OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 14:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 20.08.2022, 15:59 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 168
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
vanthomas píše:
Cesta nejmenšího odporu :) Než vymýšlet jak dostat javu 8 do aktuálního Debianu, radši jsem do virtualboxu nahodil Debian 9.


len pre uplnost...

debian 9 (momentalne oldoldstable) len nedavno skoncilo obdobie LTS (v juni tohto roka), ale este stale sa baliky nachadzaju v aktualnych repozitaroch (mozno tam budu, az kym nevyjde debian 12), takze doinstalovat jdk8 do aktualneho debian 11 by zatial nemal byt velky problem (teda, neviem ci to plati aj pre raspberry repozitare, odskusal som to len na klasickom i386 pc).

staci pridat do /etc/apt/sources.list napr. tieto zaznamy:

Kód:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ oldoldstable main contrib
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ oldoldstable main contrib


a potom:
Kód:
$ apt-get update
$ apt-get install openjdk-8-jdk


ja som mal proste stastie, ze masina, na ktorej som to kompiloval nebola inicialne instalovana ako debian 11, ale niekedy ovela davnejsie (mozno este debian 7 ak nie 6) a na debian 11 bola postupne rokmi upgradovana no a to jdk8 mi v nej zostalo popri jdk11, ktora je v deb 11, takze som si ani nevsimol, zeby mu nieco v jdk11 chybalo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 21.08.2022, 03:18 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2570
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 604 times
Asi jsem, při hledání, na tuhle možnost narazil taky, ale přišlo mi to nějaké neurčité, nebo jsem to nepochopil :)
Takže jak jsem psal, jako jednodušší mi, v tu chvíli, přišlo nahodit tu devítku ve virtuálu. Nainstalované je to za pár minut...
Každopádně to ještě zkusím na tom Atomu, počítám že defaultní verze pak půjde přehodit klasicky
Kód:
sudo update-alternatives --config java

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 21.08.2022, 04:36 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 168
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
vanthomas píše:
Každopádně to ještě zkusím na tom Atomu, počítám že defaultní verze pak půjde přehodit klasicky
Kód:
sudo update-alternatives --config java


imho default netreba prestavovat, podstatne je doinstalovat jdk8 (mozno by stacilo nejake to headless), lebo to prave doinstaluje tu utilitu, co ta kompilacia potrebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 29.08.2022, 18:46 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 168
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
Helo,

tak sme mali sindikatske posedenie pri prilezitosti predlzeneho vikendu a dosla na nom na pretras aj tema pmi80. no a kedze sa tu nedavno spominal java emulator pmi80, tak sme tento emulator na posedeni aj pouzili ;]

co ale bolo trochu prekvapenie je, ze sa pocitac da ovladat len klikanim myskou na tlacidla v okne klavesnice, co je (minimalne pre niektore hry, napr. skuste si tak zahrat hru cosmos) dost neprakticke. zistili sme, ze sa v emulatore sice nachadzaju aj klavesnicove skratky, ktore sa dokonca daju pouzivatelom editovat, ale zial aj tak nefunguju.

tak som po posedeni na zdrojaky pozrel okom programatora-nejavistu a zosmolil som takyto patch (v prilohe, zozipovany [!!! lebo ani .diff, ani .patch, a ani .txt nie je pripustne uploadovat]). aplikovat na zdrojaky by sa mohol utilitou patch nejak takto (povedzme, ze zip mame rozbaleny v adresari /tmp a git zdrojaky clonovane do adresara retro):
Kód:
$ cd retro
$ patch -p1 < /tmp/pmi_kbd.patch


no a potom prekompilovat a spustit uz spominanym:
Kód:
$ ant -f pmi80/build.xml jar
$ java -jar pmi80/build/lib/pmi80.jar


ako som uz spomenul, nie som javista, takze je mozne ze to nie je uplne najcistejsie riesenie a tiez ze som mozno niekde na nieco zabudol (velmi som sa v tych zdrojakoch nerypal). takze by bolo fajn, keby to pozrel nejaky javista (ak nie priamo autor emulatora) a zmeny posvatil (a ak by to bol autor, tak ich pripadne aj aplikoval do gitu).

tak hadam aspon na experimentovanie pomoze a vznikne tak viac prispevkov do sutaze ;]

ub


Přílohy:
pmi_kbd.patch.zip [1.12 KiB]
177 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 30.08.2022, 18:36 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2570
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 604 times
Moc jsem to netrápil, ale rychle vyzkoušeno - funguje. Dík :like:

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 31.08.2022, 04:50 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2570
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 604 times
Koukám na video s Cosmosem od Solarise a je to pekelně rychlé. V tomhle emulátoru je to mnohem přívětivější. Prvně mě samozřejmě napadlo, že je emulátor pomalý, ale zkusil jsem to i na svém PMI-80 M16 a je to stejně pomalé jako v emulátoru. Takže buď má Solaris overclockované PMI :D , nebo Cosmos od Nostalcompa, který jsem zkoušel já, je trochu hodnější, než originál ;)

phpBB [video]

https://www.youtube.com/watch?v=jRfMnIic32Q

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 31.08.2022, 06:49 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Nemám přetaktované PMI-80 :-), hrál jsem originál Cosmos od Jirky Šutery. Někde ho nahraji a pak to prosím testni v emulátoru.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 04.10.2022, 20:33 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 168
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
ub880d píše:
mne to povyhadzovalo aj dajake errory, ale ak som spravne porozumel, tak to je kvoli "periferii" pc keyboard, nejako tam ma asi poblbnute cesty obrazkov alebo co.. emulator mi ale skompilovalo a slo ho aj spustit. takze sa tych errorov nezlakni, len potom ak clovek v emulatore enabluje pc keyboard, vyhodi to chybu, ze nenasiel obrazok.


mno, takze, hru som doprogramoval, tak som mal cas pozriet sa na zubok onym errorom. nakoniec sa ukazalo ze cesty su dobre, len je tam jeden megavelky obrazok, s ktorym mi imagemagick odmietol pracovat a preto to hadzalo tie errory.

mne aj bolo cudne, ze identify mi nan nevypise vobec nic:
Kód:
$ identify retro/bin/graphics/pckbd/keys.png
$


nakoniec som ale zistil, ze sirka obrazka (20400 px) je viac ako je definovany limit (16KP) v /etc/ImageMagick-6/policy.xml: '<policy domain="resource" name="width" value="16KP"/>'. ked som to zmenil na 32KP, tak uz sa aj identify umudrilo:
Kód:
$ identify retro/bin/graphics/pckbd/keys.png
retro/bin/graphics/pckbd/keys.png PNG 20400x4500 20400x4500+0+0 8-bit sRGB 1017.54KiB 0.010u 0:00.011
$


a aj kompilacia prebehla bez errorov.

akurat, ze je to asi trochu nestastne z tak velkeho obrazka vykusavat klavesy po jednom, zakazdym sa musi citat velky obrazok a tych klavesov tam je pozehnane, takze potom ta kompilacia trva zbytocne dlho (mne trvalo vystrihavanie klavesov niekolkonasobok trvania samotnej kompilacie kodu ;]), tak ale.. asi dnes maju vsetci vedla PC malu prirucnu jadrovu elektraren ;]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 15.11.2022, 19:33 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Jak dopadla tedy soutěž? Na webu výsledky nejsou.
https://www.pmi-80.cz/

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 00:00 
Offline
Kecka

Registrován: 13.05.2013, 08:58
Příspěvky: 36
Has thanked: 174 times
Been thanked: 39 times
Vidím, že tento príspevok zostal už mesiac bez odpovede, dovolím si teda odpovedať ako jeden z nepočetnej množiny účastníkov súťaže. Ano, je to tak, našli sme sa až dvaja - Blackhead a ja, ktorí sa odvážili svoje príspevky aj poslať. Pokiaľ ma informácie neklamú, tak mnohí ďalší sa do toho pustili, ale buď príspevky nedokončili alebo jednoducho organizátorom neposlali, lebo sa im napríklad nepozdávali pravidlá.

Celkovo tak boli v súťaži štyri príspevky. Dva od každého autora. Vzhľadom na túto "masovú" účasť nám organizátori ponúkli možnosť podeliť sa o prvé miesto a rozdeliť si hlavnú výhru na polovicu. Obaja sme na túto možnosť pristúpili, aj keď sa tým vytratil duch súťaživosti a pocit exkluzívneho víťazstva. Mňa napriek tomu potešilo, že vznikli na PMI-čko aj ďalšie nové programy okrem bludiska od ub880d, ktoré sa ale v súťaži neobjavilo.

Dúfam, že neporuším žiadne pravidlá, ak sem pridám súťažné príspevky, kedže sa zatiaľ na oficiálnej stránke neobjavili. Želám príjemný zážitok.


Přílohy:
pmi80_sutaz_2022.zip [16.92 KiB]
161 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 05.01.2023, 06:41 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2570
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 604 times
Začnu kytátem z oblíbeného seriálu: "Promiňte, jestli vám připadne, že jsem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky", ale vážně se asi Chuckovi neblížím ani po kotník (a to jsem nedávno viděl Oko za oko, fakt celé až do konce nekecám :D )
Ten Tetris 1D ale nějak nedávám, nebyla by k tomu nějaká malá lehká nápověda? :)

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMI-80 soutěž na ByteFest
PříspěvekNapsal: 05.01.2023, 10:45 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Stiskem tlačítka se hodí kostka do study. Kostky i studna jsou lineární, tak se s nimi neotáčí. Nápověda zobrazuje, jak dlouhá kostka bude padat příště.
Jo, a jsou za to body, kdo dá víc?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz