OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 10:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kremik
PříspěvekNapsal: 08.01.2023, 00:00 
Offline
Prvnička

Registrován: 01.01.2023, 03:21
Příspěvky: 13
Bydliště: poblíž Havířova
Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times
Ahoj.
Každý uživatel tady má svůj veřejný chlívek, kde se představí a pak se na něj mohou pět ódy a plivat? Dobře, tak si ho vytvořím taky :-)
"Křemík" jsem někdy od roku 2000, kdy jsem si zřídil email. Křemík proto, protože miluju elektroniku a ze součástek jsou pro mě nejzajímavější právě ty polovodičové. 10 let jsem na EB, tu určitě dobře znáte, pár známých nicků jsem tu už stačil zahlédnout. Protože významnou podmnožinou mého koníčku jsou osmibity, regnul jsem se i tady.
Nejraději ze všech počítačů mám PMD-85. Postupně jsem si vytvořil sestavu, se kterou jsem byl spokojený, ovšem převálcovala ji přicházející vlna PC. Ze svého pohledu jsem měl něco unikátního, ovšem vůči ostatnímu světu jsem se stal nekompatibilní. Smířil jsem se tedy s přechodem na PC, s tím, že už to bude napořád. Ovšem ukázalo se, že směr PC je velmi komerční a pojem "napořáď" je pro něj to nesprostší slovo. Takže nakonec se pro mě počítače rozdělily na dvě skupiny: Ty co používám a ty co mám rád. PC, mobil, tablet, atd, jsou prostě jen nástroje. Ne nezajímavé, ale dočasné. Vezmu, použiju, zahodím. Nemá smysl s nimi nějak dlouhodobě počítat. Je to smutné, ale je to tak. Sériové a paralelní porty postupně mizí, všude je USB, příště zas bude něco jiného... Kdežto PMD je pořád PMD. Před třiceti lety stejně jako za dalších 30 let. Vše v něm se dá opravit nebo nahradit. MB z PC těžko. Vývoj mám rád, ale jeho zneužívání komercí mi vadí. Proto se snažím jít vlastní cestou. Samozřejmě s 8bity souvisí i určitá nostalgie. Hry na Spectru, Atari, atp. Rád bych si někdy postavil vlastní procesor. Pak PMD spadne z nejvyšší příčky na úroveň ostatních 8bitů. Rád bych někdy sehnal procesorovou desku z C2717, rozběhal SAPIčka, pohrál si s 6502kou, atd, atd, nikdy v éře 8bitů neskončí co bych rád. No a proto jsem tu :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz