OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 16.04.2024, 22:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Neviditelné póčo
PříspěvekNapsal: 15.09.2020, 10:41 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Stejně mu ten stůl musí strašně topit. Zatížený PC hrozně hřeje. V zimě výhoda, v létě za trest...

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neviditelné póčo
PříspěvekNapsal: 15.09.2020, 10:51 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2340
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Nerozumím. Podle mě je to nepraktické a všechny důvody pro mi připadají jako zástupné, jen aby se to obhájilo.

Chci-li velký monitor, protože chci velké rozlišení na velké ploše, tak s tím nic nenadělám. Prostě bude monitor na stole a hotovo.

Klávesnice a myš může být bezdrátová (i když osobně baterie v čemkoli moc nemusím).

A plechovka s počítačem může být malá a schovaná v koutě, pověšená pod deskou stolu... aniž bych musel nábytek předělávat.

Chci-li mermomocí opravdu uklízecí PC, tak mám notebook. Zaklapnu a odnesu. Např. Dell dělá výkonnější Gaming notebooky, které nejsou tak moc ošizené na větrání a tedy ani na výkonu. A dokonce vycházejí levněji (na výkon) než ty ultratenké. Nejspíš proto, že jsou větší a těžší a tedy málo atraktivní pro kancllidi. Smíříš-li se s RPi, jen proto, aby to bylo zabudované, tak asi ani výkon nemá prioritu, tím je to pro mě ještě méně pochopitelné.

Vázat počítač na kus nábytku mi prostě přijde jako špatný nápad.

Btw... projektor jsme stavěli taky a fungoval. Jen to bylo v době, kdy se prodávaly (levně) max 1024x768 a my chtěli 1280x1024. O pár let později už bylo výhodnější koupit hotový FullHD od Epsonu.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz