OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Tlsk Mln 2019

Právě je 09 pro 2019, 07:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SD-(re)corder
PříspěvekNapsal: 13 bře 2016, 11:44 
Kecálek

Has thanked: 510 times
Been thanked: 33 times
Kolik by stála kompletní výroba?
A byl by někdo ochoten mi to postavit?
:?:

PříspěvekNapsal: 17 bře 2016, 00:26 
Pan Štábní

Has thanked: 86 times
Been thanked: 234 times
Trelix píše:
:?:

Trelix desky je stale mozne jeste dodat. Skoda ze nikdo nenabidnul ti to postavit. To je mi te lito. Ja bych ti to mohl nabidnout "na pockani" jako ten kouzelnik v te reklame pro Aqua Bank ale to znamena ze se toho dockas az za hodne dlouhou dobu. :(

Bohuzel to ze nikdo to nechce delat je reakce toho, ze v minulosti rada "inteligentu" mela blbe hlasky ohledne pajeni a tak zahnala pajece do ilegality. Protoze se to nikomu nevyplati, tak ted ti co nemaji spravne kamarady maji "peska". Dokud vetsina nebude mit nazor ze za praci se plati, tak to tak zustane.

Jinak dobra zprava je ze desky uz par lidem dorazily.

PříspěvekNapsal: 17 bře 2016, 09:39 
Pan Generální

Has thanked: 105 times
Been thanked: 372 times
suksoft píše:
Trelix píše:

Bohuzel to ze nikdo to nechce delat je reakce toho, ze v minulosti rada "inteligentu" mela blbe hlasky ohledne pajeni a tak zahnala pajece do ilegality. Protoze se to nikomu nevyplati, tak ted ti co nemaji spravne kamarady maji "peska". Dokud vetsina nebude mit nazor ze za praci se plati, tak to tak zustane.

Ono by vůbec bylo prima, kdyby se tu našli páječi ve smyslu "osazovači", aby páječi ve smyslu "vývojáři" nemuseli dělat všechno sami... Nemusí každý hned vyvíjet nový hardware, i osadit něco existujícího pro ostatní by byla pomoc...
Já když "releasnu" něco nového a je o to zájem, tak jsem rád, ale kdybych pak vždycky musel osadit X kusů téhož pro zájemce, bude mě to zdržovat od vývoje něčeho dalšího...

www.zxsparrow.com

PříspěvekNapsal: 17 bře 2016, 10:32 
Pan Generální

Has thanked: 162 times
Been thanked: 254 times
V Brne byl jeden pan, co nam osazoval desky. Vzdycky nadaval, kdyz jsme pouzivali SMD soucastky s velkou rozteci pinu, ze prej se mu to nevejde do zorneho pole mikroskopu, a ze proc nepouzivame mensi pouzdra :)
Ale ted vazne - osazovani je strasna nuda a lehce udelas chybu. Nedokazu si predstavit, ze by to nekdo delal zadarmo. Ja se desim toho, az mi prijdou desky a budu je muset osadit - a to delam pro sebe!

PříspěvekNapsal: 17 bře 2016, 14:08 
Pan Štábní

Has thanked: 21 times
Been thanked: 255 times
No já mám někoho na pájení,protože na to nemám čas. A musím to ještě zaplatit. Možná bych to pro vás mohl domluvit...

PříspěvekNapsal: 17 bře 2016, 15:50 
Kecálek

>VELESOFT
To by bylo fajn, SMD je (už) pro mě moc malé.
Bohužel nedokážu odhadnout ani rozumnou cenu; tím myslím rozumnou pro obě strany.

PříspěvekNapsal: 17 bře 2016, 17:02 
Nemluva

Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times
Hi guys, I am sorry that I am in English.
I created this device and I found this forum on the links on my site.

About the project - I have made the source code closed to prevent its commercial use.
Because, as you have already seen that the device is sold on ebay - and this is not my sales.
I've been selling the device only in Russia (at a cost of about 20-25$) and part of their resellers posted on ebay overpriced.

I plan to develop and improve the project as far as the availability of free time. If you have any problems / suggestions about this device, you can write to me.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2016, 08:11 
Radil

Has thanked: 219 times
Been thanked: 18 times
a mame po ptackach :-/
(tim nemyslim, ze bych to chtel prodavat, ale mam rad, kdyz se muzu podivat na src)

PříspěvekNapsal: 21 bře 2016, 01:38 
Pan Štábní

JohnBlbec píše:
a mame po ptackach :-/
(tim nemyslim, ze bych to chtel prodavat, ale mam rad, kdyz se muzu podivat na src)

Kazdy z nas by rad videl zdrojaky. Ale i bez nich to bude pouzitelne. Hlavne aby sel ten BAW.

Trelix píše:
>VELESOFT
To by bylo fajn, SMD je (už) pro mě moc malé.
Bohužel nedokážu odhadnout ani rozumnou cenu; tím myslím rozumnou pro obě strany.

Trelixi mas uz to nejak domluvene? Aby jsi mel alespon nejakou odpoved od nekoho, tak osobne castku za soucastky a desku bez displeje ocekavam cca 500 Kc. Pak jeste nejaka cena za postovne tak cca 60 Kc. Postovne k tobe take cca 60 Kc. Tezko rici co je rozumna cena za sestaveni ale myslim ze je to tak 300 Kc a 100 Kc za ruzny material okolo.
Urcite by mne zajimalo jak to vidi ostatni.

---------------------

Jinak uz mam doma vse z Ciny co potrebuji pro stavbu. Zbytek objednam v GME. Asi na konci tydne nebo pristi tyden. Sam to budu sestavovat ve variante ze privedu 5V a budu pouzivat IC3. Jeste nevim jaky speaker pouziji a kde ho koupim. Mate nekdo nejaky tip?

PříspěvekNapsal: 21 bře 2016, 02:03 
Pan Štábní

Has thanked: 162 times
Been thanked: 307 times
Speaker bych chtěl zkusit dát nějaký miniaturní přímo na desku, aby to nevlálo na drátech. Něco takového - http://www.pselectronic.cz/k5115-566-repro-0903h5-5-minireproduktor.html
Ideální by bylo něco s roztečí 2,54

PříspěvekNapsal: 21 bře 2016, 11:45 
Kecálek

>suksoft
Zatím se nikdo nenabídl ;) Ale dle tvého odhadu by se to mohlo "vejít" do 1000 peněz.
-
Tady by se asi taky dalo vybrat.

PříspěvekNapsal: 21 bře 2016, 13:31 
Pan Štábní

Asi to opravdu prijde na tech 1000 Kc. Orientacni ceny jsem vzal od Vanthomase a z jeho bom.zip souboru. Ceny za postovne se bezne delaji tak, ze kazdy si "zaplati" tu pomerovou cast podle ceny celeho nakupu. Trelix zkus kontaktovat pres SZ Velesofta, treba te nakontaktuje na "pajece". Jestli jsi z Prahy, tak nejake informace muzes ziskat na Velikonocnim pivu OC. Tam se clovek dozvi hodne veci co nikdo nechce napsat. Treba tam prijde i kouzelnik, v nasem pripade "pajec".

Vanthomas ja premyslim nad timto menicem:
http://www.gme.cz/piezomenic-pt-2038wq-p641-074
http://www.farnell.com/datasheets/1924814.pdf

PříspěvekNapsal: 21 bře 2016, 14:54 
Pan Štábní

Has thanked: 458 times
Been thanked: 348 times
suksoft píše:
Tezko rici co je rozumna cena za sestaveni ale myslim ze je to tak 300 Kc a 100 Kc za ruzny material okolo.
Urcite by mne zajimalo jak to vidi ostatni.

Mne to rozumne prijde. Ono nejde jen o tu praci a nejaky drobny material, musis pocitat s tim, ze obcas se neco pokazi a musi se opravit nebo prikoupit. A neni to jen pajeni, ale taky programovani, testovani, ...

PříspěvekNapsal: 28 bře 2016, 09:36 
Pan Štábní

Has thanked: 458 times
Been thanked: 348 times
Nevim, jestli uz to nekdo mate postavene, ale ja zatim koukam po soucastkach a z toho BOM, co sem daval vanthomas dejte bacha na SD card konektor. Ten z GM nebude dobre sedet. Podle mne tam bude pasovat FCI 10067847-001RLF, AVX / Kyocera 145638009511859 nebo Wurth Electronics 693061010911.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2016, 09:56 
Profík

Has thanked: 97 times
Been thanked: 155 times
Ahojte,

myslim, ze tak 1-2 kousky bych zvladl osadit (domluva treba pres SZ). Musel bys dodat desku a vsechny soucastky. Jo, a musely by 'pasovat' (viz predchozi post), protoza jak neco nesedi a musi se resit co s tim, sry, ale na to fakt nemam cas.
A s tou 'ilegalitou', to znam. Taky jsem se nabidnul, osadil a pak to videl za 'dobrou cenu' na aukru. Nebylo mi lito te prace ani ceny, ale to, ze jsem si myslel, ze kdyz o to ma nekto zajem, tak to bude pouzivat a treba se i podeli o nejake zkusenosti a tak.
Ale jak jsem napsal, tak 1-2 kousky bych pro nekoho osadil.

Pozn.: nepajim vyvody, ktere nejsou na prvni pohled pouzite. Ale da se to po domluve zmenit ;-)

Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]