OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 26.04.2024, 14:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27.03.2020, 14:38 
Offline
Radil

Registrován: 31.01.2018, 01:33
Příspěvky: 483
Bydliště: Praha
Has thanked: 179 times
Been thanked: 497 times
Zdravím,
a moc prosím o Vaše zkušenosti, které teď s připojenou d40 a tiskárnami vychytávám.

XY 41xx:
Přes rozdvojku systémového konektoru plotter XY 4150 s interfacem MS-SP skutečně nefunguje. Vim, už se to tu psalo, ale existuje tedy řešení, abych mohl program Superplott spouštět z diskety a jím ovládal XY4150?

0507:
Mám jej i s d40 připojen přes rozdvojku systémového konektoru přes UR-4 a funguje to s programem MZXR v pohodě. Jsem zatím líný spájet kabel do konektoru Interface na d40...

BT100:
- TEXT MACHINE - BT mám taktéž zatím připojen přes UR-4 podle manuálu TM jako C2. V instalaci mají asi chybu, neboť ačkoliv jsem při instalaci zadal externí interface UR-4, v prvním řádku basicovského spouštěče je aktivovalna 8255 na d40 (OUT 153,16) a tak BT100 přes UR-4 nefunguje. Po přepsání na OUT153,00 už tiskne BT100 přes UR-4 v pohodě.
- DESKTOP - Ač s připojenou d40 nastavím, co nastavím, nejsem úspěšný... i s UR-4, i s d40. Při odpojené d40 tiskárna BT100 zapojená do UR-4 funguje jak C2, tak i AB. Co s tím?
O víkendu budu laborovat s připojením centronics...
Díky,
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.03.2020, 14:55 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 386 times
Citace:
Přes rozdvojku systémového konektoru plotter XY 4150 s interfacem MS-SP skutečně nefunguje. Vim, už se to tu psalo, ale existuje tedy řešení, abych mohl program Superplott spouštět z diskety a jím ovládal XY4150?

MS-SP jsem neměl, plotter jsem měl připojený přes interface v D40 a s programy od D. Žarnovičana fungoval.
(Vzhledem k tomu, že ostatní funguje i přes rozdvojku s UR-4, mělo by přes UR-4 fungovat i XY.)
Citace:
0507: Mám jej i s d40 připojen přes rozdvojku systémového konektoru přes UR-4 a funguje to s programem MZXR v pohodě. Jsem zatím líný spájet kabel do konektoru Interface na d40...

Ale mělo by to přes interface v D40 chodit.
Citace:
BT100:
- TEXT MACHINE - BT mám taktéž zatím připojen přes UR-4 podle manuálu TM jako C2. V instalaci mají asi chybu, neboť ačkoliv jsem při instalaci zadal externí interface UR-4, v prvním řádku basicovského spouštěče je aktivovalna 8255 na d40 (OUT 153,16) a tak BT100 přes UR-4 nefunguje. Po přepsání na OUT153,00 už tiskne BT100 přes UR-4 v pohodě.

Otázka je, zda instalace vůbec mění zaváděcí Basic.
Původní Textmachine byl psán pro kazeťák a obsluha D40 je jen dodělávka.
Citace:
- DESKTOP - Ač s připojenou d40 nastavím, co nastavím, nejsem úspěšný... i s UR-4, i s d40. Při odpojené d40 tiskárna BT100 zapojená do UR-4 funguje jak C2, tak i AB.

To vypadá záhadně. Fungovat by to totiž samozřejmě mělo.
Mimochodem, co a odkud se to nahrává při připojené a při odpojené D40?
Nebude to bude tím, že se v obou případech nahrává úplně jiná verze Desktopu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.03.2020, 16:24 
Offline
Radil

Registrován: 31.01.2018, 01:33
Příspěvky: 483
Bydliště: Praha
Has thanked: 179 times
Been thanked: 497 times
dex píše:
MS-SP jsem neměl, plotter jsem měl připojený přes interface v D40 a s programy od D. Žarnovičana fungoval.
(Vzhledem k tomu, že ostatní funguje i přes rozdvojku s UR-4, mělo by přes UR-4 fungovat i XY.)

Diiik,
a měl by, moc prosím, někdo ty programy od D. Žarnovičana k dispozici?

Na ten Desktop se tedy ještě podívám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz