OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 21:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 13.06.2014, 23:49 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No vidíš. To bylo strachu :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 05.03.2023, 01:19 
Offline
Prvnička

Registrován: 11.09.2022, 21:00
Příspěvky: 15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Nedávno jsem koupil C64 i se zdrojem, kazetovou mechanikou a jednou kazetou a mam podobný problém: kazetovka měla ustřižený kabel tak jsem jej přiletoval a propípal. C64 mělo jakž takž plombu a uvnitř vše ok i s pojistkou. Problém nastává když se pokusím něco načíst- poprvé mi to z kazety najde MEGA TURBO ale po prikazu start napise BREAK ERROR (nedostatek paměti i když načítání trvá pár vteřin), pote na dalším souboru následuje nějaká chyba v přenosu a dale se jen opakuji BREAK ERRORy doprovázené bordelem v názvu (náhodné znaky a barvy). kazeta je original ke kazetaku a nevypadá promazána či poškozena (typ 1530-datacassete unit, model C2N). Kazeta poslechem vypadá v pořádku, jen taktovací pulzy jsou jen někde. Při pokusu nahrát hru z počítače zamrzne a neděje se nic. Na klávesnici mi ještě chybí jedna pružinka ale to je boční. Klávesnice jinak funguje ok. Jak bych měl podle Vás vyřešit tyto problémy či na co se mám zaměřit při opravě? Předem ďěkuji za rady a nápady na vyřešení. Pokusím se zítra dodat více info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 06.03.2023, 11:45 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 23.05.2013, 20:30
Příspěvky: 322
Bydliště: Východní Čechy
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
tranzistor4 píše:
Nedávno jsem koupil C64 i se zdrojem, kazetovou mechanikou a jednou kazetou a mam podobný problém: kazetovka měla ustřižený kabel tak jsem jej přiletoval a propípal. C64 mělo jakž takž plombu a uvnitř vše ok i s pojistkou. Problém nastává když se pokusím něco načíst- poprvé mi to z kazety najde MEGA TURBO ale po prikazu start napise BREAK ERROR (nedostatek paměti i když načítání trvá pár vteřin), pote na dalším souboru následuje nějaká chyba v přenosu a dale se jen opakuji BREAK ERRORy doprovázené bordelem v názvu (náhodné znaky a barvy). kazeta je original ke kazetaku a nevypadá promazána či poškozena (typ 1530-datacassete unit, model C2N). Kazeta poslechem vypadá v pořádku, jen taktovací pulzy jsou jen někde. Při pokusu nahrát hru z počítače zamrzne a neděje se nic. Na klávesnici mi ještě chybí jedna pružinka ale to je boční. Klávesnice jinak funguje ok. Jak bych měl podle Vás vyřešit tyto problémy či na co se mám zaměřit při opravě? Předem ďěkuji za rady a nápady na vyřešení. Pokusím se zítra dodat více info.


Na které klávese chybí ta pružinka? Ohledně té kazety, jak vypadá nastavení hlavy třeba v recorder justage, hlavostav nebo podobné utilitě?

_________________
JMP $FCE2

C64, C128DCR, IDE64, SuperCPU64, 1541 Ultimate-II, MMC Replay, FC3, REU 2MB, Geroram512, NeoRAM 2MB, RR-Net, SilverSurfer, Wiznet64 , 1541-II,1571,1581,Oceanic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 06.03.2023, 14:48 
Offline
Prvnička

Registrován: 11.09.2022, 21:00
Příspěvky: 15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Pružinka chybí pod tečkou a hlava kazeťáku je v pořádku, kontroloval jsem ji. Hlava je seřízena a funkční. Žádné utility jsem zatím nepoužil. Kazeťák se točí a 9V normálně ze zdroje jde, zvuk jsem zatím neměl možnost ověřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 06.03.2023, 18:22 
Offline
Kecálek

Registrován: 13.01.2023, 09:42
Příspěvky: 88
Has thanked: 0 time
Been thanked: 24 times
Ideální je otestovat C64 diagnostickým testem. Já jsem pořídil i potřebný HW na tento kompletní test, těch je na eBay celá řada.. Pak má člověk jistotu, kde hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 07.03.2023, 21:17 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 23.05.2013, 20:30
Příspěvky: 322
Bydliště: Východní Čechy
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
tranzistor4 píše:
Pružinka chybí pod tečkou a hlava kazeťáku je v pořádku, kontroloval jsem ji. Hlava je seřízena a funkční. Žádné utility jsem zatím nepoužil. Kazeťák se točí a 9V normálně ze zdroje jde, zvuk jsem zatím neměl možnost ověřit.


Jde nahrát colkoliv jiného ve standartním loadu nebo třeba i v jiném turbu jako Turbo 250 (pokud máte možnost).

_________________
JMP $FCE2

C64, C128DCR, IDE64, SuperCPU64, 1541 Ultimate-II, MMC Replay, FC3, REU 2MB, Geroram512, NeoRAM 2MB, RR-Net, SilverSurfer, Wiznet64 , 1541-II,1571,1581,Oceanic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C64 nejde zvuk ani kazeťák
PříspěvekNapsal: 26.03.2023, 00:06 
Offline
Prvnička

Registrován: 11.09.2022, 21:00
Příspěvky: 15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Načítání z cartridge proběhlo normálně, jen se menu her mírně vlnilo poté však byl již obraz stálý.( https://aukro.cz/2mb-her-pro-commodore- ... 7009089991 )- hry po spuštění fungují normálně a co jsem dokázal bez joysticku spustit i fungovalo. V nejbližší době se budu snažit nějaký ten joystick vyrobit a poté vyzkouším zbylé hry. Možnost načítat mám nyní jak z kazetové mechaniky, tak z cartidge, jinou možnost zatím nemám. Čím je způsobeno vlnění obrazu při vybírání v menu? (celý obraz se vlní vodorovně s frekvencí zhruba 0,5Hz) Nikdy jindy se zmíněný efekt neprojevuje, obraz je normálně stálý a ostrý.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz