OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 00:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15.08.2019, 00:47 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Chápu, příspěvek je dlouhý - adresa mailová, IP a poštovní je pozměněna!

Dlouho jsem přemýšlel, zda mám něco takového napsat, vlastně o tom přemýšlím ještě nyní, protože se to týká člověka, který je starý a evidentně to již nemá v hlavě tak úplně OK a nejspíš i trpí nějakou formou schizofrenie. Nicméně vzhledem k množícím se dotazům nelze jinak. Koho nezajímá, proč dostal BAN, může přeskočit na další odstavec. O co, ve stručnosti, jde: ComputerAsylum dostal cca před půl rokem na OC fóru BAN. Nebylo to jen tak. Všichni víme, že tento člověk něco nemálo o starém HW ví, nějaký i vlastní. Nicméně se několik měsíců před BANem začalo ukazovat, že žije v nějakém iluzorním světě a administrátoři (nejen já) začali trávit více času korekcemi jeho příspěvků, než by bylo zdrávo. Jednalo se především o odmazávání částí, kde urážel ostatní členy fóra, či je jinak nevhodně napadal. Poté začalo přibývat případů, kdy příspěvky ComputerAsylum (dále jen CA) přestaly dávat smysl, či se vůbec netýkaly témat, do kterých CA přispíval. A v neposlední řadě si mnozí všimli, že CA o sobě začal mluvit ve třetí osobě. I přes několikerá soukromá upozornění tohoto jednání nezanechal a proto byl zvolen trvalý BAN (a co je mi známo, nejsme jediné fórum, kde ho dostal).

A teď, proč toto píšu - CA si začal vynucovat odvolání BANu mimo fórum vydíráním ostatních členů i nečlenů tohoto fóra. Následující komunikace je zveřejněna a překopírována se svolením uživatele Solaris104 bez jakýchkoliv změn, vyjma adres mailu, IP a poštovní adresy. CA jsem se neptal, není k tomu důvod. Dopouští se nekalého jednání a je jen na vás, zda ho na sbazar.cz a dalších prodejních serverech nahlásíte jako nepoctivého prodejce.

Solaris zatoužil po stavebnici na SAM Coupé Ethernet za podezřele nízkou cenu:
----------------------------------------------------------------------------------
Sbazar.cz

Hezký den.

karel.ondracek(smradlaváryba)pošta.cz zaujala vaše nabídka „SAM Coupe Ethernet Trinity stavebnice“:
Dobrý den, rád bych koupil tuto stavebnici.
Karel Ondráček


VAŠE NABÍDKA:
SAM Coupe Ethernet Trinity stavebnice
700 Kč – Praha
Při obchodování na internetu se vám může hodit náš průvodce Jak bezpečně prodávat.

Pokud nabídka už není aktuální, můžete ji stáhnout z prodeje.


Vzkaz předal a pozdrav posílá
tým Sbazar.cz
PS: Zpráva byla zaslána vyplněním kontaktního formuláře na Sbazar.cz z IP: 96.56.108.58.
Chci nahlásit podvodné jednání.
----------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den,

děkujeme za zájem. Zanechte prosím vzkaz na našem účtu ComputerAsylum na http://www.oldcomp.cz
Neapomeňte na adresu, kam stavebnici zaslat.

ComputerAsylum
http://www.computerasylum.co.uk

----------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den,
vzkaz na http://www.oldcomp.cz vám psát nevbudu, když jste tam byl přihlášený naposledy 21.12.2018. Napište mi číslo účtu kam poslat peníze a částku za poštovné (počítam že 100,- doporučeně bude stačit). Má adresa:
Na Remízku 24, Vilíkov, 664 66

S pozdravem
Karel Ondráček
----------------------------------------------------------------------------------
Dobry den pane Ondráčku,

znovu se přihlásíme na OldComp.Cz až správce OldCompu (zvaný Mistic) milostivě dovolí. V současnosti, každý můj pokus o návštěvu OldCompu končí automatickým přesměrováním (odklonem) na nějaké sexistické portály.

Pokud chcete koupit stavebnici SAM Coupe Ethernet Trinity mimo OldComp, je cena jiná, protože nemůžeme doložit, že kupující, to jest VY, má vztah k histocké výpočetní technice (kupující je členem sdružení pro historickoui výpočetní techniku a podobně.) Nelze tedy uplatnit zákonné slevy.

K ceně Kč 700 se tedy připočte
doprava do ČR ve výši Kč 450.-
-------------------------------------------
celkem Kč 1150.-
DPH z Velké Británie ve výši 20% ... Kč 230.-
-------------------------------------------
cena zboží v ČR je tak Kč 1380.-
+ české DPH 21% ..... Kč 290
----------------------------------------
celkem Kč 1670.-
doprava + pojištění dopravy +balné v ČR .... Kč 180
----------------------------------------
celkem Kč 1850.-

Myslím však, že tato cena asi pro Vás nebude zajímavá, nemýlím se, že?
Takže jedině si podejte objednávku na ComputerAsylum na OldComp.cz a počkejte, až Mistic milostivě dovolí , abychom se přihlásili na jeho portále.
Anebo si zařiďte vlastní sdružení přátel historické výpočetní techniky a pak můžete koupit stavebnici za Kč 700.-

Hezký den

Stejskal
správce muzea

----------------------------------------------------------------------------------

S podobnou odpovědí se setkal více-méně každý, kdo se pokusil od CA něco koupit. Za adminy OC Fóra říkám, že se od tohoto jednání naprosto distancujeme a chtěl bych všem vzkázat, že anonymní členství na OC nikoho neopravňuje k daňovým úlevám a dalším slevám v jakékoliv zemi, která je/není/byla/bude součástí EU.

Závěr si udělejte každý sám. Jasně však dávám na srozuměnou, že CA nebude nikdy vpuštěn zpět na OC. Neoficiální vyjádření jsem již před pár dny napsal sem viewtopic.php?f=70&t=3782&start=1380, toto vlákno tedy berte jako finální resumé k danému problému.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2019, 07:00 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 20.02.2017, 01:17
Příspěvky: 801
Has thanked: 19 times
Been thanked: 48 times
Prej "sleva" pro cleny sdruzeni... Ja si pamatuji ze tu furt tahal politiku a mel na to tema dost zkreslene nazory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2019, 08:46 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Za mě osobně byl CA celkem vcajku.

Btw, uzavřené téma Politika se zavedlo kvůli jinému mistrovi, který si ji neodpustil v žádném vlákně. Dokonce jimi trolí i ve statusech. Myslím, že tu byli jiní adepti na perma-ban, už proto, že k tématu retra neměli nikdy moc co říct.

;)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2019, 10:08 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Ja ho mel od jiste doby v ignore listu, takze jsem ho uz pak moc nevnimal. Ale libil se mi jeho serial o zlodejich z Pitney Bowes (eBay).

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.08.2019, 10:53 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Když tohle čtu, tak lituju, že jsem ho nevyrazil sám. Považoval jsem ho za pohádkáře a neškodného žvanila, ale se zkušenostmi a znalostmi.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.02.2020, 22:45 
Offline
Profík

Registrován: 26.04.2015, 20:26
Příspěvky: 858
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 2 times
Been thanked: 92 times
S tímhle pánem jsem měl "zkušenost" již nejméně před více než deseti lety, kdy chtěl něco "koupit" prý pro muzeum v GB. Tak jsem to přivezl až do Prahy, milostivě se uráčil nepřijít, ani si to dodatečně převzít u švagra. Tento pán je znám pod mnoha přezdívkami z bastlírny a svetelektroniky, možná i jinde. Asi před 5 lety po mně chtěl nějaké málo obvyklé ručkové měřáky, opět do ztracena. Od té doby jej neberu na vědomí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.07.2021, 20:26 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.04.2018, 16:59
Příspěvky: 262
Bydliště: Pragl
Has thanked: 86 times
Been thanked: 62 times
Hmm, to diky za info. To vysvetluje, proc uz si rok neprecetl email, co jsem mu na jeho zadost poslal o SW, co shanel ...
Uprimne po tom co ctu, jsem asi i rad.
f.

_________________
STbrigáda
Atari MST2/4Mb ,MSTE/4Mb, Tower TT030


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.07.2021, 07:36 
Offline
Radil

Registrován: 31.01.2018, 01:33
Příspěvky: 483
Bydliště: Praha
Has thanked: 179 times
Been thanked: 497 times
Ahoj a děkuji za info. Taktež mám negativní zkušenost, ale s prodejcem ZX věcí z Aukra pod přezdívkou jbmnt2017 Jsem u něj na tzv. černé listině, tak nemůžu na jeho aukce přihazovat, ačkoliv nikomu na Aukru nikdy nic nedlužím a vůbec netuším, proč - prodejce vůbec na dotazy nereaguje. Třeba to sem nepatří, tak to klíďo můžete smazat, ale jen jsem chtěl podpořit, aby si i na tohoto neférového prodejce dali kolegové pozor.
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.09.2022, 14:00 
Offline
Stydlín

Registrován: 21.01.2020, 17:16
Příspěvky: 6
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
S Computer Alysum jsem měl v dubnu 2019 zvláštní emailovou debatu, když jsem projevil zájem o jeho
"skoro novou, nepoužívanou čtečku paměťových karet divMMC Future pro Sinclair ZX Spectrum", kterou inzeroval na Sbazaru.

Napsal mi nejdřív, že se musím zapsat do pořadníku, protože se vyrábí v závislosti na pořadníku objednavatelů a dostupnosti součástek.
Když jsem napsal, že jeho inzerát vypadá, jako když prodává svou čtečku co má doma,
tak mě začal urážet ve stylu, že jsem pomalu myslící, pak znova o tom pořadníku, jestli to chápu atd.

Takže ačkoliv se mi to zařízení líbilo, tak jsem pak už ani neměl chuť dál odpovídat.
Nevím teda, jestli to někdo od toho evidentního magora koupil.

Koupil jsem si radši podobné DivMMC od ByteDelights.

_________________
Amigy, C64, C128, Atari ST i 8bit, ZX Spectra i Didaktiky, Segy, Nintenda, Playstationy (do dvojky), GP2X.. ke všemu hromady příslušenství..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.09.2022, 02:48 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.06.2013, 00:11
Příspěvky: 641
Has thanked: 1 time
Been thanked: 76 times
Nejsem tu aktivni tak dlouho, abych CA znal (nebo si ted zrovna jeho prispevky nevybavuju), ale toto chovani mi pripomelo jineho starsiho pana, ktery byl hodne aktivni na 1 elektroforu, napsal i knihu a mel celkem zajimave napady, ale postupne to bylo cimdal vetsi pohadkareni az mu pak preskocilo uplne a zacal diskusi zahcovat nesmyslnymi spamy pod ruznymi smyslenymi identitami, coz ustalo nekdy loni, kdy zemrel. Uz leta predtim nekdo zminoval, ze ty jeho prispevky indikuji nakou dusevni poruchu a to este psal celkem 'normalne'. Takze to je pak tezky, nezbyva si prat, nez abysme nedopadli stejne...
a BTW jakou ma prezdivku na bastlirne? abych si dal prip. pozor...

_________________
http://rayer.g6.cz, core i7-2600K, SB Audigy+YMF724+DreamBlaster, GTX970, DOS/WIN98SE/NT4/XP/Debian | retroPC: PPro 200, 192MB, SB AWE64+Live, Matrox Millenium II/8MB+Voodo1, USB 2.0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz