OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 04:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 03.07.2016, 00:30 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2326
Has thanked: 302 times
Been thanked: 636 times
suksoft píše:
Dnes jsem si pripravil desku tak ze jsem ji rozriznul a udelal vse co by se melo udelat podle navodu. Jedine co zatim jeste nevim zda nebudu muset nejak upravit otvor pro speaker.
Taktéž. Viz fotky tato http://egalerie.net/index.php/vyrobky/D ... k/IMG_2693 a následující čtyři.

Je s tím piplačka, nejprve jsem si musel z odpadního plastu udělat kolmé pravítko, o něj desku opřít, pak pro každý řez najít přesně nulu, přičemž to bylo blbě vidět atd... ale výsledek je jak kdyby to udělali v Číně rovnou.

Na speaker asi udělám nějaký stojánek. Mám 8mm bílé HDPE, možná vyrobím malý boxík, nebo prostě jen přilepím kulaté podpěrky. Ale zrovna tohle má ještě dost času.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 24.10.2017, 01:06 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2326
Has thanked: 302 times
Been thanked: 636 times
krupkaj píše:
Neumel by nekdo vytisknout panel na konektory podobny jako ma zxcygnus?
viz http://egalerie.net/index.php/vyrobky/D ... k/IMG_2938

@zxcygnus koukam na fotku kabelu klavesnice a nejak to tam nevidim, to jsou sude zily na jedne pulce a liche na druhe nebo je v tom jine kouzlo?
http://egalerie.net/index.php/vyrobky/D ... k/IMG_2952
Panel jsem nakonec vypiloval z 2mm tlustého eloxovaného hliníkového profilu. Je to hezčí než ta provizorní plastová varianta. Foto jsem nenašel. Ale bacha na napájecí konektor, já chtěl používat stejný/kompatibilní napájecí zdroj jako pro ZXS 48k a ty kovové souosé konektory mají kladné napětí na kovovém obalu a zároveň je k panelu připojená GND kvůli audio jacku... nutno rozmyslet jinak, nebo izolovat (kombinace smršťovací bužírky a vinylové samolepící fólie).

A ano, ty kabely jsou liché vodiče jeden konektor, sudé druhý, je to vidět na tom spodním. Analogicky na druhé straně, na fotce je to vidět. Pro jistotu jsem to i předem kontroloval podle schématu. Klávesnice je připojená k desce přesně stejně jako v Gamě 80k.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 26.10.2017, 20:34 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 25.05.2014, 12:29
Příspěvky: 1671
Bydliště: Praha
Has thanked: 317 times
Been thanked: 372 times
zxcygnus píše:
Mě by spíš zajímalo, jak dopadli další stavitelé. Už je to nějaký čas, kdy jsem zprovoznil tu svou Gamu 192k a krom tuším dalších 2 lidí jsem od nikoho dalšího neslyšel, že by stavbu dokončil. Jak jste na tom?
No já to postavil celkem svižně, ale nemám to v "domečku.
Sehnal jsem od Danharda černou pixlu s klávesnicí a dokonce byl uvnitř i neosazený pcb. Bylo mi líto pižlat ji, je úplně nová.
Nakonec jsem otálel dlouho a získal od macina pixlu šedou. No ale stále to je v pořadí, no :-( Stydím se ;-)

Ještě mě láká osadit tu černou Gamu...ale nevím jestli to nepustím dál.

_________________
Atari 65XE, 600XL, 400, 800, 800XL/XE, 130XE, 1200XL, XEGS
Commodore C64, C64C, C128, Plus/4
Amiga A600, A1200+Blizzard 060/50
ZX Spectrum, +2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 26.08.2018, 21:20 
Offline
Kecálek

Registrován: 07.09.2014, 23:47
Příspěvky: 130
Has thanked: 116 times
Been thanked: 41 times
https://www.sellmyretro.com/offer/detai ... -pcb-19111


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 20.09.2018, 09:26 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2014, 15:24
Příspěvky: 457
Bydliště: Karlovy Vary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 258 times
Koukám, že opakovaně stále někdo exhumuje tohodle mého 14 let starého zombie :D

Tenkrát to byl i pro mě zajímavý projekt, ale dnes už bych si ho asi ani já sám nestavěl. Jednak je tam opravdu zle vedené napájení, v době svého vzniku jsem bohužel neměl tolik zkušeností s návrhem tak složitých desek, a napájecí cesty jsou špatně vedené a poddimenzované, takže počítač může být někdy podviživený (nízké kolísající napětí). Další věc, kterou bych dnes udělal jinak - například zjednodušení návrhu nacpáním většiny logiky do nějakého GALu, ale hlavně ten příšerný paměťový modul na videoram, ten se mi nelíbí dodnes :suicide:

Vrtá mi v současné době v hlavě myšlenka, zda neudělat novější verzi, kde by zůstaly budiče sběrnic (výborná věc), ale všechny RAM by byly statické, logika minimalizovaná do GAL, dal by se osadit jak AY8912, tak 8910 (líp se shání), zrušil bych modulovaný TV výstup a byl by tam RGB, zrušil bych "sériový" výstup přes AY (stejně ho nikdo nepoužívá), a dobré by bylo USB pro spojení s PCčkem (přenos souborů). A spínaný regulátor 5V + vstup jen jediného napájecího napětí cca 12V.
Ale moc se mi zatím do toho nechce, na druhou stranu by se mi takový kompík hodil k právě aktuálnímu projektu Beta Disk 128 ;) No uvidíme.....


Naposledy upravil css dne 20.09.2018, 12:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 16.12.2018, 03:38 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2326
Has thanked: 302 times
Been thanked: 636 times
css píše:
Koukám, že opakovaně stále někdo exhumuje tohodle mého 14 let starého zombie :D
A já ti ho vyexhumuji ještě jednou, trocha zdravé nekromancie nikdy neuškodí :-P
css píše:
...zrušil bych "sériový" výstup přes AY (stejně ho nikdo nepoužívá), a dobré by bylo USB pro spojení s PCčkem (přenos souborů)...
Vidíš, právě dneska jsem ho zapojil s tím, že by nebylo špatné ho nějak využít...

On totiž sériák v originál ZX Spectrech má nejenom blbě sehnatelný konektor, ale ještě ke všemu je na tak hloupém místě, že je skoro vždy něčím zakrytý. Třeba Betadiskem.

Oproti tomu Gama 192k může mít konektor perfektně přístupný (i když v nepozornosti zaměnitelný s joystickem, ale to ponechme stranou), za to ho má úplně blbě zapojený v dokumentaci. Viz strana 5 - co to má znamenat GND na DSUB pinech 2, 3, 4, OUT1, OUT2 ... copak se to nedá udělat lépe?

ZX Spectrum 128k, resp. šedá +2 má v manuálu popsané signály na tom svém telefonním konektoru od pinu 1 GND, TxD, RxD, DTR, CTS, +12V. To se dá vysledovat až k AY na signály portu PA7, PA3, PA6, PA2.

Tím pádem v DG192k odpovídá:
PA2 = OUT1 = CTS
PA3 = OUT2 = RxD
PA6 = IN 1 = DTR
PA7 = IN2 = TxD

Ovšem má to asi jeden háček. Měřím na RS232 PC a tam je na DSUB 9 pin 2 jednoznačně vstup a pin3 výstup, podobně DTR pin4 se tváří jako výstup a CTS na pinu 8 jako vstup. DG192k by to měl mít stejně, ne? Tedy přehodit RxD s TxD a DTR s CTS?

Znamená to, že v manuálu ZXS jsou signály uvedeny tak, jako "kam je připojit na druhé straně"? Resp. jakoby ZX Spectrum nebylo počítačem, ale koncovým zařízením.

V náčrtku je nahoře relevantní kousek ze schématu šedé +2, dole z DG 192k.


Přílohy:
didaktik_gama_rs232_vs_ZX_128k_+2.jpg
didaktik_gama_rs232_vs_ZX_128k_+2.jpg [ 144.3 KiB | Zobrazeno 12501 krát ]

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 16.12.2018, 17:46 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2326
Has thanked: 302 times
Been thanked: 636 times
Ještě jednou jsem to celé prozkoumal, abych si byl opravdu zcela jistý. Změřil jsem napětí na 3 různých RS232 s 9 pinovým DSUB konektorem, protože jsem usoudil, kde není 0V, tam je výstup. To se potvrdilo na SIFu, kde jsem signály propípnul až na MAX3243EI.

Výstupy jsou na RS232 tři přesně dle očekávání
pin 3 - TxD
pin 4 - DTR
pin 7 - RTS

Vstupy jsou
pin 1 - DCD
pin 2 - RxD
pin 6 - DSR
pin 8 - CTS

To sedí s významem signálů. A je přesně obráceně proti tomu, jak to je označené v ZX Spectru 128k.


Přílohy:
zkoumani ruznych rs232 - IO na SIFu.jpg
zkoumani ruznych rs232 - IO na SIFu.jpg [ 293.34 KiB | Zobrazeno 12447 krát ]

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 17.12.2018, 00:56 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2058
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
css píše:
... zrušil bych modulovaný TV výstup a byl by tam RGB ....

Prečo nepoužiť napríklad CXA1645 alebo CXA2075M? Je to RGB, S-Video a Kompozit v jednom. CXA1645 som použil do Didaktiku M a funguje perfektne. Lenže eMko má RGB vyvedené z ULA, pri Game by to bolo treba ešte upraviť, tam je ULA iná...

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 30.05.2019, 00:06 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 02.08.2015, 15:23
Příspěvky: 256
Bydliště: Skalica
Has thanked: 50 times
Been thanked: 140 times
zxcygnus píše:
css píše:
Koukám, že opakovaně stále někdo exhumuje tohodle mého 14 let starého zombie :D
A já ti ho vyexhumuji ještě jednou, trocha zdravé nekromancie nikdy neuškodí :-P
css píše:
...zrušil bych "sériový" výstup přes AY (stejně ho nikdo nepoužívá), a dobré by bylo USB pro spojení s PCčkem (přenos souborů)...
Vidíš, právě dneska jsem ho zapojil s tím, že by nebylo špatné ho nějak využít...
Seriak cez AY a MAX232 je podla mna velka skoda zrusit. Podla mna by to mohol byt standard ohladom serioveho prenosu na ZX spectrach. Pretoze AYcko je vsade a MAX232 a par kondikov nezaberie vela miesta. Jediny problem je ze nieje na to software.

zxcygnus píše:
Oproti tomu Gama 192k může mít konektor perfektně přístupný (i když v nepozornosti zaměnitelný s joystickem, ale to ponechme stranou), za to ho má úplně blbě zapojený v dokumentaci. Viz strana 5 - co to má znamenat GND na DSUB pinech 2, 3, 4, OUT1, OUT2 ... copak se to nedá udělat lépe?

ZX Spectrum 128k, resp. šedá +2 má v manuálu popsané signály na tom svém telefonním konektoru od pinu 1 GND, TxD, RxD, DTR, CTS, +12V. To se dá vysledovat až k AY na signály portu PA7, PA3, PA6, PA2.

Tím pádem v DG192k odpovídá:
PA2 = OUT1 = CTS
PA3 = OUT2 = RxD
PA6 = IN 1 = DTR
PA7 = IN2 = TxD

Ovšem má to asi jeden háček. Měřím na RS232 PC a tam je na DSUB 9 pin 2 jednoznačně vstup a pin3 výstup, podobně DTR pin4 se tváří jako výstup a CTS na pinu 8 jako vstup. DG192k by to měl mít stejně, ne? Tedy přehodit RxD s TxD a DTR s CTS?

Znamená to, že v manuálu ZXS jsou signály uvedeny tak, jako "kam je připojit na druhé straně"? Resp. jakoby ZX Spectrum nebylo počítačem, ale koncovým zařízením.

V náčrtku je nahoře relevantní kousek ze schématu šedé +2, dole z DG 192k.
Nad tymto seriakom som aj ja polemizoval a rozhodol som sa ho zapojit nasledovne:
Kód:
DB9     sig.      AY sig.
2       RxD       A7
3       TxD       A3
4       DTR       A2
5       GND
8       CTS       A6


Tu je RS232 celkom pekne vysvetlene: https://www.codrey.com/embedded-systems ... unication/

_________________
ZX Spectrum, ZX Spectrum +, DIDAKTIK GAMA, DIDAKTIK M, DIDAKTIK KOMPAKT, D40, D80, Interface M/P, MELODIK, UR-4, BEST, KP 311, BT100, SP210T, GAMACENTRUM 01 (cierna), ROBOTRON K6304, divIDE, K-Mouse, PMD 85-2, Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 1200


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 04.07.2019, 00:06 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2326
Has thanked: 302 times
Been thanked: 636 times
Budiž tedy - viz výkres v DXF (QCAD 2.x - v novějších to jde taky, jen kóty mají víc míst než by měly mít).

Celé je to nedokončené, chtělo by to změřit lépe na více Didakticích.

Cílem bylo šasi z překližky, jenomže nakonec stejně nemám další ULA a tím pádem nejsem schopen oživit původní desku DG80k i když je jinak zcela ok a tedy další šasi nepotřebuju.


Přílohy:
nahled.jpg
nahled.jpg [ 393.94 KiB | Zobrazeno 11114 krát ]
Didaktik Gama 192k - rozmery sasi oldcomp.dxf.gz [222.44 KiB]
547 krát

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 25.09.2019, 07:51 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2014, 15:24
Příspěvky: 457
Bydliště: Karlovy Vary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 258 times
zxcygnus píše:
16 pro 2018, 03:38 jsem zkoumal RS232 na DG192k a chystal se to nějak zapojit.

Před pár dny jsem se k tomu dostal a zjistil jsem, že ty 1k rezistory mezi MAX232 a AY-3-8912, které tam jsou z celkem dobrého důvodu, protože AY výstupy by mohly jít do zkratu s výstupy MAX232 jsou příliš velké a logická hodnota H nastavená MAXem se AY nedá přečíst.

Otázka pro znalce AY a MAX232 - jaká nejmenší hodnota je ok? Plácnul bych tam od boku 100 ohmů, resp. zkusím to při nejbližší přiležitosti... ale rád bych si ověřil, že to nebude mít dlouhodobě negativní efekt na jeden z čipů.

Ja bych je nechal jak jsou, kdysi jsem DG192 hodne pouzival ve spojeni s PC pres seriak, a fungovalo to naprosto bezvadne. A ze jsem prenesl hoooodne dat ;-) Zalohoval jsem si takhle všechny diskety do PC.

_________________

CSS Electronics

ZX Nucleon 512KB: hlavní počítač
ZX Spectrum, Didaktik Gama 80KB/192KB: další počítače
Beta Disk 128X, mini: hlavní úložiště
Delta Disk: bývalé úložiště
DivMMC EnJOY! PRO MINI *lite*: nepoužívané úložiště
Multiface 128C (Debugged): Nabourávač her
Externí ROM 64KB a 128KB: Externí test. ROMky
Advanced Parallel Interface ADPI8255A: Top paralelní IFC
Kempston Interface: IFC pro joystick
Multishots Interface: IFC pro 2 joysticky
Orpheus Interface: Top AY+joystick IFC

http://css-electronics.8u.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 25.09.2019, 10:28 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2326
Has thanked: 302 times
Been thanked: 636 times
css píše:
Ja bych je nechal jak jsou, kdysi jsem DG192 hodne pouzival ve spojeni s PC pres seriak, a fungovalo to naprosto bezvadne. A ze jsem prenesl hoooodne dat ;-) Zalohoval jsem si takhle všechny diskety do PC.
Budiž, možná dělám nějakou chybu, ale zkusil jsem např. použít 128k BASIC a nedostal jsem z/do PC ani byte ať jsem s tím dělal, co chtěl.

Ze ZX do PC BASICem ale může být problém s řízením toku. Nečte-li AY z MAXe, nelze BASICu říct, že může vysílat a zastaví se. Ale tenhle směr mě netrápí, ani směrem z AY do MAXe rezistor není.

(Mezi dvěma ZX Spectry mi to kdysi fungovalo, proto vím, že tam řízení toku dat je.)

Přiznávám, že jsem v tu chvíli neměl osciloskop u sebe (DG doma, nářadí v dílně), ale logickou sondou na TTL straně jsem na MAX 232 viděl měnící se hodnoty, tedy skrz MAX z RS232 to prochází, na AY už ne, na pinech AY byly stažené na GND, nebo zakázaný stav. Data z PC jsem posílal bez jakéhokoli řízení, PC nijak nezastavovalo.

Zkoušel jsem číst porty AY přímo, ve 48k BASICu a port mi vracel pořád totéž... (musím zkusit znovu, nejsem si teď jistý, jestli 0, nebo 255). Takže proto jsem usoudil, že 1k je příliš k vybuzení IO na AY.

Mohl bys třeba dát k dispozici relevantní kousek assembleru, který ti funguje, abychom to mohli porovnat? Já mezitím zkusím měřit konkrétněji, nebo vzít DG k osciloskopu, stihnu-li.

Porovnal bych s šedou +2, jenomže se mi nedaří sehnat ten zatracený Sinclair konektor (na eBay bývaly i s kablíkem a teď už je nikdo neprodává, ten konektor, co je shodný s Sinclair QL). Pájet dovnitř si nechávám až jako nejposlednější možnost.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 25.09.2019, 11:16 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2014, 15:24
Příspěvky: 457
Bydliště: Karlovy Vary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 258 times
Rád bych ti pomohl, ale bohužel už nějakou dobu mám všechno okolo Spectra tak rozes..ný, že v současný chvíli nejsem schopen nahrát a nebo dát na web vůbec nic. Ten program mám ještě někde na kazetě, funkční kazeťák bohužel momentálně = 0, SP210ka po letech nepoužívání odešla, elektronika zlobí, kladka spuchřela a řemínek plandá :-( Pamatuju si z tý doby akorát, že jsem používal přenosovou rychlost 9600Bd, program byl samozřejmě v assembleru, šlo o přesně vyčasované rutiny, protože celá paralelně/sériová kombinace se musela dělat softwarově, AY nic takovýho neumí, funguje jen jako In/Out port. Ty rutiny navíc musely běžet jen v rychlé RAM, jinak šlo časování do kytek. Dokonce i data musela být čtena/ukládána jen do rychlých stránek, jinak to nefungovalo. Program uměl přečíst postupně vždy jednu stopu diskety a poslat jí do PC, nebo naopak jednu stopu načíst z PC a zapsat na disketu. Takhle šlo postupně zazálohovat celou disketu.

_________________

CSS Electronics

ZX Nucleon 512KB: hlavní počítač
ZX Spectrum, Didaktik Gama 80KB/192KB: další počítače
Beta Disk 128X, mini: hlavní úložiště
Delta Disk: bývalé úložiště
DivMMC EnJOY! PRO MINI *lite*: nepoužívané úložiště
Multiface 128C (Debugged): Nabourávač her
Externí ROM 64KB a 128KB: Externí test. ROMky
Advanced Parallel Interface ADPI8255A: Top paralelní IFC
Kempston Interface: IFC pro joystick
Multishots Interface: IFC pro 2 joysticky
Orpheus Interface: Top AY+joystick IFC

http://css-electronics.8u.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 25.09.2019, 14:39 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2385
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 423 times
Been thanked: 444 times
zxcygnus píše:
Porovnal bych s šedou +2, jenomže se mi nedaří sehnat ten zatracený Sinclair konektor (na eBay bývaly i s kablíkem a teď už je nikdo neprodává, ten konektor, co je shodný s Sinclair QL). Pájet dovnitř si nechávám až jako nejposlednější možnost.

https://www.ebay.com/itm/Telephone-UK-B ... SwFs1cWQS-

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gama 192K
PříspěvekNapsal: 25.09.2019, 15:15 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2013, 14:08
Příspěvky: 1064
Bydliště: Smolenice
Has thanked: 130 times
Been thanked: 472 times
Ten je na nic, potrebujes vsetkych 6 pinov, cize BT631.

_________________
To err is human, but to really foul things up requires a computer.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz