OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 18:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11.08.2021, 13:56 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Po mírných porodních bolestech (díky Libore L.A.!) jsem dokončil další hru pro PMD 85-3. Tenhle kousek je má srdcová záležitost, protože se jednalo o první (a na několik desetiletí i poslední) 8bitovou hru, kterou jsem si kdysi na svém PMD mohl zahrát. Hra vyšla stylově v ABC v rubrice Počítač tvůj kamarád a byla to první a zároveň asi i poslední hra/program pro PMD 85 co tam kdy vyšel za celou dobu co jsem ABC odebíral. Když jsem ji letos při uklízení náhodou našel, padlo pevné rozhodnutí že tuto hru musím oprášit a předělat do aktuální době odpovídajícího grafického kabátku. Původní verze je graficky opravdu velmi spartánská a též přiložená :-).

Originál používá k řízení klávesy K0 a K9, nová verze používá k zatáčení šipky na klávesnici, nebo joystick.


Přílohy:
Prulet.jpg
Prulet.jpg [ 163.8 KiB | Zobrazeno 6610 krát ]
Prulet nebezpecnym kanonem.zip [15.93 KiB]
242 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.08.2021, 16:06 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 864 times
Been thanked: 697 times
Video na YT nebude? :)

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.08.2021, 16:25 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Mám-li parafrázovat odpověď cestovatele Holuba tehdy malíři Cimrmanovi ohledně další cesty do Afriky "...asi ne." :P Kdo chce tak použije přiloženou kazetu, no a kdo nechce těžko s tím něco dělat :-). Ale už jsem asi vážně došel na konec Basicu, na ty moje kreace už je až příliš těžkopádný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.08.2021, 20:58 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Ještě technická k archivu - pokud ho budete chtít otevírat pomocí Průzkumníka z Windows tak vám to hodí chybu. Zabalil jsem to v 7zipu a Průzkumník to nedává. 7zip to ale zase rozbalí.

A druhá technická - funkce RND(1) v PMD je tak punčochovitá, že hru prakticky nelze prohrát :lol:. Mám cukání tomu trochu "pomoct" aby se hráč taky pořádně zapotil. Jsou tu možné dva přístupy - buď nějaký string co bude zatáčet tunel pořád dokolečka což stojí RAM, nebo nějaká vhodná funkce co zase stojí CPU čas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.08.2021, 00:13 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Czech Human píše:
... Průzkumníka z Windows
Coze ?!?! To este existuje ?!?!
Ale k veci, 7zip v pohode rozbali aj TotalCmd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17.08.2021, 10:34 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
První verze hry, která použila systém generování kaňonu z originálního programu, se mi zrovna moc nezamlouvala. Protože to nebyl žádný náročný průlet kaňonem a už vůbec ne nebezpečným kaňonem, často stačilo koukat se jak lodička letí rovnou za nosem k cíli díky značně ploché funkci RND. A přitom BASIC má na víc! Tak jsem tomu trošku "pomohl" a na světě je verze druhá, věřím že už více 8bitová...

V ní se rozhodně zapotíte o poznání víc než ve verzi první, zejména když vyčítací utilitka PMD na klávesy je poněkud...těžkopádná :twisted: . Tu těžkopádnost čtení vstupů vyřešit a bude to už prima hratelná hra. Malý tip - čtení vstupů z joysticku je o dost rychlejší, hra je na první pohled plynulejší a hratelnější, takže jde hrát i s nejužším kaňonem a úvodní obrázek více odpovídá tomu co zažijete. Já se teprve u této verze začal bavit, protože je to už napínavé :-).


Přílohy:
Prulet nebezpecnym kanonem v2.zip [16.68 KiB]
217 krát
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz