OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 13:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 28.01.2019, 14:50 
Offline
Kecálek

Registrován: 22.08.2013, 07:10
Příspěvky: 151
Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times
tommik píše:
joe píše:
128 HW sprajtov, 100+ na scanline !!, teda viac ako Megadrive , omnoho strasne viac ako Amiga


Mega Drive vypotí max. tuším 20 na řádek. Amiga snad jen 8 = jako C-64. Je to koneckonců vidět na všech jejich hrách ve srovnání s automaty...


ano, MD ma oficialne 80/20 sprajtov - per frame/per scanline. Amiga je na osmicke a vsade su samozrejme naplno multiplexory. Specnext vzhladom na vykonny copper chip, interupty a dualnu playfield grafiku /kombinacia bitmap a tile map grafiky/, vzhladom na to, ze sprite engine bezi v BRAM FPGA a na velmi vysokom kmitocte .. aby som to skratil. Hrozne veci sa tam budu dat robit s mixovanim graf. rezimov, poctu farieb, HW a SW sprajtami atd. Je tam zas kopa novych speci instrukcii na zrychlenie ULA, L2 gfx operacii.

Koder si fakt zablbne.

Ak sa na to ale pozabudlo. Ja som od zaciatku napriek la bomba nove gfx moznosti - akurat tak zvedavy na stary ULA mod 256x192x15, len s tym, ze to CPU na 14Mhz, DMA a nove gfx. instrukcie urychlia tak, ze Silkworm konecne pobezi na 60Hz namiesto 12.5, hehehehehe. Cakam patch, vdaka.

Pohoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 28.01.2019, 14:59 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
joe píše:
solaris104 píše:
Oni myslí to, že neodladili ZX48/128 pro HDMI/VGA a zabývají se novými vlastnostmi, které vlastně ani moc lidí nepotřebuje.


pre vsetkych ..

viem presne na co myslite, vyzera to tak, ze HDMI nie je odladitelne a nikdy nebude /detaily sme tu uz myslim parkrat rozoberali/, da sa poriesit asi len ta VGA, ale to zas bezneho konzumenta nezaujima. Nove features naopak zaujimaju ich cielovu klientelu, nebot sa uz potichu planuje druhe kolo vyroby specnext a z cca 3500 kusov to skusia zvysit aspon na dvojnasobok /fyzicky, firmver sa bude dat nahrat aj do toho MISTERa, urcite/. A chcu to dosiahnut aj novymi shiny hrami, graf. moznosti su v tomto bode take, ze absolutne bez zlomku namahy tam mate dual playfield 256x192 na 60hz bez straty frejmu s kvantom sprajtom, kvanta = 100+ na frame, kludne aj 200. Ani sa nesnazite a beha to ako megadrive.

Comu tu ludia velmi nerozumuje /opat/ je aj to, ze tu nejaky tajny BIZNIS ciel, tento projekt uz utopil more casu a penazi a nepochybne sa snazia aj o cosi viac ako len emulovat gumaka 48K s edge konektorom aby na tom behalo korektne demo z 1994teho.

je to FPGA, uz sa na to vyserte .. Mister FPGA ma nejake Atari XL jadro .. je dokonale, definitivne ? .. NIE JE, da sa to urobit lepsie. Jasne !. Specnext je to iste. Proste nech to uz hodia do leta na trh a rusaci to spectrum jadro opravia. Mozno, hehehe.


Lidi by asi chápali, že to nemají odladěné, kdyby ten Next dodali v termínu a ladili to pak za chodu. Ale mají obrovské zpoždění a za tu dobu to mělo být téměř dokonalé.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 28.01.2019, 15:18 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
joe píše:
firmver sa bude dat nahrat aj do toho MISTERa, urcite
To tvoje urcite je uchvatne a aspon dokazuje to, ze ty sam nerozumies FPGA a tomu, ako to pri nom chodi. Ake je kriticke casovanie a synchronizacia takejto FPGA obludy ku pamatiam, periferiam a bizuterii okolo. Rozhodne to nie je tak, ze vezmes zdrojacky Mistera a jednym magickym tlacidlom to prekompilujes na inu HW konfiguraciu (zapojenie hradloveho pola, periferii...).

joe píše:
Comu tu ludia velmi nerozumuje /opat/ je aj to, ze tu nejaky tajny BIZNIS ciel, tento projekt uz utopil more casu a penazi a nepochybne sa snazia aj o cosi viac ako len emulovat gumaka 48K s edge konektorom aby na tom behalo korektne demo z 1994teho.
Zlatinko, ale ten BIZNIS (capslock rulez!) zalozili na tom, ze vybrali hromadu prachov do backerov, povacsa puristickych spectristov, ktori chceli v rozumnom case sucasny klon ZX-Spectra. Odhadom, 90+ percent backerov to chce na hranie Jetpaca, Manica a sledovanie diem "z 1994teho".

V celej tejto kauze davam proste za pravdu Martinovi - Pisal to tu uz 10x a vzdy poukazuje na tieto fakty, ziadna nevedomost, ziadna zmatenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 28.01.2019, 17:14 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Já jsem to sem sice už někdy psal, ale radši to zopáknu, než abych vám sem dával link na starý příspěvek 8-)

Podle mě možná autoři ZX Nextu původně chtěli udělat jen mírně vylepšené Spectrum, ale pak se jim samotným "zatočila hlava" z těch skvělých fíčur, které jim použití FPGA umožnilo, a začali se v nich jaksi "vyžívat" ;) a prostě fíčury dostaly přednost. Taky "odměna" za fíčury, tedy ten pocit, je sladší... Prostě uspokojení ze super-hyper grafického režimu s mraky sprajtů je větší, než uspokojení z toho, že nějaké demo z roku 1994 běží správně. To se dá lidsky pochopit.

S čím ale nesouhlasím, je výrok "To je vsak presne 0.5% cielovej klientely specnextu." Cílová klientela nejsou ti, na které cílí autoři, cílová klientela jsou ti, co si zaplatili. A tam by Joe musel mít doloženo nějakým pádnějším argumentem, než jen svým pocitem, že opravdu v době, kdy projekt zněl na "mírně vylepšené Spectrum" si většina platících dovedla představit, kam chtějí autoři ten projekt dotáhnout (asi pomocí telepatie, když o tom autoři nepsali, a já si troufám tvrdit, že do jisté míry o tom ani sami nevěděli - napadalo je to průběžně až při práci na projektu), a tito platící řekli "tohle si přejeme, takhle to udělejte". Já si nemyslím, že to tak bylo.

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 28.01.2019, 17:22 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Nemuzu nez dodat, co stoji v Kickstarteru:
"The Spectrum Next - an updated and enhanced version of the ZX Spectrum totally compatible with the original, featuring the major hardware developments of the past many years packed inside a simple (and beautiful) design by the original designer, Rick Dickinson, inspired by his seminal work at Sinclair Research."
"The Spectrum Next is aimed at any Retrogamer out there and Speccy enthusiast who prefers their games, demos and apps running on hardware rather than software emulators, but wants a seamless and simple experience contained within an amazing design."
A uz mlcim...
EDIT: jeste si pichnu: "...it works with old CRT and VGA monitors (while also supporting modern HDMI output)"

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Naposledy upravil Kubik dne 28.01.2019, 17:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 04.02.2019, 16:29 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Video z Demobitu, je ještě stále co ladit :)
https://youtu.be/PJeAPk45UvI

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 04.02.2019, 18:10 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 19.07.2013, 14:21
Příspěvky: 258
Bydliště: Košice
Has thanked: 143 times
Been thanked: 380 times
solaris104 píše:
Video z Demobitu, je ještě stále co ladit :)
Jo, kedze ste ma vo videu asi spoznali ako "sarmantnu asistentku" :D , na uvod si dovolim citovat Pedov suhrnny komentar z YT popisku videa, kde popisuje nase zistenia:
Ped/7GODS píše:
The conclusions from the tests are:
* the 48k mode seems to be working perfectly (including memory contention, the Shock scroller resides below 0x8000).
* the default Next 128k (+2A-B/+3e) mode seems to emulate CPU "NEC μPD780C Z80", which makes interrupt to happen about 4T late when compared to original machines, this makes timing for MDA demo perfect, but it may break some other demos, like Shock in 128k mode. Eklhaft SP2 can rarely see similar +-8px in border issue, very likely stemming from this.
* Muco1k seems broken lot more, due to 1k intro limit size, the code was optimized to fit, and it's timing isn't as relaxed as other Busysoft demos, so it's really critical the machine works as expected. The demo comes with two binaries (for +2 and +3 models), and as far as I can tell the correct +3 variant was auto-selected and executed, i.e. the visible issues are highly likely due to slight imperfections of Next timing emulation. (but this would require some deeper research to invalidate all other options and figure out which parts of emulation are a bit off)
* Eklhaft SP2 works very nicely, but after some while there are few colour sub-dots on left edge of screen

Overall the level of timing accuracy seems pretty reasonable, but not perfect. Compared to some other FPGA open cores like Speccy 2010, the current Next is slightly behind in timing precision.

Na zaver pridam aj par slov a postrehov, ktore z aktualneho Nextu mam:
To casovanie je vazne najmensi pruser Nextu ako takeho. Jasne - to, ze 128k casuje tak, ako keby to bol nepodareny NEC klon Z80, to je pruser, lebo casovacie rutinky s tymi pridanymi 4T v kazdom preruseni nezvyknu pocitat. Na druhu stranu - contention (brzdenie procesora ULou v "polovici instrukcie") zvlada na vybornu! A uprimne, toto sa mi zatial nepodarilo ani v Speccy2010. :shrug:

Tam ale pozitiva koncia. Cely problem Nextu pre mna spociva v tej nadstavbe, ktora si nechava nadavat NextOS. Taky zmatok a tak intenzivny pocit frustracie som davno nezazil.
1. Pristup ku konfiguracii masiny je pruser. Posudte sami:
- Vyber masiny sa deje v jednom menu po stlaceni space po resete.
- Uplne ine menu sa potom objavi po stlaceni menu klavesy (F9 alebo F10), v ktorom sa toho vlastne okrem TAP browsera moc nenachadza.
- Nastavovanie zobrazovania sa deje vrtanim sa v config.ini na SD karte! Ako vazne?
2. Casovanie masiny sa neda nastavit nijak! Preto som tam vo videu musel rucne naklepat OUT 9275,3: OUT 9531,131 - uplne User friendly ;)
3. Pred kazdym nahratim tapky musite ako blbi potvrdzovat, ci to chcete nahravat standardne (myslene 128k BASIC), v USR0 alebo 48K mode. Jako fakt??? Uz pri tretej tapke ma to zacalo srat! :roll:
4. NextOS je pozbavene Sinclair BASICu, nahrava sa tam nejaky NextBASIC. Prikazy nepisete jednym stlacenim, ziadne tokeny. Vsetko treba vypisovat po pismenkach. Sposobuje to okrem vybuchu hlavy dlhorocneho spektristu aj to, ze sa niektore BASICove loadery neinterpretuju spravne a pada to. :suicide:
- Neprisiel som na to, ako sa vratit k Sinclair BASICu. Zbavit sa NextOS sposobi to, ze vam ostane zakladne Spectrum, z ktoreho nepristupite k suborom na SD ani kdyby ste se pokrajeli na takovehle nudlicky.
- Na ktoru prdel potom vyrabaju popisky s tokenmi na klavesnicu, ked potom aj tak musite vsetko vypisovat rucne?
5. ESXDOS je nepristupny a podla slov Peda je ho mozne aktivovat iba nejakymi spinavymi trikmi v konfigurakoch na SD karte.
6. Zvuk z audio-out je biedny, v zmysle hlasitosti. Myslim si, ze to ide von klasiky utlmene na -6dB tak, ako je vysledok nasobenia hodnot kanalov (zmiesanie). (Ine klony tu hodnotu shiftuju o par bitov, cim dosiahnu vyssiu - normalizovanu hlasitost).
7. Toto vsetko su zistenia na vystupe na VGA! Na casovanie na HDMI sme sa ani neodvazili (aj preto, ze by sme to museli ist prekonfigurovat rucnymi zmenami config.ini na SD karte) :hang:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 23.02.2019, 15:16 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 24.09.2013, 13:48
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times
Další novinky :
https://www.kickstarter.com/projects/1835143999/zx-spectrum-next/posts/2425455

_________________
C5&z80


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 19.11.2019, 07:31 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 24.09.2013, 13:48
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times
Další novinky:
https://www.kickstarter.com/projects/18 ... ered_users

_________________
C5&z80


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 02.02.2020, 21:58 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Já slíbil Paverovi, že to vezmu na březnový Forever, tak to snad dojde. Někdo ho už evidentně má, tady ho rozebírá.
https://youtu.be/iLDz4AjL3rA

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 05.02.2020, 12:41 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
tommik píše:
Včera jsem se díval na to video, kde se to rozebírá a zase skládá. No vůbec to na mě nepůsobí dobře. Kočkopes jako kráva. Hned 3 desky a jedna z nich normálně Raspberry Pi Zero?! Jakože WTF...
Však si to nekupuj, když se ti to nelíbí. Nikdo tě nenutí.

O Raspberry Pi se vědělo od počátku. Používá se třeba k přehrávání MODů, emulaci trojitého SIDa a takovým věcem.

Ne 3 desky, ale 4. Jedna z nich je mrňavý modul s ESP8266.

Mimochodem, zkusil sis rozebrat Sam Coupé? To je počítač divný mnoha různými způsoby a přesto je svým způsobem super. https://egalerie.net/index.php/opravy/Sam-Coupe
Doda píše:
Myslim ze Kickstarter ti negarantuje, ze by se muselo cokoliv dodrzet bez ohledu na cokoliv
Taky mám ten pocit, že to je jen o důvěře předplatitelů vůči tomu, kdo kampaň vyhlásil. Pár scamů už proběhlo (i když na Indiegogo to asi bylo horší).

Krom toho Kickstarter patří americkému Amazonu.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 16.02.2020, 12:38 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
danhard píše:
Když jsi vydržel dva roky, tak na nějakém tejdnu nesejde :)
Skoro tři :-) Od května 2017.

Poslední týden je nejnapínavější a pořád ještě balíček může ztratit přepravce. Já asi přijdu na řadu až v březnu. (to už bude YouTube plný unboxing videí)
Citace:
Base units: ALL SHIPPED
Plus units: Shipping week of the 17th of February
Accelerated units: Shipping right after Plus units

Pěkné video od Darryla Sloana https://www.youtube.com/watch?v=px3oAmbj6oo

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 20.02.2020, 18:23 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Jsem si hrál s Nextem a musím říct, že jsem nedosáhl pěkného obrazu na monitoru Benq BL702, který umí PALové frekvence a používám ho k Amize. Zkoušel jsem RGB a VGA módy. Možná je to tím, že ho mám seřízený pro Amigu. Ale se svým starým monitorem Samsung 741MP je obraz jako z emulátoru. Samozřejmě používám 50Hz a ten VGA mód 0. Zatím jako retro hráči se mi ten počítač líbí. Zvolím si emulovaný model ZX Spectra a dále si za chodu vyberu emulaci Kempstonu nebo Sinclair 2 joysticku. Když je joystick připojený ze přední strany, tak by mi asi při psaní na klávesnici vadil. Ideální by bylo připojení z boku vedle SD karty jako to mají modely ZX Spectrum 128 +2/+3. Jinak se mi na klávesnici příjemně píše, připomíná notebookovou. Při hraní si mohu ukládat savy nebo použít POKE. Dema jsem zatím nestestoval, ale snad ty jádra trošku poladili. Nahrával jsem tam jádro 3.01.00 z února 2020. Vyzkoušel jsem si i Next hry jako Montana Mike, který připomíná Rick Dangerous na Amize. Mimochodem balík 5 her koupíte ve slevě zde:
https://itch.io/s/27215/zx-spectrum-next-games-bundle
Jako hráč jsem spokojený, počítač má pěkný design, určitě na něm odvedli spoustu práce a jádro mohou stále vylepšovat. Počítač vezmu na Forever, kde ho důkladněji otestuji.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 22.03.2020, 16:52 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Protože asi dlouho nebude nějaká akce, kde se budete moc podívat na ZX Nexta, tak také přihodím pár fotek. Z uživatelského hlediska mu nemám moc co vytknout, snad jen tlačítko reset je hůře přístupné/nahmatatelné. Myš jsem zatím nezkoušel připojit. Využil jsem HDMI, které přenáší i zvuk. V mém případě, při tvrdém resetu (na compu jsem nenašel "on/off") je nutné odpojit nejen napájení, ale i HDMI kabel, protože si to bere opět šťávu i z něj. Joystick jsem nepřipojoval. Z herního hlediska jsem třeba v Kingdom Dizzym pozoroval lehké zpoždění mezi reakcí na klávesy. Nevím, zda je to subjektivní pocit, na vytažení reálného Spectra už nezbyl čas. Ale myslím, že tam prodleva je.
Zklamání přišlo po vlezení do adresáře s Next hrami. Jsou tam jen ty obyčejné a evidentně je nikdo moc netestoval. Třeba NextCentipede nejenže neumožňuje volbu vlastních kláves, ale navíc na těch předdefinovaných ani nefunguje (fire není "M", ale "0", atp.). Další poznatky napsal Solaris104 nade mnou.


Přílohy:
Poznámka: Přední strana krabice dává tušit kvalitní zboží.
IMG_1197.jpg
IMG_1197.jpg [ 607.53 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Zadní strana krabice.
IMG_1198.jpg
IMG_1198.jpg [ 766.62 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Mňami-mňam!
IMG_1199.jpg
IMG_1199.jpg [ 557.66 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Pod NEXTem se skrývá vázaný manuál.
IMG_1200.jpg
IMG_1200.jpg [ 562 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Manuál je pekelně obsáhlý, fakt si na něm dal tvůrce hodně záležet.
IMG_1201.jpg
IMG_1201.jpg [ 702.92 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: ZX Spectrum NEXT a TheC64 vedle sebe. Nemůžu si pomoct, ale NEXT na mě dýchá větším luxusem.
IMG_1202.jpg
IMG_1202.jpg [ 330.04 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Pokud vám nestačí tlustá bichle s návodem, čeká vás ještě krátký po zapnutí Nextu (dá se deaktivovat).
IMG_1204.jpg
IMG_1204.jpg [ 821.38 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Bohaté meníčko.
IMG_1205.jpg
IMG_1205.jpg [ 883.57 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Jedno z dem ukazujících "moderní" možnosti grafiky.
IMG_1206.jpg
IMG_1206.jpg [ 534.15 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Nahráváme starým způsobem a přítelka se může zbláznit.
IMG_1207.jpg
IMG_1207.jpg [ 655.42 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]
Poznámka: Po těch letech jsem v mém oblíbeném Trashmanovi krutě pohořel... Těžko říct, zda neschopností nebo prodlevou kláves - trefit branky bylo peklo.
IMG_1208.jpg
IMG_1208.jpg [ 777.6 KiB | Zobrazeno 13747 krát ]

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZX Spectrum Next
PříspěvekNapsal: 11.08.2020, 23:03 
Offline
Nemluva

Registrován: 30.01.2016, 23:52
Příspěvky: 5
Bydliště: Levice
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
BruXy píše:
Vypadáto, že KickStarter kampaň číslo 2. bude oznámena v průběhu následujícího týdne (nebo dvou).

Aspoň podle jejich FB:

https://www.facebook.com/groups/specnext/


A kampaň začala.. Neuveritelne brutálne rýchlo tam pribúdali peniaze. Prvú hodinu kampane za vyzbieralo 700 000 dolárov.
Možno nakoniec skončia na 1,5 milióna. Zostáva ešte 29 dní do konca kampane.

Čítal som technické detaily ohľadom verzie 2, ale moc významných odlišností oproti prvej verzii Next-u nevidím.

_________________
A1230, A1260, A600, Furia EC02, S628, A2K | ZX 81, Spectrum 48, 48+, 128, +2A, +2B | Sord M5 | C 64 |Atari 1040 STFM, 800 XE, XL | Didaktik Kompakt, M, Gama | Ondra | PMD 85 | PP 01 | Sharp MZ-721


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz