ďalej,takže to nemalo zmysel,márnym bojom by som si nepomohla a Vám by som to zbytočne predražila,väčší zmysel má teraz sa Vás spýtať: Predáte 1 z tých ISA za 300 mne?

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začínam s SCSI a prosím o rady.
PříspěvekNapsal: 23.05.2022, 13:45 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Nemyslim, ze bych sel tak vysoko, co si vzpominam, prihodil jsem 360 a rano jsem se podival, jestli jsem je vyhral nebo ne :)
Klidne jednu prodam, ale nemuzu ji v nejblizsi dobe otestovat, takze musis verit prodejci, ze jsou vsechny funkcni.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz