OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 23:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podpora MIF85 v PMD emulátore
PříspěvekNapsal: 22.10.2013, 14:18 
Mohol by som poprosiť podporu MIF85 v emulátore?
A uvoľnenie SAA trackera ako freeware resp. opensource
aj s manuálom?
Taktiež ak by tam bol render do WAV (save as WAV) bolo by to úplne skvelé.
Veľmi by som chcel skúsiť ten tracker možno aj niečo zložiť.
Plus tak by mohli ľudia aj z iných platforiem skladať na PMD čo by malo
prínos aj pre Vašu scénu...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 22.10.2013, 22:11 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2192 times
Been thanked: 894 times
Dokud oslovení nedají kladnou odpověď, nestačil by ProTracker 2 v emulátoru SimCoupé?
http://www.worldofsam.org/node/294
http://www.worldofsam.org/node/295
http://resources.openmpt.org/modfaq/d.html

SoundMachine a E-Tracker nyní ve srovnání s SAA Playerem a samovským ProTrackerem neobstojí. http://www.worldofsam.org/node/283 + http://www.worldofsam.org/node/254 E-Tracker 2 s podporou samplů není dokončen... http://www.worldofsam.org/node/333

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Blood Products from Genetic Vaccine Recipients


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 23.10.2013, 00:23 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
Matej píše:
Mohol by som poprosiť podporu MIF85 v emulátore?
Znie to trivialne, ale nie je... samotny interface MIF 85 nie je problem emulovat (z pohladu portov), s cim ale problem nastal pri Windows verzii emulatora, bol samotny zvukovy vystup SAA1099. Roman tam musel prerobit uplne cele jadro zvukoveho vystupu a nerobilo to dobrotu a zostalo laggovanie zvuku, ktore je tam uz teraz. :shrug:

Matej píše:
A uvoľnenie SAA trackera ako freeware resp. opensource
MIF85Tracker je open-source projekt od sameho zaciatku...

Matej píše:
aj s manuálom?
...jasne, aspon 20 strankovym, seriou 5-minutovych komentovanych videi, ktore budu predvadzat programom a 24h emailovym helpdeskom, ze? :lol:
Akoze, uprimne, momentalne to s tymto projektom vyzera tak, ze uz rok som na nom neurobil nic. Treba mi znovu prekreslit cele graficke rozhranie, pretoze som tam objavil nedostatky, ktore sa ukazali az neskor ako dost podstatne. Bohuzial som vsak stratil akukolvek motivaciu do dalsej tvorby a navyse tym najviac trpi ovela dolezitejsi projekt GPMD85Emulator, ktory nema este ani debugger! :scratched:

Matej píše:
Veľmi by som chcel skúsiť ten tracker možno aj niečo zložiť.
Ja by som strasne rad niekomu napisal, nech mi poskytne hotovy tracker, vymysleny format zapisu a samotneho suboru trackera, prehravacej rutiny pre i8080 aj Z80, aby som v nom mohol zacat tvorit muziku... zial, musim si to napisat sam :hang:


Naposledy upravil mborik128 dne 23.10.2013, 00:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 23.10.2013, 00:37 
@SCjoe - díky za linky... Mrknem PT2

@mborik128 - Ja viem myslel som TXT kratky manual... No nemusí byť Windows hoci aj Linux. Viem že to nieje jednoduché. Možna špeciálna SAAverzia emulátora bez beepera napr. Čisto SAA... Resp. pripojiť k PC SAA /ako je HardSID na C64/... Ber to len ako nápad do budúcnosti. Nieže to chcem silou mocou. Inak tiež som z KE...

No skúsim prv SimCoupé a E-Tracker, ProTracker...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 19.10.2015, 00:22 
Nejake novinky ohladne MIF85Trackera?
Bude tam export do ZX a SAA kartu of Jiiiru?
Nejake prekompilovane instalacky pre Win?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 19.10.2015, 01:31 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
Aha ho! Niekto necita/neodobera RM-TEAM blog a potom nevie. :dwi:
Projekt MIF85Tracker bol na jar tohto roku ukonceny, definitivne, akekolvek nareky su zbytocne...

Ale netreba zufat a precitat si, co o tom pisem: http://blog.borik.net/2015/09/saa1099tracker.html
... len sa treba pripravit: je to celovecerne citanie :dcl:

----
Z informacii ohladom exportu dat a podpory platforiem, tak rutinu pre 8bity pise Roman osobne, ma ju funkcnu a odladenu v i8080asm pre PMD 85+MIF 85 a prednedavnom zacal vyvoj aj z80asm verzie, ktora pokryje hned dve platformy: :SAM, :speccy:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 19.10.2015, 08:33 
Inak brat Ti dal tie krabicky na RPi?
Som mu dal pred par dnami...

Super napad dat to ako web platformu...Celkom rychlo to ide. A bude to dostupne pre kazdeho.
Ma to aj vyhodu ze pesnicky sa mozu save online takze nemusia ich ludia posielat emailom.
Dalsia vyhoda je ze sa tam da urobit dokonca "collaboration" featurka. Proste jeden zacne robit bicie (1 kanal) ulozi ich druhy
bass (2 kanal) a treti zvysnu melodiu. Nieco ako "social music tracker".

Potom na stranke/trackery by sa kludne dala urobit databaza pesniciek plus aj nejaky top100 v hranosti resp. v stiahnuti.
Alebo na uvodnej saa1099tracker.com stranke mat 4 ikonky/menu + blog (novinky) - tracker, manual (wiki), support (forum), jukebox (pesnicky, top 100)...

Takze online otvara obrovske moznosti.

Neskor mozno sa da uvazovat aj o JAR verzii ktory si spustis na kompe aj bez internetu. Staci si nainstalovat JAVU...

Pocuj ak chces by som dokonaca kupil hosting a domenu cisto pre saa1099tracker a aj nahodil PHP forum (technicka podpora), wiki (manual)...
Kolko potrebuje webspace na servri (do 300MB by som aj zaplatil - zvladol)? A staral by som sa o forum a wiki.

Skusal som nastroje a podobne robia sa lahko.Jedine na co neviem prijst je ako editovat v trakery.Asi je to len test verzia...

Dal som mini topics aj na Chipmusic.Org - MIF85Tracker tam mal pozitivny ohlas.
http://chipmusic.org/forums/topic/17218 ... iplatform/

PS: Ja by som este Linux verziu uplne nezahadzoval. Predstav si malinku krabicku ktoru ked spustis tak tam mas tracker.
Vies ju zobrat na chatu. Vies ju zobrat na demoparty. Vies ju mat v obyvacke.Vies to zobrat do kaviarne kde mas vecer koncert...
Mozno ak by bola podpora MIDI in.Tak pripojis aj malinky MIDI key. Ta mala krabicka by bola zalozena na RaspberryPI2 a na malom linux distre.
Kedze odpadaju problemy s roznym HW (RPI2 ma rovnaku zvukovku vo vsetkych modeloch) tak sa to da predkompilovat...Nabootovalo by to priamo
do trackera a to fullscreen.Proste si stiahnes SD card image a nahras cez toolsku na SDcku a hotovo.

SAA1009PI BOX alebo nieco take.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 23.10.2015, 11:36 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
Tak... je tu vela toho, na co by som reagoval, tak som si na to musel dat casovy odstup, takze podme postupne:
Matej píše:
Ma to aj vyhodu ze pesnicky sa mozu save online takze nemusia ich ludia posielat emailom.
Mozno som divny, ale mailom som este pesnicky neposielal, max. tak kompilaty do compa. :) Stale vsak nechapem, ako by si si to poslanie emailom z offline trackera predstavoval...

Matej píše:
Dalsia vyhoda je ze sa tam da urobit dokonca "collaboration" featurka. Proste jeden zacne robit bicie (1 kanal) ulozi ich druhy
bass (2 kanal) a treti zvysnu melodiu. Nieco ako "social music tracker".
Hotove Google Dokumenty! Vyborne a teraz naspat do triezvej reality... :roll:

Matej píše:
Potom na stranke/trackery by sa kludne dala urobit databaza pesniciek plus aj nejaky top100 v hranosti resp. v stiahnuti.
Alebo na uvodnej saa1099tracker.com stranke mat 4 ikonky/menu + blog (novinky) - tracker, manual (wiki), support (forum), jukebox (pesnicky, top 100)...
Hranost? Databaza pesniciek? Top100? Ty si nejak pomylil tracker so socialnou sietou. Je pravda, ze v buducnosti planujem cloud pre prihlaseneho uzivatela, ktory mu bude sluzit ako ulozny priestor pre jeho tvorbu, ale hadam nechces, aby som SUKROMNY ulozny priestor a zdrojaky prac kazdeho autora zdielal iba tak volne po internete. To je trochu cez ciaru, nemyslis?
Este raz: Toto je tracker, nastroj na tvorbu hudby, ktoru si sukromne niekam ulozis, pripadny kompilat pouzijes. Ohnostroje a specialne efekty okolo nechajme Googlu a Facebooku... :roll:

Matej píše:
Neskor mozno sa da uvazovat aj o JAR verzii ktory si spustis na kompe aj bez internetu. Staci si nainstalovat JAVU...
Java? Co ma toto tu vsetko spolocne s Javou? :shock: :bang:

Matej píše:
Pocuj ak chces by som dokonaca kupil hosting a domenu cisto pre saa1099tracker a aj nahodil PHP forum (technicka podpora), wiki (manual)...
Kolko potrebuje webspace na servri (do 300MB by som aj zaplatil - zvladol)? A staral by som sa o forum a wiki.
Support a wiki pokryva Github projektova stranka projektu - preco to nevyuzivat? Priamo v trackeri je v pravom hornom rohu plna prdel detailnej dokumentacie; na vsetkych prvkoch su tooltipy; pri editacii je v dialogovom riadku cely cas vypisovana realtime dokumentacia ku vsetkemu co robis... to fakt nestaci??? :scratched:
Namiesto toho zivit a spravovat dalsie nepodarene PHP forum, na ktorom by to ochvilu vypadalo ako tu, na hovn... pardon, Oldcome? Radsej nie, diki :roll:
Hosting mam, neboj, ten toho zvladne nasobne viac, ako by si "zaplatil - zvladol" :dwi:

Matej píše:
Skusal som nastroje a podobne robia sa lahko.Jedine na co neviem prijst je ako editovat v trakery.Asi je to len test verzia...
Editacia funguje, staci citat dokumentaciu, zatial nefunguju iba copy+paste operacie a undo/redo, ale muzika sa v tom uz da urobit.
Taktiez si treba uvedomit, ze je to PSG tracker, navyse channel-pattern oriented. Je to iny koncept, treba s tym ratat a uvedomit si to.

Matej píše:
Dal som mini topics aj na Chipmusic.Org
Dakujem, tesi ma to, sledujem to, par ludi sa uz na Githube ozvalo. :dthu:

Matej píše:
PS: Ja by som este Linux verziu uplne nezahadzoval. Predstav si malinku krabicku ktoru ked spustis tak tam mas tracker...
MIF85Tracker je definitivne ukonceny, nebudem zivit kostlivca v skrini. To, co popisujes stale dokaze pokryt Webkit browser beziaci na takomto one-board-PC so spustenym SAA1099Trackerom offline, nie? :dro:
Matej píše:
SAA1009PI BOX alebo nieco take.
Pocuvaj, ty hned vsetkemu vymyslis nazov! Nerobis na marketingovom oddeleni? :lol:

Nechodim sem na forum a teraz pozeram, ze si mi pisal aj sukromnu spravu, tak ti tu na nu odpoviem: Momentalne je pre mna nejake chodenie a stretavanie sa po kaviarnach utopia - vsetok cas mi pre seba beru dcerka, praca a po veceroch sa venujem trackeru. Stretneme sa na Foreveri :dthu:
To, ze mas nejake postrehy a napady k editacii je pekne, ale vies... neber to osobne... ale uz som videl tolko projektov skrachovat kvoli pocuvaniu cudzich napadov namiesto realizacie svojich... :roll:

Mimochodom (selfpromo) - verzia 1.1.5 je online! Pribudlo niekolko novych demosongov, vela sa optimalizovalo a pripravovalo na suborovy management: :dcl:
saa1099tracker.borik.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 24.10.2015, 00:43 
Jemine asi ze viem co je tracker... "Editacia funguje, staci citat dokumentaciu, zatial nefunguju iba copy+paste operacie a undo/redo, ale muzika sa v tom uz da urobit.
Taktiez si treba uvedomit, ze je to PSG tracker, navyse channel-pattern oriented. Je to iny koncept, treba s tym ratat a uvedomit si to."


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podpora MIF85 v PMD emulátore.
PříspěvekNapsal: 24.10.2015, 20:09 
Offline
Radil

Registrován: 18.10.2014, 23:10
Příspěvky: 377
Has thanked: 28 times
Been thanked: 120 times
SCjoe píše:
E-Tracker 2 s podporou samplů není dokončen...

Myslím, že je dokončený, ale sample sú klasické E-Tracker sample a nič iné.
Umožňuje použiť 256 paternov v 255 pozíciach (?).
Ale neexistuje compiler (alebo len o ňom neviem).
Příloha:
snap0006.png
snap0006.png [ 11.51 KiB | Zobrazeno 19886 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz