OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 16.04.2024, 23:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vypakování BIOSu
PříspěvekNapsal: 11.08.2021, 15:19 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Není lepčí věci, než dyž v Linuxu všechno funguje samo hned napoprvé, takže AOC-SAT2-MV8 to taky vidí nahned a ai pole je v pořádku. Eště si zatím provizorně přidrátuju další 4 disky na druhou kartu, zkonvertuju pole na RAID6 a zvětším na 8 disků.

Trvalý řešení bude vyhodit optiku a obě páskovky, pže to stejně nikdo nebyl schopnej ani ochotnej rozchodit na archivaci pod Debianem nějak na úrovni, udělám si na to dedikovanou archivační mašinu pod voknama kde je zálohovacích softwérů podstatně víc, a místo toho vložím od rejže držák na pět 3,5" disků ze tří 5,25" pozic, teď je mají za 20 babek :S Takže těch celkově 8 disků tam půjde uklidit podstatně líp :joint:

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vypakování BIOSu
PříspěvekNapsal: 18.08.2021, 22:14 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.04.2018, 16:59
Příspěvky: 263
Bydliště: Pragl
Has thanked: 86 times
Been thanked: 63 times
Ja ti nevim, ale Bacula by Ti nepomohla s tim backupem ?
Asi bych volil prave ji na nejakej ten management ...

_________________
STbrigáda
Atari MST2/4Mb ,MSTE/4Mb, Tower TT030


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vypakování BIOSu
PříspěvekNapsal: 18.08.2021, 22:32 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Bakula by to sice zvládla, nicméně je to řešení ve stylu kobercovýho bombardování mraveniště. Nikdo nebyl ochotnej se tím ani zabejvat, případně že jako neznámou dobu za taxu 500/hodina, což je naprosto mimo mísu. A já si nedokážu představit naštudovat to v dokumentaci, která má něco kolem 500-1000 stran.

Já chcu prostě udělat prvotní archivaci, a následně inkrementální (ručně stylem jednou za čas si vzpomenu), na jednotlivý pásky (nemám knihovnu, jenom mechaniky). Takže abych spustil proces a následně na výzvu jenom měnil pásky (přičemž ta věc bude čekat, dokud nedostane potvrzení o vložení nové pásky, aniž by se to podělalo a úloha skončila, i kdyby to trvalo třeba tejden). Další věci co mi přijdou v roce 2020(1) naprosto automatický, ale zdaleka to tak není:
- bude si to vést žurnál nebo něco obobnýho nejen o souborech, ale taky o počtu/pozici pásek (v celé řadě využitejch pásek) - cílem je archiv pro možnost obnovení při katastrofické ztrátě, tzn. celej stroj včetně OS, konfigurací atd.
- tydle identifikační informace to zapíše na ty pásky (předpokládám že na začátek a na konec) taky (celej ten žurnál pak možno řešit souborem co si to vytvoří extra na disku a ten se pak zazálohuje na další pásky)
- v případě chyby neskončí celá úloha (jako to dělá stupidní tar; a to se týká i obnovy - při velkým poškození dat na pásce nech to obnoví aspoň ostatní data (souborový záloha optimálně, takže přeskočit soubor a pokračovat dalším), ne, že to skončí s chybou a naser si, terbajty v kýblu), to i třeba při obnově, že mi to třeba napíše že mám blbou pásku a mám vložit správnou/přeskočit a pokračovat dalšíma souborama, a ne že to skončí a začni od začátku (mám DDS3 a DAT40, dohromady spustu TB, řada z nich eště zabalená nikdy nepoužitá; ty rychlosti tam zase nejsou nějak úchvatný že)

Jinak samotnej upgrade pole proběhl naprosto v pohodě, ze 4 disků v RAID 5 na 8 disků v RAID 6, nynější stav obsazeny 4 TB, 7 TB volno :D Trvalo to nakonec asi dva dny, počáteční rychlost zhruba 8 MB/s, potom na volným místu asi 15 MB/s. Limit jednoznačně ty dva procesory (PIII-S 1,4 GHz), využití trvale přes 80 %.

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz