OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Reklama!

Právě je 14 pro 2018, 04:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 07:50 
Pan Generální

Has thanked: 83 times
Been thanked: 323 times
JohnBlbec píše:
zdravim. nechce se nejaky majitel 2 ks pcb jednoho vzdat? mel bych zajem. diky.

Koukam, ze se takhle hlasi uz vic lidi, tak co kdybyste se na to pro ted vykaslali, a az budou zkusenosti se stavbou, udelejte "druhy kolo" - treba 5 nebo 10ks, ne? ;)

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 09:31 
Pan Štábní

Has thanked: 9 times
Been thanked: 116 times
Jiiira píše:
Jako Danharde sprosťačíš tu vydatně, ale nějak jsem z toho všeho zatím nepochopil, CO ti vlastně vadí?

Vadí mi hurá akce a syslení desek po dvou :D
Nevím, jestli si všichni uvědomují, že na stavbu potřebují zlikvidovat jednu chodivou Gamu.
To už mi přijde lepší ten Harlequin.

Naposledy upravil danhard dne 17 čer 2016, 09:48, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 09:47 
Kecálek

Has thanked: 261 times
Been thanked: 21 times
s4r píše:
suksoft píše:
Desky jsem objednal. Napiste mi kazdy adresu kam to budete chtit poslat a email pro komunikaci.

Kdo pozde chodi, sam sobe skodi... protoze ja bych moc chtel taky jednu desku. Mam holt smulu..., skoda, no.
Pripadne by se, prosim, nasel nekdo, kdo by jednu pro me uvolnil? Predem diky! ;-)

Ozval si sa prvy, tak ti jednu dosku pustim. Nechcel som ju preto ze potrebujem mat dve 128kB Gamy, ale ako odmenu pre cloveka co by mi to pripadne staval. Ale ked je zaujem, kludne jednu dosku uvolnim.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 10:49 
Pan Generální

Has thanked: 83 times
Been thanked: 323 times
danhard píše:
Jiiira píše:
Jako Danharde sprosťačíš tu vydatně, ale nějak jsem z toho všeho zatím nepochopil, CO ti vlastně vadí?

Vadí mi hurá akce a syslení desek po dvou :D

Ad hurá akce: autor tu nabídl gerbery ke stažení, suksoft se nabídl, že dá vyrobit tišťáky. Lidi, co mají zájem, ten zájem projevili. Na tom nevidím nic špatného.
Ad syslení: od té doby, co se dávají dělat desky u Číňanů (a minimální počet byl donedávna 10ks) je to irelevantní. Když na mě jakožto autora Sparrowa přijde někdo, že chce 3 desky místo jedné, taky mu je přenechám, když je zrovna budu mít. Když nebudu, bude muset počkat, až budou. Ale dříve nebo později se dočká.
Nedávno jsem jeden interface řešil tak, že bylo nejdřív "první kolo", kde dostali všichni zájemci po 1 desce, aby mohli osazovat, a pak ve "druhém kole" byli uspokojeni ti, kteří chtěli víc než jednu. Není na mně posuzovat, proč ten který člověk chce takový či makový počet, to je jeho věc (a jeho peníze)...

danhard píše:
Nevím, jestli si všichni uvědomují, že na stavbu potřebují zlikvidovat jednu chodivou Gamu.
To už mi přijde lepší ten Harlequin.

To není tak jisté, že zlikviduje. Když ta Gama byla nechodivá, tak se dokonce počet chodivých Gam zvýší - a když byla chodivá, zůstane stejný. Protože to pořád bude Gama.

A Harlequin není v tomhle ohledu lepší - kvůli němu se zas "likviduje" jedno Spectrum, protože Harlequin má rozměry na vestavbu do jeho skříňky - nebo sis myslel, že si to každý nechá jako holou desku na stole? Dokonce musí do té skříňky řezat, pokud tam chce mít RGB, nebo který konektor tam je navíc oproti originální desce. U Gamy nemusí.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 10:55 
Pan Štábní

Has thanked: 61 times
Been thanked: 201 times
JohnBlbec píše:

Zkus se domluvit primo s Uunkem. Rekl jsem mu ze jestli ti to neprenecha, tak na pristi akci za par tydnu budes psychicky rozhozen a tim padem budes na pokoji chrapat. To je dostatecny duvod pro prenechani.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 10:57 
Pan Štábní

azorasoft píše:
No tak ja se k vam teda zavazne pridavam s tim, ze tu vlastni gamu nejak poresim, pripadne kdyz ne, tak tu koupenou desku nekomu daruji :-).

Zkus se primo domluvit s SCJoe. On ma urcite plany s tou druhou ale je mozne ze by ti ji pustil.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 11:13 
Pan Štábní

Jeste info ze uz v noci se to dalo do vyrobniho procesu a ted uz to i realne delaji. Uz jsem dostal celkem 7 mailu od elecrow. Skoro az spamuji.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 11:41 
Pan Štábní

Has thanked: 1019 times
Been thanked: 282 times
Jo, necham 1 kus Azorasoftovi s tim, ze jestli jej nevyuzije, tak uplatnuju predkupni pravo. :)

Na 20ks jsem sazel hned (a sam chtel 3 ks).

Pokud by se jeste naslo dalsich 7 novych zajemcu, objednam novou varku 10.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 13:37 
Radil

Has thanked: 151 times
Been thanked: 70 times
suksoft píše:
JohnBlbec píše:

Zkus se domluvit primo s Uunkem. Rekl jsem mu ze jestli ti to neprenecha, tak na pristi akci za par tydnu budes psychicky rozhozen a tim padem budes na pokoji chrapat. To je dostatecny duvod pro prenechani.

To je prilis silna paka, jedna deska je tvoje :-D.

Předmět příspěvku: Re: Nový klon do originálního obalu
PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 14:05 
Profík

Has thanked: 62 times
Been thanked: 213 times
suksoft píše:
css píše:
zxcygnus+další: Kdo má zájem, může si stáhnout Gerber data na desky pro DG192, a desky si nechat vyrobit. ;)

http://www.css-electronics.8u.cz/firma/Gama192K.zip

Neplanujes obnovit puvodni web stranky projektu nebo je alespon poskytnout off-line pro ty co to stavi?

http://z00m.speccy.cz/hw.html - na spodku stranky. Onehda som to zverejnoval so suhlasom CSS, mam to niekde v mailoch.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 15:59 
Kecka

Has thanked: 46 times
Been thanked: 0 time
voodoo píše:
s4r píše:
suksoft píše:
Desky jsem objednal. Napiste mi kazdy adresu kam to budete chtit poslat a email pro komunikaci.

Kdo pozde chodi, sam sobe skodi... protoze ja bych moc chtel taky jednu desku. Mam holt smulu..., skoda, no.
Pripadne by se, prosim, nasel nekdo, kdo by jednu pro me uvolnil? Predem diky! ;-)

Ozval si sa prvy, tak ti jednu dosku pustim. Nechcel som ju preto ze potrebujem mat dve 128kB Gamy, ale ako odmenu pre cloveka co by mi to pripadne staval. Ale ked je zaujem, kludne jednu dosku uvolnim.

Dekuji moc! Pokud by jsi s tim mel pozdeji mit problem, nebo jsi si to rozmyslel, dej vedet, pochopim to.

Sent from my iPad using Tapatalk

PříspěvekNapsal: 18 čer 2016, 08:23 
Pan Štábní

Aktualni seznam je:

1x Doda
1x suksoft
*2x tmp
*1x Kubik
1x misticjoe
1x Martin8bity
1x krupkaj
1x SCjoe
1x voodoo
1x dawe
1x uunek
*1x skromny
1x Sillicon
*1x zxcygnus
1x mmartinka
*1x PvvS
1x JohnBlbec
1x s4r
1x azorasoft

celkem 20x

Kde je * tam mam vsechny kontakty. Kluci prosim udelejte si chvilku a napiste aktualni email a adresu kam to budete chtit poslat.

Na dotaz zda nechci poslat nejakou zalohu tak samozrejme budu rad o poslani nejake zalohy, treba v rozsahu 400-500 Kc. Abych neposilal email nekolikrat, tak navrhuji pockat do uterka a pak poslu informace o dvou uctech. Jeden pro RB a jeden pro CSOB. Take mam Paypal. Kluci mimo CR vy zaplatte az to budete mit doma, at nemate nejake vicenaklady za poslani zalohy.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2016, 23:18 
Pan Štábní

Pri zkoumani soucastek jsem si rikal co je tam za atypicky krystal 3,57 MHz pro zvukovy cip ze to nikde nemaji? Pak jsem pochopil ze je to jen priblizna hodnota. Ma se pouzit podobny krystal s hodnotou 3,579545 MHz. Zacal jsem zjistovat jakou frekvenci pouziva ZX128+ a nejak se mi hodnota zdala az moc povedoma. Pak mi to doslo. U pocitacu MZ700, MZ800 a ZX128+ je frekvence zakladniho oscilatoru uplne stejna 17734475 Hz a deli se peti. Takze u vsech pocitacu jede CPU presne stejne rychle. Zajimave je, ze jsem to nikdy od nikoho neslysel.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2016, 07:22 
Pan Štábní

Has thanked: 9 times
Been thanked: 116 times
17,734475 MHz je 4. harmonická barvonosné PALu (4,43361875 MHz) a jen přibližně 5. harmonická NTSC (3,579545 MHz)
Tam je 4. harmonická známých 14,31818 MHz.
Taky se používá 14,18758 MHz, což je 3,2x PAL.

17,734475 děleno 5 je 3,546895 MHz.

Harmonická barvonosné se používá, protože se dělením dá udělat přímo fáze kvadraturní modulace.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2016, 11:27 
Site Admin

Has thanked: 960 times
Been thanked: 892 times
Já myslel, že výsledek budeš brát na velké OC pivo (tedy jestli se to stihne). Pokud jsem to pochopil špatně, pošlu kontakt určitě. Záloha také není problém, resp. celá částka.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina