OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 23.04.2024, 15:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krakonoš představení
PříspěvekNapsal: 02.11.2022, 18:01 
Offline
Tichošlápek

Registrován: 02.11.2022, 13:47
Příspěvky: 1
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times
Příloha:
a1200_Tower_blizzar.jpg
a1200_Tower_blizzar.jpg [ 428.31 KiB | Zobrazeno 3125 krát ]
Zdravím všechny co mají rádi staré počítače

Dlouhá léta jsem je pouze zabíral, kupoval co se dalo, z nostalgie. Začínal jsem ještě v době před-revoluční na ZX-Spectrum 48+, až později jsem musel docenit, co to pro mého tátu bylo práci něco takového mi sehnat. Později to už byla doba po-revoluční jsem přešel na Atari STF, tehdy poze s moénitorem SM124, TV-modulátor F nemělo a tak jsem jsem jen tiše záviděl spolužákům kamarádům co tehdy měli a500.
Pak proběhla výměna za a600 a již začala doba krásných her a práce s Workbanch. A600 později nahradila Towerová a1200 no a pak asi jako každý jsem byl nucen přejít kvůli práci na platformu PC a Apple.

Co jsem měl jsem uložil do krabic a nechal u rodičů. Někdy kolem roku 2000 jsem z nostalgie a tehdy ještě finanční dostupnosti začal skupovat vše co se dalo od 8bit Atari, Spectrum, Comodore až po 16bit Amiga a Atari.

Letos na jaře vzhledem k dostatku času způsobeného dlouhodobou nemocí, jsem se pustil do třídění své sbírky. Dle mé drahé manželky toho starého bordelu co akorát zabírá celý byt, který by s dal pronajmout pronajmout. První kousky které jsem začal zahraňovat a testovat zda vůbec fungují byly právě towerová Amiga 1200 s Blizzardem 1230 a Atari Falcon 030, který jsem tenkrát koupil, jen proto že to byl spolu s a4000 vrchol konce éry mého mladí a vždy jsem po něm toužil.

Jak to již bývá po těch letech člověk hodně zapomněl a navíc zjistil že nejde tyto staré krásné počítače jen zapnout a čekat, že vše poběží samo. No začal jsem studovat nejdříve Facebook CZ skupiny a dostal se potupně přes rady zkušených, až k tomu že je nutno provést recapi, exituje dnes spousty moderních periférií díky kterým jde ty naše staré krásné počítače připojit třeba k internetu nainstalovat systém na SD nebo CF karty a tak dále, vždyť většina z Vás zkušených to zná.

Obrovské štěstí bylo mé setkání se Zdenkěm Kotrbou, který je komunitou uznávaný jako guru na opravy všech těchto old počítačů. Řízením osudu vedeného křemíkovým bohem Zdeněk bydlí 10 minut daleko, stačí mi sjet z kopce dolů a jsem u něj. První mi recapnul Falcona udělil nespočet rad poskytlnul všechny své znalosti. Pak přišla na řadu a1200 Tower, ke které mám dnes i síťovku, kterou Zdeněk vyrábí a jeho obraz WB 3.1 na CF kartě funkčního Blizzarda 1230, kterého dal také dohromady. Následně mi ukázal svět Pistormu a tak byla na řadě a2000 má velký plechový case tak se tam vše krásně vešlo.

Strávil jsem u něj ve sklepě spoustu hodin, někdy jen uděláme tuhle drobnost končil odjezdem ve 3 ráno. Stali se z nás přátelé a i tímto mu děkuji za vše co pro mně udělal a dal mi pop těch letech nadšení se opět věnovat tomu co jsem a mám měl opravdu rád a vrátil mně tak do klukovských a mladistvých let.

Snad jsem mu to trochu oplatil, tím že se mu do ruky dostalo další můj kousek Atari TT030, který dal perfektně do kupy včetně jeho výrobku BlueSCSI (SD karta jako SCSI disk), TT měl poprvé na stole.

Stále jsem teprve začátečník na poli uživatelském a spoustu věcí jak pro Atari tak Amigu teprve objevuji jako Kolumbus Ameriku. Doufám že zde na fóru najdu rady od zkušených, kteří mají své objevy již za sebou.

Děkuji za přijetí do Vaší komunity a těším se na setkání v jednotlivých tématech

Kryštof (Krakonoš) Grygera

Příloha:
a1200_Tower_blizzar.jpg
a1200_Tower_blizzar.jpg [ 428.31 KiB | Zobrazeno 3125 krát ]

Příloha:
Atari Falcon.jpg
Atari Falcon.jpg [ 395.94 KiB | Zobrazeno 3125 krát ]

Příloha:
Atari TT.jpg
Atari TT.jpg [ 391.13 KiB | Zobrazeno 3125 krát ]

_________________
Atari Falcon 030, Atari TT030, Atari MegaSTE, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 1200, Amiga 1200 Tower + Blizzard 1230, Amiga 2000 (Pistorm + HDMI)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krakonoš představení
PříspěvekNapsal: 02.11.2022, 21:09 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3823
Has thanked: 280 times
Been thanked: 457 times
Ač nejsem Atarista/Amigista tak vítej, zájemců o oldcompy není nikdy dost, grafické možnosti Amig co jsem viděl na bytefestu oproti 8bitům viditelně vynikaly, dalo by se na tom už pracovat asi i dnes :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krakonoš představení
PříspěvekNapsal: 03.11.2022, 00:21 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10131
Bydliště: Praha
Has thanked: 1960 times
Been thanked: 1522 times
"...dalo by se na tom už pracovat asi i dnes :)."
Divil by ses, ale každý rok si říkám, že udělám 3-4 letáky na Amize a čekám, kdy to kdo pozná - doteď se to nestalo :-D Jakmile ti grafický soft dovolí export do PS nebo PDF, tak je klient krátký :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krakonoš představení
PříspěvekNapsal: 19.12.2022, 18:25 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.02.2018, 11:31
Příspěvky: 255
Bydliště: Praha
Has thanked: 0 time
Been thanked: 63 times
Jsem zvědav, jestli to opravdu uděláš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz