OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Právě je 09.02.2023, 15:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15.12.2022, 12:17 
Pan Štábní

Has thanked: 444 times
Been thanked: 563 times
Nová verze

Protože už nenacházím další chyby, dávám k dobru verzi 1.7 (GitHub) s podporou řadiče Greaseweazle V4 od Keira Frasera. K provozu není třeba mít nainstalovaný Python, protože aplikace se zařízením komunikuje napřímo. Jako vedlejší efekt téhle přímé komunikace je, že Greaseweazle je nyní možné provozovat i na Windows XP (u SP2 a starších je ale nutno do systému protlačit ovladač usbser.sys s interfacem "USB Device"; bohužel mnou naivně napsanej *.INF soubor mi totálně zbořil ovladače na úplně všechno, čili jsem poté musel znova instalovat grafiku, zvukovku, SD kartu atd.; dělit se o ten svůj "zázrak" tedy nebudu - provozujte Greaseweazle na XP SP3 nebo novějších OS).

Abych nezapomněl - s Keirem jsme si vzájemně našli chyby u implementace neformátované oblasti na stopě. Já to měl blbě (samozřejmě pointer) a on to měl nedostatečně (Atari verze hry Theme Park Mystery obsahuje 2 ms "prázdnoty," Keirovo firmware ji ale díky náhodnému přetečení zreprodukoval s jedním fluxem uprostřed).

Software

• Dare to Dream 3 (Uložto) - point&click adventura z vlastního pohledu od vydavatelství "B&N Companies, Inc.," které si zakládalo na sloganu "Ready to Go" ve významu, že jejich hry je možné hrát přímo z diskety bez nutnosti instalace. Většina jejich titulů byl námětově i technicky totální bottom - ale měli i pár světlých chvilek, konkrétně s tituly Jazz Jackrabbit a Jill of the Jungle. No, Dare to Dream 3 má na přebalu taky "Ready to Go," nicméně nabídlo mi, jestli chci hru instalovat. Odpověděl jsem že ne a instalátor se odporoučel - tahle hra vyžaduje instalaci ke "Go" :-) Nainstaloval jsem ji a byl jsem odkázán na Windows. Naštěstí je mám nainstalovaný, takže jsem hru mohl konečně spustit z Windows 3.1. Hra je z roku 1993, ale z technickýho hlediska je to opravdu těžkej undergroundovej nízkorozpočťák :-) Nicméně zvolil jsem ho, právě protože není moc známej (Jackrabbita nebo Jill známe všichni). Btw, v archivu je vedle image a logu i už nainstalovaná verze. Visual Basic Runtime 1.0 !! :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

• Mapa Prahy 5.5 Demo (Uložto) - ze souboru CTI.MNE, "demoverze Mapy Prahy 5.5 je v adresáři PRAHA. Je ji nutné nainstalovat na harddisk a spustit program install.bat k rozpakování. Program se spouští příkazem MAPA. Je to funkční demo omezené na katastr Dejvic." Ostatní části Prahy jsou osekané jen na minimum, třeba moje ulice tam není vůbec.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

• Mystic Towers (Uložto) - arkáda od Apogee, jedna ze dvou, které od nich mám (druhou je hra Duke Nukem 2, která je stále ještě originálně zabalená). Instalátor bohužel obsahuje chybu (nebo je chyba opět v DosBoxu) - instalátor totiž disketu nerozpozná, přestože podle standardů MS-DOSu je vše vpořádku (jmenovka je uložena jako první položka v kořenovém adresáři). Teď si úplně nevybavuju, jak jsem vlastně hru nainstaloval - každopádně je už rozpakovaná v archívu. "Always bad fuzzy data" v logu se týká false-positive dat mezi sektory (žádná tam nejsou).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]