OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 02:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 12.12.2021, 23:18 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3767
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Za sebe hlásím že na trojce to v režimu kompatibility běhá a fyzickou jedničku i dvojku můžu vyzkoušet až bude kompatibilní verze, mám je taky :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 13.12.2021, 13:08 
Offline
Kecka

Registrován: 11.01.2021, 11:47
Příspěvky: 48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 39 times
Libor L.A. píše:
Protože nejsem příznivcem těchto databází (pouet a spol.), poprosil bych někoho, kdo se orientuje a obětuje, aby tam ten záznam udělal. Já zítřkem najíždím na projekt SAPI, přesněji se vracím k té nešťastné grafické kartě BGP-1 a moc se mi nechce tříštit síly.

Na stránkách k Bad Apple Demo mám prozatím verzi pro PMD 85-2/2A a během zítřka by se tam měly objevit další verze pro PMD 85-1 a PMD 85-3. Budou se lišit jen zavaděčem (prvních pár bajtů).


Přidáno.
https://www.pouet.net/prod.php?which=90457


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 13.12.2021, 13:46 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Libor L.A. píše:
Protože nejsem příznivcem těchto databází (pouet a spol.), poprosil bych někoho, kdo se orientuje a obětuje, aby tam ten záznam udělal.
Ja som uz davnejsie chcel popridavat kopec veci pre PMD85 na Pouet, ale spravci Pouetu ma poslali do kelu s tym, ze platformu PMD85 nepoznaju a ked som im vysvetlil co a ako, tak ma aj tak poslali do kelu ze take "minoritne a nevyznamne platformy" tam nemienia drzat :booo: :bang:

Nastavit platformu ako "Wild" ma nenapadlo :shrug:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 13.12.2021, 14:50 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
Ahojte, pridane aj na Demozoo: https://demozoo.org/productions/303252/

Chcem pogratulovat autorom: Liborovi za technicke riesenie, bravurny engine a streaming videa! :god:
R0gerovi vzdavam hold za skvelu muziku, no hlavne za to, ze sa mu podarilo ju napisat v tej mojej nikdy nedokoncenej atrape trackera, na ktory uz roky nemam cas. Mas moj obdiv a zaroven by som niekedy rad pocul vsetky tvoje postrehy a dojmy z jeho uzivania. Mohlo by ma to nakopnut sa k tomu vratit a vylepsit to na zaklade tvojho feedbacku. :dwi:

Este jedna technicka, zo zaujimavosti: Libor, kolko mal finalny kompilat muziky bajtov?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 13.12.2021, 16:00 
Offline
Profík

Registrován: 28.07.2018, 14:37
Příspěvky: 921
Has thanked: 43 times
Been thanked: 411 times
Přehrávač včetně zkompilované hudby měl 2E2Eh (11822byte).

A dodatečně moc děkuji za umístění na pouet a demozoo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 13.12.2021, 19:06 
Offline
Profík

Registrován: 28.07.2018, 14:37
Příspěvky: 921
Has thanked: 43 times
Been thanked: 411 times
Czech Human mě svou poznámkou nakopnul k tomu, abych udělal testy, nakolik jde verzi pro PMD 85-2/2A spustit na ostatních verzích. A jde to na všech. Takže na svých stránkách doplním informace, teď jen zkráceně:

PMD 85-1: JOB 000C50000000
PMD 85-2: autostart
PMD 85-2A: autostart
PMD 85-3: autostart po přechodu do režimu kompatibility příkazem JUMP FFF0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 14.12.2021, 05:12 
Offline
Nemluva

Registrován: 11.12.2021, 23:14
Příspěvky: 3
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times
Pouet nema sekci pro PMD a dle popisu jejich politiky ji nehodla zakladat, takze problem solved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 14.12.2021, 05:23 
Offline
Nemluva

Registrován: 11.12.2021, 23:14
Příspěvky: 3
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times
mborik128 píše:
Ahojte, pridane aj na Demozoo: https://demozoo.org/productions/303252/

Chcem pogratulovat autorom: Liborovi za technicke riesenie, bravurny engine a streaming videa! :god:
R0gerovi vzdavam hold za skvelu muziku, no hlavne za to, ze sa mu podarilo ju napisat v tej mojej nikdy nedokoncenej atrape trackera, na ktory uz roky nemam cas. Mas moj obdiv a zaroven by som niekedy rad pocul vsetky tvoje postrehy a dojmy z jeho uzivania. Mohlo by ma to nakopnut sa k tomu vratit a vylepsit to na zaklade tvojho feedbacku. :dwi:

Este jedna technicka, zo zaujimavosti: Libor, kolko mal finalny kompilat muziky bajtov?


Dekuji ! Tracker nam strasne pomohl. Uzitecne bylo zejmena ze neco takoveho existuje. Mohl jsem si v klidu resit hudbu, a Libor kod. Taky to bez problemu vygenerovalo kod pro PMD, co to prehaje.

Jinak te musim zklamat, moc velke zkusenosti s tim trackerem nemam. 90% jsem vyresil konverzi hudby z Atari, v trackeru jsem primarne ladil zvuky.
Psat bych to v nem nechtel, je opravdu dost zakladni. Nejvic mi chybely veci jako prace s vyberovou mnozinou, a nektere chybejici klavesove zkratky. Nenarazil jsem ale na zadne vylozene chyby.

Narazil jsem jen na drobny rozdil v playbacku mezi emulatorem a trackerem .. sumy v takovem tom rezimu, kdy kanal 1 a 3 ovlivnuji ten sum (4 carky v editoru 'samplu') .. kdyz se hraji ty nejvyssi tony, tak tracker takovy sum zahraje. Emulator ale tyhle vysoke sumy nehral .. az tak od pulky te horni oktavy dolu .. takze jsem to musel po poslechu z emulatoru trochu posunout dolu. Bohuzel jsme nemeli moznost to na teto urovni porovnat s realnym hardwarem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bad Apple Demo pro PMD-85
PříspěvekNapsal: 15.12.2021, 19:59 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3767
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
I když to tu bylo zmíněno, tak jsem si pro sebe také vyzkoušel demo na živém PMD 85-1 a funguje zcela bezchybně. :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz