OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 13:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WK 180 24 pro SD-ROM modul PP01
PříspěvekNapsal: 05.09.2021, 23:19 
Offline
Profík

Registrován: 06.03.2018, 16:00
Příspěvky: 955
Bydliště: Valtínov, Kunžak
Has thanked: 39 times
Been thanked: 471 times
Neodolal jsem a zkusil vytvořit náhradní tělísko konektoru WK 180 24, který je použitý pro rozšiřující ROM modul pro PP01 (samozřejmě i pro SD-ROM modul). Od Ikona jsem sice jeden získal společně s DPS pro SD-ROM modul (tímto mu děkuji), ale pokušení bylo příliš velké. Nakonec to nedopadlo nejhůř.

Tělísko je navrženo tak, aby přesně pasovalo na konektor uvnitř PP01 - po obou stranách má bočnice, které zapadnou do postranních výřezů v DPS v desce EPROM a i klíč je jeho nedílnou součástí. Jako kontaktní piny/pružiny jsem použil kontakty z ISA konektoru ze staré PC desky. Měl jsem k dispozici zbytek takového konektoru, kde byl jeden druh pružinek (podle nich bylo tělísko nakresleno) a pak další, celý konektor, který měl na pružinkách v horní části rozšíření. Stačilo ale pár tahů jemným pilníčkem a pružinka už v tělísku nedrhne. Jen je trochu pakárna tam ty pružinky nastrkat a usadit na místo, ale dá se to ;) .

Ikon mi zároveň poslal distanční podložku mezi konektor a DPS. Spáchal jsem tedy i tu s tím, že se na konektor nasune a drží na něm. Sestavu nemám zatím vyzkoušenou do detailu na reálném železe, ale hotový na DPS drží dobře (jak původní tak i modernizovaná varianta EPROM desky), distanční podložka definuje polohu do stejné výše, jako ta Ikonova a obojí projde otvorem pro rozšiřující ROM modul v krytu PP01.

Petr


Přílohy:
Poznámka: Model
WK18024_0.png
WK18024_0.png [ 178.14 KiB | Zobrazeno 4407 krát ]
Poznámka: Hotový konektor
WK18024_1.jpg
WK18024_1.jpg [ 47 KiB | Zobrazeno 4407 krát ]
Poznámka: Dárce pružinek
WK18024_2.jpg
WK18024_2.jpg [ 41.41 KiB | Zobrazeno 4407 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WK 180 24 pro SD-ROM modul PP01
PříspěvekNapsal: 19.09.2021, 11:08 
Offline
Kecálek

Registrován: 31.01.2017, 09:50
Příspěvky: 88
Bydliště: Baťovo zahradní město
Has thanked: 11 times
Been thanked: 91 times
Ahoj,

máš to jako vždy hezké, ale nerad zklamu tvé nadšení, ale už se to řešilo zde: viewtopic.php?f=49&t=6251

Za ty dva roky nereagoval vůbec nikdo , kdo by o něco takového měl zájem, ani v diskuzi, ani mailem.
Čili v mém případě zůstalo u jediného funkčního exponátu, který mám instalován ve svém modulu pro PP :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WK 180 24 pro SD-ROM modul PP01
PříspěvekNapsal: 19.09.2021, 11:15 
Offline
Profík

Registrován: 06.03.2018, 16:00
Příspěvky: 955
Bydliště: Valtínov, Kunžak
Has thanked: 39 times
Been thanked: 471 times
Ahoj, vím, četl jsem to. Ale měl jsem určité piny, tak jsem potřeboval vyřešit své tělísko. Ještě jsem ho upravil pro rozšířené kontakty a předělal vložku mezi DPS a konektor. Mám osazeno, vypadá to dobře (líp, než předchozí varianta) a hlavně funkčně. A taky jsem si potřeboval osvěžit práci s CAD programem.

P.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz