OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Train 3
PříspěvekNapsal: 27.10.2019, 19:05 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Prosím pozor! Nákladní vlak číslo 3 je připraven k odjezdu!

Do vlaku nastupujte z domovského nástupiště BAHA Software.
K ovládání použijte výhradně joysticků!

Train 3 je třetí a zároveň již poslední pokračování hry Train. Na rozloučenou s touto sérií her jsme Train 3 přihlásili do soutěže ABBUC Software Contest 2019, kde se nakonec umístil na velmi dobrém čtvrtém místě. Za hrami, se kterými se určitě nestydíme prohrát.

Zahrát si tedy můžete 25 zbrusu nových kol a při hraní poslouchat nové skladby. Engine byl mírně vylepšen.
Protože nám úspěch Trainu 3 udělal velkou radost, dáváme ke stažení i dual-track kazetovou verzi.

Konec hlášení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 27.10.2019, 19:50 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 08.06.2015, 18:06
Příspěvky: 85
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times
baktra píše:
Prosím pozor! Nákladní vlak číslo 3 je připraven k odjezdu!

Do vlaku nastupujte z domovského nástupiště BAHA Software.
K ovládání použijte výhradně joysticků!

Train 3 je třetí a zároveň již poslední pokračování hry Train. Na rozloučenou s touto sérií her jsme Train 3 přihlásili do soutěže ABBUC Software Contest 2019, kde se nakonec umístil na velmi dobrém čtvrtém místě. Za hrami, se kterými se určitě nestydíme prohrát.

Zahrát si tedy můžete 25 zbrusu nových kol a při hraní poslouchat nové skladby. Engine byl mírně vylepšen.
Protože nám úspěch Trainu 3 udělal velkou radost, dáváme ke stažení i dual-track kazetovou verzi.

Konec hlášení


Já jen dodám a doporučím použití kvalitního joysticku se kterým lze dobře manévrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 30.10.2019, 17:22 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Pro HardCore tu mám screen ze třetího dílu. Bohužel je stejný jako u druhého dílu. Tady to kluci odflákli a připravili "jen" 25 levelů, takže to šlo rychle :-). Chtěl bych se zeptat Baktry, jestli neplánuje vydat originálku v kazetové verzi s Train trilogy jako to udělal se hrou Curse of the Lost Miner. To mi připomíná, že mám stále resty ve hraní a měl bych to napravit :-).


Přílohy:
train3.png
train3.png [ 3.32 KiB | Zobrazeno 20281 krát ]

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 30.10.2019, 18:26 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 08.06.2015, 18:06
Příspěvky: 85
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times
solaris104 píše:
Pro HardCore tu mám screen ze třetího dílu. Bohužel je stejný jako u druhého dílu. Tady to kluci odflákli a připravili "jen" 25 levelů, takže to šlo rychle :-). Chtěl bych se zeptat Baktry, jestli neplánuje vydat originálku v kazetové verzi s Train trilogy jako to udělal se hrou Curse of the Lost Miner. To mi připomíná, že mám stále resty ve hraní a měl bych to napravit :-).


Děkuji za dohrání kompletní trilogie. ;)
Jsem rád, že to dohrál i někdo jiný, než jenom já. :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 30.10.2019, 18:29 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
solaris104 píše:
Pro HardCore tu mám screen ze třetího dílu. Bohužel je stejný jako u druhého dílu. Tady to kluci odflákli a připravili "jen" 25 levelů, takže to šlo rychle :-). Chtěl bych se zeptat Baktry, jestli neplánuje vydat originálku v kazetové verzi s Train trilogy jako to udělal se hrou Curse of the Lost Miner. To mi připomíná, že mám stále resty ve hraní a měl bych to napravit :-).


Tak opět velká gratulace.
Curse of the Lost Miner je hra poněkud těžší :-), ale s dobrým joystickem se dohrát dá.

Kazetová verze trilogie? Dáváme MP3 volně ke stažení, ale o fyzickém vydání jsme zatím ještě neuvažovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 31.10.2019, 12:43 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Po určité úvaze o kazetové verzi jsem došel k některým závěrům.
Jde zřejmě o to vyrobit několik málo kusů, proto se mi jako nejschůdnější jeví tzv. "budget" vydání na koleně.

Co by to znamenalo?

Nová kazeta Maxell UR 90
Na straně A nahrané všechny díly ve standardu s dual trackem
Na straně B nahrané všechny díly v systému Turbo 2000 (celá série se tam vejde nejmíň dvakrát)
Papírový vklad do kazety typu J, barevný papír 120g/m2 potištěný černobíle obrazem lokomotivy + nápisy. Vypadal by podobně jako již publikovaný digitální přebal pro Train 1.

Cena by byla 125 Kč + případné poštovné (ČP) a balné (malá bublinková obálka).
Pokud by někdo chtěl nahrávku na kazetě FOX C60, tak za příplatek 60 kč.

Objednávka průmyslové výroby (třeba DSG) by byla velmi neekonomická.
A pochybuji, že Duddie z retronics.eu by chtěl prodávat krabicovou verzi Trainu, to by se mu zrovna nevyplatilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 05.11.2019, 13:57 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Poison píše:
A nestálo by za zvážení udělání krásného barevného obalu ? Vždyť barevný tisk stojí pár kaček a rád si třeba 20 kč připlatím.

byl by s pár screenama ze hry, popis, manuál na tom atd . . jako bejvaly tenkrát, ty krásně rozkládací :)


Chápu, něco jako dělá Duddie. Hezká myšlenka. Přiznám se, že na něco takového nemám čas a popravdě ani chuť. Vím, že to zní trochu podivně od někoho kdo kazety sám nabízí.
Možná bych přebal vydal jako .pdf ke stažení a každý by si ho nechal v copy centru vytisknout a oříznout. To je služba dostupnější než nahrání kazety.
Takže v tomto případě je to buď "budget edice" nebo nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 05.11.2019, 14:14 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 08.06.2015, 18:06
Příspěvky: 85
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times
Poison píše:
A nestálo by za zvážení udělání krásného barevného obalu ? Vždyť barevný tisk stojí pár kaček a rád si třeba 20 kč připlatím.

byl by s pár screenama ze hry, popis, manuál na tom atd . . jako bejvaly tenkrát, ty krásně rozkládací :)


To ten náš Train se ti tak moc líbí, že bys chtěl hezký přebal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 05.11.2019, 15:16 
baktra píše:
Poison píše:
A nestálo by za zvážení udělání krásného barevného obalu ? Vždyť barevný tisk stojí pár kaček a rád si třeba 20 kč připlatím.

byl by s pár screenama ze hry, popis, manuál na tom atd . . jako bejvaly tenkrát, ty krásně rozkládací :)


Chápu, něco jako dělá Duddie. Hezká myšlenka. Přiznám se, že na něco takového nemám čas a popravdě ani chuť. Vím, že to zní trochu podivně od někoho kdo kazety sám nabízí.
Možná bych přebal vydal jako .pdf ke stažení a každý by si ho nechal v copy centru vytisknout a oříznout. To je služba dostupnější než nahrání kazety.
Takže v tomto případě je to buď "budget edice" nebo nic.


Tak tedy budget prosim. To nebo nic se mi moc nelibi :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 05.11.2019, 22:24 
PG píše:
misticjoe píše:
Kde na to ten Solaris104 bere čas, to nechápu...

Tak jemu dohrání průměrné hry zabere tak půl hodiny, nám smrtelníkům tak 4 dny, když to nevzdáme. Což je častější zakončení seance.


No a nebo prostě nechodí spát :) Jak se říká, čert nikdy nespí ;-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 22.11.2019, 22:31 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Další malý krůček vpřed, J-kartičky už jsou taky hotové. Z obrázku to není patrné, ale jejich barva je sytě žlutooranžová. Gramáž 160 gramů na metr čtvereční.
Příloha:
jcards.jpg
jcards.jpg [ 23.5 KiB | Zobrazeno 18126 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 23.11.2019, 14:46 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Ohýbání J-kartiček nemám rád, ale je to za mnou.
Takže jedna poputuje pěkně poštou za Poisonem a zbytek zatím vypadá na osobní odběry. A pan Ha ode mne taky dostane jednu J-kartičku na Atariádě, aby mu nebylo smutno.
Příloha:
tapes.jpg
tapes.jpg [ 92.36 KiB | Zobrazeno 18086 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 02.12.2019, 13:45 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Současný stav: Poison kazetu už dostal poštou (včera jste podali, dnes jsme neztratili), solaris104 ji má připravenou na Atariádu, misticjoe ji dostane na OldComp pivu a sCZther zatím vybírá místo předání. Trvalo mi to o pár dní déle než jsem čekal.

Další objednávky zatím ne, začala mi zlobit dvířka u tape decku (na kvalitu samotného nahrávání to vliv nemá, ale ztěžuje to manipulaci s kazetami). Bude to chtít nový řemínek vysouvacího mechanismu, až zjistím, jaký to má být.

A proto, že mě celá akce donutila zase jednou pustit Turgen, vyjde nová verze. Bude podporovat vzorkovací frekvence nad 44 100 Hz, ať mají Poláci lepší nahrávky v tom jejich skvělém systému Turbo Blizzard a také už v značně horším (až odstrašujícím) systému Turbo ROM Plus. My na jih od nich si pamatujme, že při přenosových rychlostech do 4000 bd jsou vyšší vzorkovací frekvence jen plýtváním místem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 02.12.2019, 14:10 
Ano kazetka dorazila. Je to paradni a moc diky. Rad podporim mala a zacinajici herni studia, aby meli prostredky na vyvoj novych her. Vzhledem k silne limitovane edici sem ocekaval nejake venovani a autogramy programatoru . . Tak nic no, muaim to vzit na Atariadu :)

Diky kuci, jste nejlepsi !


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Train 3
PříspěvekNapsal: 02.12.2019, 14:25 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 08.06.2015, 18:06
Příspěvky: 85
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times
Poison píše:
Ano kazetka dorazila. Je to paradni a moc diky. Rad podporim mala a zacinajici herni studia, aby meli prostredky na vyvoj novych her. Vzhledem k silne limitovane edici sem ocekaval nejake venovani a autogramy programatoru . . Tak nic no, muaim to vzit na Atariadu :)

Diky kuci, jste nejlepsi !

Nemáš zač, jsme rádi za podporu. Podepíšu ti to rád, dones to na Atariádu. V případě zájmu ti dám i smajlíka ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz