OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 23.04.2024, 14:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 10:19 
Offline
Kecálek

Registrován: 14.06.2022, 08:58
Příspěvky: 133
Has thanked: 61 times
Been thanked: 105 times
baktra píše:
poison píše:
ta G udělá tu grafiku tak zbytek bych zmenežoval. Mě napadlo udělat nějaký gfx náhled celku a prosondovat zájem :) Ale to by taky musel udělat PG, bez něho by to nešlo ;-) Je to hlavně o grafice no . . to ostatní tak náročné asi nebude . . nebo sem na něco zapomněl, ?


Na něco ano, zejména na člověkohodiny při práci na hře, elektřinu, amortizaci techniky. Dále čas strávený objednávkami krabiček, triček a tiskovin, kompletaci balíčků a čas na poště či PPL. A ještě kontrolu kvality.

To je jen tak mimochodem, já vím, že jste hru nedèlali pro peníze. Pokud ano, tak tohle všechno by se muselo započítat do ceny.


to jo, to máš pravdu, ale já tohle spíš beru jako že to dělat chci a dělám to kvůli atárku a lidem, kteří o to mají zájem. Nějak sem na ty mendeje ani nepomyslel :) Jako je to spolunáklad, ale asi bych to neřešil, jde mi hlavně o ty HW náležitosti, které se samozřejmě musí do ceny napočítat, aby to bylo na nule.

Nicméně jak sem psal, je to hlavně n PG, bez něho se to neudělá, já klidně udělám to ostatní, jako balíkování, rozesílání, objednávky atd . . . Na manuálu/příručce a textu se budu samozřejmě podílet taky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 10:22 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10131
Bydliště: Praha
Has thanked: 1960 times
Been thanked: 1522 times
Tak já bych na tričku úplně netrval. A manuálek by mi stačil nějaký v duchu oboustrané A4. Ale chápu, že je s tím sraní a času asi nemá nikdo habakuk. Pro mě by byla akceptovatelná cena někde kolem 1650,-

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 10:31 
Offline
Kecálek

Registrován: 14.06.2022, 08:58
Příspěvky: 133
Has thanked: 61 times
Been thanked: 105 times
misticjoe píše:
Tak já bych na tričku úplně netrval. A manuálek by mi stačil nějaký v duchu oboustrané A4. Ale chápu, že je s tím sraní a času asi nemá nikdo habakuk. Pro mě by byla akceptovatelná cena někde kolem 1650,-


Ono si vem, že samotný cart si může udělat každý sám a nikdo by to takhle nekoupil, tady jde spíš o tu přidanou hodnotu, kterou dostane v balení od autorů a sám si ji nevyrobí, takže ten manuál by opravdu musel být hezky barevný, na hezkém lesklém papíře a tričko si myslím, že je právě to navíc, co udělá radost a může si ho brát třeba na akce. Jako já sem dostal tričko ke hře Jim Slide jako "spoluautor" (dělal sem levely a komplet soundtrack) a hrdě ho nosil na Fujiama akci :) Když tam bude jen ohnutý papír s pár písmenkama, tak to nebude žádnej trhák, si myslim . . .

Právě že ta cena je na tom asi to nejzávažnější, dotovat to spíš nemůžu, jako to dělají kluci z RENO a poměrně dost dopláceli za ty krásné krabicovky od Jim SLide a Dimos Quest, protože se jim to nezaplatilo ani při 60E za kus. Sem se o tom kdysi bavil s 8bitjunkie na Fujiama a s 1NG, který mi řekl, že v tom zahučel na naše asi za 12000 kaček do mínusu.

Plánuju tu ale něco bez vyjádření toho hlavního. PG :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 11:53 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 451 times
Been thanked: 155 times
misticjoe píše:
Tak já bych na tričku úplně netrval. A manuálek by mi stačil nějaký v duchu oboustrané A4. Ale chápu, že je s tím sraní a času asi nemá nikdo habakuk. Pro mě by byla akceptovatelná cena někde kolem 1650,-
Na tričku také netrvám. Radši bych CD se soundtrackem.
A jsem ochoten dát 2000,-.

Odesláno z mého motorola edge 30 neo pomocí Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 12:57 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 386 times
Tak ono bez toho maxi cartu to stejně na Atari pustit nejde.
Takže mám si kupovat holý, nebo sběratelskou krabicovku? Za mňa už tedy tu krabici, zvlášť když to zmotivuje další vývoj.
Tričko je neotřelý nápad, hlavně by to chtělo něco v spojitosti s hrou (mapa na plátně, nějaký předmět jako nápověda k řešení) a soundtrack na CD přeci. A podpisy autorů, je to blbost a nic se za to nedá koupit, ale hlavní je to přeci mít.
A ať se to do sto euro vejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 13:01 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1917
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 520 times
Been thanked: 816 times
Každý Atarista má doma snad slovenský AVG cart, kde to jde spustit na real HW. A možná to jede i na Ultimate cart, který taky podporuje typ 42 :-)

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 16.12.2022, 13:13 
Offline
Kecálek

Registrován: 14.06.2022, 08:58
Příspěvky: 133
Has thanked: 61 times
Been thanked: 105 times
tak zatím to mám takto:

onEscape - CE BOX

mapa A3/A2 - podle ceny
CD s OST - klasika jewel box, pálené (lisované je od 300ks)
tričko - XL, tmavě modré - barevné logo/obrázek
manuál A4, obrázky, texty, cca 10 listů, uprostřed 2x sešívačka, křídový papír, střední gramáž
maxcart se hrou + nový polep (cca 4,5cm)
pár samolepek - kulaté (obrázek ze hry, různé, lesklé)
krabice z pevného kartonu - barevný potisk, velikost pro A4 manuál

zkusím se letmo poptat po cenách u nás v reklamce LEPOR. nechával sem si tam tisknout trička a byl sem spokojený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 17.12.2022, 11:18 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 1009
Bydliště: Praha
Has thanked: 64 times
Been thanked: 399 times
poison píše:
Právě že ta cena je na tom asi to nejzávažnější, dotovat to spíš nemůžu, jako to dělají kluci z RENO a poměrně dost dopláceli za ty krásné krabicovky od Jim SLide a Dimos Quest, protože se jim to nezaplatilo ani při 60E za kus. Sem se o tom kdysi bavil s 8bitjunkie na Fujiama a s 1NG, který mi řekl, že v tom zahučel na naše asi za 12000 kaček do mínusu.
Plánuju tu ale něco bez vyjádření toho hlavního. PG :)

No potěš koště, tratit 12,000 CZK by se mi tedy nechtělo. Pokud do toho přece jenom půjdete, tak ať se vám aspoň plně zaplatí materiál. Práci asi budete muset oželet, nebo prostě stanovíte výslednou cenu jako cenu materiálu plus 5-10 procent. Stanovení ceny člověkohodiny pro vývoj na Atari by byla spíš teoretická, byť možná zajímavá úloha.

Svoje by o vydávání her pro Atari věděli i SIKOR SOFT nebo RETRONICS.EU. Nikdo se nevyhne přešlapům. RETRONICS.EU se jednou roztomile "povedl" pokus o prodej PAL her na trhu v USA. Můj osobní největší přešlap byl pokus o prodej her na kazetě zaznamenaných rychlostí vyšší než 2270 bd. To jsem udělal jenom jednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 17.12.2022, 13:12 
Offline
Kecálek

Registrován: 14.06.2022, 08:58
Příspěvky: 133
Has thanked: 61 times
Been thanked: 105 times
baktra píše:
poison píše:
Právě že ta cena je na tom asi to nejzávažnější, dotovat to spíš nemůžu, jako to dělají kluci z RENO a poměrně dost dopláceli za ty krásné krabicovky od Jim SLide a Dimos Quest, protože se jim to nezaplatilo ani při 60E za kus. Sem se o tom kdysi bavil s 8bitjunkie na Fujiama a s 1NG, který mi řekl, že v tom zahučel na naše asi za 12000 kaček do mínusu.
Plánuju tu ale něco bez vyjádření toho hlavního. PG :)

No potěš koště, tratit 12,000 CZK by se mi tedy nechtělo. Pokud do toho přece jenom půjdete, tak ať se vám aspoň plně zaplatí materiál. Práci asi budete muset oželet, nebo prostě stanovíte výslednou cenu jako cenu materiálu plus 5-10 procent. Stanovení ceny člověkohodiny pro vývoj na Atari by byla spíš teoretická, byť možná zajímavá úloha.

Svoje by o vydávání her pro Atari věděli i SIKOR SOFT nebo RETRONICS.EU. Nikdo se nevyhne přešlapům. RETRONICS.EU se jednou roztomile "povedl" pokus o prodej PAL her na trhu v USA. Můj osobní největší přešlap byl pokus o prodej her na kazetě zaznamenaných rychlostí vyšší než 2270 bd. To jsem udělal jenom jednou.


zatím mám na stole 3 -4 varianty jak to realizovat. S Retronicsem si teď píšu a ten mi dal dvě možnosti, pak je tu jedna moje varianta a jednu má i PG. Jedinou věc, kterou bych chtěl je abych byl na nule :)

s těma bd to bylo vždycky takové všelijaké :) to si pamatuju i z vlastní zkušenosti, kdy sem si několik kazet takhle nahrál z důvodu úspory místa a rychlejšího nahrátí her, bylo mi asi 13 :) ale po prár měsících mi to ten samej kazeťák nebyl schopen nahrát, takové práce dalo si ty hry poshánět znova a nahrát zase na kazetu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 17.12.2022, 17:46 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 318 times
Já bych měl zájem o komplet box, jediné co bych nechtěl je nosič pro hru, tedy ten maxcart, ale polep pro maxcart bych pro jistotu chtěl. Tričko velikost L, pokud bude možný výběr barvy, tak si vyberu, nějaká přednastavená barva trika má taky výhody... .

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 17.12.2022, 23:27 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 06:28
Příspěvky: 231
Bydliště: Handlova
Has thanked: 118 times
Been thanked: 44 times
Mám faktickú. Tento kód som prehliadol alebo sa k nemu treba dopracovať ?

Inak niečo úžasné. Ako som to spustil tak hrám bez prestávky. A to ma tento typ hier nikdy nezaujímal.
Super práca, klobúk dole.Obrázek

Odoslané z M2007J3SG pomocou Tapatalku

_________________
MiST | Amiga 600 Furia II | Amiga 1200 ACA1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 17.12.2022, 23:39 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1917
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 520 times
Been thanked: 816 times
Kdyz prozkoumas lokace, objevis nejake cislice.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 18.12.2022, 00:05 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 06:28
Příspěvky: 231
Bydliště: Handlova
Has thanked: 118 times
Been thanked: 44 times
Tak mám to. Čakal som kod 6502 :) Môj prvý typ !
Skvelá hra. Dovolím si napísať že topka pre malé Atari.

Odoslané z M2007J3SG pomocou Tapatalku

_________________
MiST | Amiga 600 Furia II | Amiga 1200 ACA1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 22.12.2022, 16:14 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 1009
Bydliště: Praha
Has thanked: 64 times
Been thanked: 399 times
Začal jsem hrát a plánuji po nocích hrát a dohrát bez jakýchkoliv návodů.
Adventury jsem nikdy nemusel, ale OnEscape se mi prostě libí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OnEscape - nová gamesa
PříspěvekNapsal: 22.12.2022, 16:22 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 451 times
Been thanked: 155 times
My budeme hrát s dětmi přes vánoce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz