OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 16.04.2024, 09:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Clovek verzus kompiler
PříspěvekNapsal: 03.03.2020, 10:13 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3659
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 795 times
Jiiira píše:
Člověk dokáže... kompilátor dokáže... Není náhodou kompilátor vytvořený rovněž člověkem? :poke: :P
Aj myvacka riadu je vytvorena clovekom, a pritom clovek dokaze rucne umyt riad castokrat kvalitnejsie :poke:
JohnBlbec píše:
Busy píše:
Panda38 píše:
Naproti tomu kompilátor dokáže obsahy registrů dost dobře optimalizovat, zkrátit toky dat na minimum, registry sdílet a přehazovat a i dobře zoptimalizovat pipelining.
Ale toto vsetko dokaze aj clovek, znaly danej platformy. A ked sa k tomu prida co spomenul vyssie (finty a instrukce, které kompilátor neumí využít) tak kompiler proste nema sancu :)
no, prilis softu v asm, ktery by skutecne zohlednoval pipelining, jsem teda nepotkal.
Co ale neznamena, ze taky kod neexistuje :) Napriklad moje intra pre Pecedlo su pisane v asembleri pricom som dbal aj na pipelining.
JohnBlbec píše:
bez specialniho editoru je ten kod prakticky necitelny...
Tu plati obecne, prasacky napisany kod bude necitatelny vzdy, dobre napisany kod a aj dobre okomentovany, je dobre citatelny, bez ohladu na pipelining.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Clovek verzus kompiler
PříspěvekNapsal: 03.03.2020, 10:45 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1975
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 870 times
Been thanked: 699 times
JohnBlbec píše:
no, prilis softu v asm, ktery by skutecne zohlednoval pipelining, jsem teda nepotkal. bez specialniho editoru je ten kod prakticky necitelny...
Ale jo dá se, zohledňovat to při psaní (střídat toky operací), ale ono to není až tak viditelné, vypadá to pak spíš jak neučesaný kód.

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Clovek verzus kompiler
PříspěvekNapsal: 03.03.2020, 14:48 
Offline
Radil

Registrován: 14.10.2013, 23:12
Příspěvky: 342
Has thanked: 261 times
Been thanked: 25 times
Panda38 píše:
JohnBlbec píše:
no, prilis softu v asm, ktery by skutecne zohlednoval pipelining, jsem teda nepotkal. bez specialniho editoru je ten kod prakticky necitelny...
Ale jo dá se, zohledňovat to při psaní (střídat toky operací), ale ono to není až tak viditelné, vypadá to pak spíš jak neučesaný kód.


ja vim, pres 2 roky mi za takovou praci platili, kdy jsem kodoval ruzne crypto algoritmy prave v asm pro pc. proto jsem napsal, ze bez specialniho editoru (nebo bez toho, aby si clovek pamatoval takty vsech pouzitych instrukci - ze @busy) to proste neni citelne a za tim si stojim


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz