OldComp.cz
https://oldcomp.cz/

ZX Uno - Commodore +4
https://oldcomp.cz/viewtopic.php?f=150&t=10237
Stránka 11

Autor:  Jack_Free [ 03.08.2021, 15:34 ]
Předmět příspěvku:  ZX Uno - Commodore +4

Hodlal jsem si koupit Commodore +4, nakonec jsem se rozhodl pro emulaci na svém ZX UNO.
Pokud by někdo chtěl jít stejnou cestou, tady je jádro pro UNO : https://www.zxuno.com/forum/viewforum.p ... d5001ce3cd

Protože nestačí po instalaci jádra do Una jen nakopírovat soubory na SD kartu, musel jsem vytvořit podle návodu svoji kartu.
Karta se připravuje stejně jako pro C64, je tedy potřeba vytvořit ze souboru D64 soubor BIN a ten následné pomocí programu HDD Raw Copy Tool (WIN) nahrát na kartu.
Protože disket na +4 nebylo mnoho, je potřeba si tyto diskety vytvořit, to lze udělat třeba programem DirMaster (https://style64.org/release/dirmaster-v3.1.1-style)
Kde si svoji disketu poskládáte ze souborů PRG, následné uložíte jako soubor D64 a následně svoji kolekci převedete na BIN.

Utilita pro převod je v archívu na FTP - PUB/JackFree/ZX_UNO_utility_CORE.ZIP, zabalil jsem tam také utility na převod D64 do RAW a také program DirMaster, také jsem přidal jádro pro ZX UNO, všechno jsem testoval pod WIN.


Na FTP jsem umístil také obsah své karty, je vytvořena z obsahu webu (https://plus4world.powweb.com/games), v archívu je obraz disku který se dá nahrát na SD kartu pomocí HDD Raw Copy Tool.
V tomto obraze je umístěno 750 oboustranných disket, vyhledávání na UNO není moc komfortní proto jsem do archívu přidal také seznam souborů, pro snadnější hledání konkrétního programu.
Najdete ji na FTP PUB/JackFree/ZX_UNO_SD_karta.zip

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/