OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 14:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pátrání po IK-80-M
PříspěvekNapsal: 30.08.2021, 20:03 
Offline
Kecka

Registrován: 11.07.2020, 20:03
Příspěvky: 34
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Zdravím,

původně jsem chtěl pokračovat v mém dotazu "Registr československých mikropočítačů - kontakt", avšak pátrání po IK-80 už s tím úplně nesouvisí. Takže jsem vytvořil nové téma.

Dex zmínil, že by IKčko mělo být vyfoceno v Amáru a to ve stylu "někdo sedí u počítače IK-80". Bohužel se mi to zatím nepodařilo najít. Jako zdroj jsem použil Archive.org. Tam je většinou každý ročník Amára A a B, nevím jestli jich bylo víc, protože s Amárem nemám moc zkušenost. V ruce jsem ho držel jen jednou a to v nějakém antikvariátu.
Každopádně jsem vyvodil, že strukturu tvoří hlavní část návodů, které předchází nějaký rozhovor a na závěr je inzerce. Vycházel jsem z toho, že IK-80 bylo vyrobeno 1982, takže nejdříve by mohlo být zmíněno v ročníku 1982. Vzhledem k tomu, že v roce 1984 byl v Amáru článek o IQ 151 (1984/12 str. 459), bude nejspíš IK-80 zmíněno v dřívějších ročnících.
Zaměřil jsem se hlavně na ty rozhovory, když Dex říkal, že by měla fotka být na začátku nebo na konci. Inzerce fotky neobsahuje, takže jsem je v ročníku 1983 vynechal. V Amáru je až neuvěřitelné množství fotek lidí před počítači/terminály, žádný ale není IK-80, i když jsem si to už málem myslel. Přikládám proto pár ilustračních fotek. Na první fotce jsou dva terminály. Ve článku nejsou jmenované, ale ten první je nezaměnitelný CM 7202 a ten druhý vypadá jako Videoton VT-340. Na další fotografii je pak počítač Datasaab.

Jestli si někdo vybavuje, jak IK-80 vypadalo, tak by mi to v pátrání velmi pomohlo.


Přílohy:
Terminály.png
Terminály.png [ 204.66 KiB | Zobrazeno 3865 krát ]
Datasaab.png
Datasaab.png [ 121.42 KiB | Zobrazeno 3865 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pátrání po IK-80-M
PříspěvekNapsal: 30.08.2021, 21:03 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Doufám tedy, že si nepletu fotku IK-80 s IQ-150 (paměť někdy dělá divy, jak by potvrdil jistý Zeman).
Měl jsem ty zajímavé listy vytrhané, ale nevím, zda jsem mi už nebyly vyhozeny - podívám se, až bude příležitost.
(Pokud by byly už pryč, mám velkou sbírku kompletních AR od sharpistů, ale projít to by bylo na déle.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz