OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Zptky do minulosti!

Právě je 27.07.2021, 04:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 24.06.2021, 04:49 
Radil

Has thanked: 41 times
Been thanked: 96 times
Milsa píše:
Príde mi to tak, ako keby si mal rovnaké FPS pri viac MHz a hra odpočítavala čas podľa signálu snímkovania.

Ano je to tak. Přepínání rychlosti MHz v emulátoru NENÍ zrychlení emulace, ale kmitočet rychlosti CPU. Ať máš CPU nastavené na kolik chceš MHz, k přerušení dojde stále 50x za sekundu. Takže když budeš mít na obrazovce hodiny, půjdou stejně (nebo spíš stejně blbě) při všech frekvencích CPU. Ne že by v emulátoru zrychlení emulace celého ZX (Time Compress) nebyla . Používá se při detekci Load rutiny a projeví se to zrychlením nahrávání z kazet a mnohem rychlejším blikáním Flashe na obrazovce.

PotPalo píše:
Skutočná mechanika sa vyberá pri hardvéri, či je D40 alebo D80, podľa toho je maximálny počet stôp 43 alebo 85 (niektoré mechaniky to dajú). Žiadne že najprv vložiť disketu a potom dať reset, to je hlúposť. Mechanika tam má byť ako reálna, akú som zvolil. Je jedno či je v nej disketa alebo nie, tá sa dá vložiť aj neskôr.

Ano, takhle přesně to tam mám ;)

PotPalo píše:
Ďalšia vec pri emulácii diskety je jej formát. Ak mám image diskety 80x9 a chcem ju preformátovať na 82x10, čo v skutočnosti ide, v emulátore to zvyčajne skape.

Asi mají pevně nastavenou maximální velikost souboru .d80...

PotPalo píše:
A posledná vec pri emulácii D40 je prepínanie (blokovanie) interfejsu cez OUT 153,16 alebo 0. V reále som mal pripojený kempston joystick v eMku a aj tlačiareň v D40 naraz, a podľa OUT 153 sa z portu 31 načítavalo buď ovládanie joystickom, alebo tlačiareň. Toto by tiež mohol emulátor vedieť.

Tohle jsem do emulátoru vůbec nepřipravoval. Myslím že by to v emulátoru nemělo moc smysl...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]