OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 15:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Shadow of the evil
PříspěvekNapsal: 19.12.2019, 11:09 
Offline
Kecálek

Registrován: 16.05.2013, 13:18
Příspěvky: 230
Has thanked: 6 times
Been thanked: 43 times
Nehrál (a nedohrál) jste někdo dungeon Shadow of the evil? Jak jsem tisknul návody z Commodore klubu Ardan, tak je tam i rozdělaný návod od KP, ale není kompletní. Já tu hru hrál, s autorem návodu si vyměňoval poznatky, ale nikdy jsme jí nedohráli.

V tom návodu ještě chybí, že tam, co je značka GA, je nějaký Ork, který má náhrdelník. Toho je potřeba zabít a náhrdelník si nasadit. Pak ještě rozbít křišťálovou kouli, tím se oslabí hlavní boss Hargon a je možné ho taky zabít. Za ním jsou dveře na číselný kód, který jsme neznali. Ale když se chvíli zkoušely náhodně různé kombinace, tak se dveře otevřely. Za nima byl balkon, ale na něm nic, konec hry to nebyl a ani se asi nikde nic v bludišti neotevřelo nebo tak.

Nikde na internetu se žádný návod nevyskytuje, akorát recenze v 64er a Excaliburu. A k sehnání je akorát crack od Red Sector, žádná jiná verze, tak ani není jisté, jestli třeba neni blbě cracklá. Autoři jsou Maďaři a párkrát se i mihli na Aroku. Zaúkoloval jsem jednoho Maďara, ať je zkusí kontaktovat, ale nic z toho nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Shadow of the evil
PříspěvekNapsal: 27.12.2019, 23:44 
Offline
Kecálek

Registrován: 16.05.2013, 13:18
Příspěvky: 230
Has thanked: 6 times
Been thanked: 43 times
Jsem si to zapařil, asi tak po 20ti letech a ač nečekaně, dohrál jsem to. Kdyby to někoho zajímalo, tak:

- Na mapě 3 je potřeba prokličkovat až k teleportu 15. Ten tě přenese na mapu 7 do Hargonových komnat. Tam je potřeba projít a probít se až k němu. Do rukou vzít diamanty, pak je možné ho porazit. Za ním je ještě vlkodlak, toho jde zabít mečem.

- Pak následuje trezor, jeho kód je "257421" (né, tak chytrej jsem nebyl, že bych rozluštil hádanky v dungeonu, pomocí C64Debugger jsem si odkrokoval zadávání kódu a tak v paměti nalezl správnou hodnotu). V něm je prsten, seber ho. Za trezorem je balkon, na něj jde mrknout, ale hned tě zase vyhodí ven.

- V intru ti řiká ten dědek, že až budeš mít jeho prsten, zapískej na píšťalku (scroller běží tak rychle, že jsem si to musel nahrát a pustit pomalu, abych si toho všiml). To jsem udělal, dědek se objevil a byl konec hry.

Ale zustala z toho taková pachuť, jak kdybych to neprošel celý, nebo co. Ale možná to byl záměr autorů. V dungeonu jsem našel pokokot věcí, co se nedaly (?) nikde použít - svíčky, bonsaje, busta (v ní je dokonce něco schováno, ale nepodařilo se mi to vyšťourat), vázy. Nevím, jestli k něčemu byly části výzbroje - koruna, střapec, a k čemu je povel Disguise - maskovat. Stejně tak mapa na zdi nebo dveře, kam se nedalo projít, nakonec nebyly důležité..?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz