OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.04.2024, 23:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 28.12.2021, 03:47 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2588
Bydliště: Praha
Has thanked: 511 times
Been thanked: 620 times
Jedna čerstvá předvánoční zkušenost z Aliexpressu. Malá bublinkovka (ICE40 do Gremlina)
Číňan to poslal přes Cainiao, v čechách to prošlo přes nějaký Sinotrans (Jak psal joe4CZ na minulé stránce, Ústí nad Labem), který to poslal Českou poštou.
Přistálo mi to ve schránce, nikdo nic navíc nechtěl...
Objednáno 8.12. doručeno do schránky na Žižkaperku 21.12.
Kdyby mě z principu nesejřilo, že Mouser nemá a Číňan šmelí za dvojnásobek, tak bych řekl dobrá práce :twisted:

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29.12.2021, 00:03 
Offline
Kecálek

Registrován: 30.08.2013, 14:12
Příspěvky: 79
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times
Já mám i další zkušenost, zásilka ze září je stále v přepravě :-(, už jsem jí u Ali reklamoval. Další zásilka z 16.11. doručena za měsíc, opět přes Ústí nad Labem. U obou zásilek jsem si raději vybral poštovné se sledováním zásilky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.01.2022, 14:20 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Mě šel balík v listopadu z CH do ČR 8 dnů (Cainiao). Tady ale zabloudil na dalších 14 dnů. Ballíček dorazil, ale někdo se v něm hrabal, asi celnice. Nikdo nic navíc pllatit nechtěl.

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.01.2022, 14:29 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2344
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Moje poslední zkušenost s JLCPCB.

DPH placeno přímo JLCPCB (cca $5 + $2.5 DPH), odesláno 21.12., doručeno 28.12. službou Europacket (necelých $7)- šlo přes Duesseldorf, doručila DHL (až na to, že kurýr přijel jinak označeným autem, takže jsem ho u vchodu minul a našel až když jsem mu volal zpět a vracel se z rohu ulice).

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 10:31 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 146 times
Been thanked: 422 times
Nakoupil jsem par veci na Aliexpressu. Vzdy jsem koukal na veci kde se rovnou plati DPH. Vse prislo v pohode. Posilaji to pres Dobroviz. Maji pekne sledovani. Kdyz to prochazi celnici tak uz Ceska posta zna jejich sledovaci cislo a je mozno to lokalizovat kdy to realne prijde. Vysledoval jsem, ze to opousti Dobroviz nekdy na zacatku noci tak, ze nad ranem to je v krajskem meste a rano to dostanu.

Mam par veci co chci jeste koupit a asi to budu muset koupit velmi rychle. Poslednich par dni to ma zdrazeni 2% p.d. - ano 2% za kazdy den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 20:02 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1404
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
To je len jeden predajca z viacerých. Ja kupujem na Ali niekoľkorát do mesiaca a mám vysledované, že elektronika (súčiastky, prístroje, atď.) zvyčajne idú z LX alebo BE, občas NE. Veci do počítača často cez Budapešť a odtiaľ kuriérom. Hlavne, že Ali má po príchode do HU napísané, že v cieľovej krajine. Od júla sa mi dokonca raz stalo, že "elektronické polotovary" (čítač frekvencie, myslím) išiel cez poštu, ktorá si zaúčtovala za "preclenie" 2 €. Ale povedzme si tak, že Ali má akétaké zastúpenie u nás a oni vedia ako našu poštu os.ať. Takže 95 % zásielok sa nedopláca. Dokonca ani dohoda s českou poštou nie je 100 %, lebo vraj im chodia zásielky z Gruzínska, ktoré na diaľku preclia v Prahe a odtiaľ to chodí(!) ako vnútorná zásielka. Klobúk dole pred ostatnými krajinami, kde s tým nemajú problém a nezarábajú na ľuďoch. Naša pošta si vybrala, že bude ryžovať na činskych nákupoch, tak ich krásne os.erajú. Takže ja nakupujem na Ali naďalej. Už som v podstate nákupca pre celú rodinu. Ceny išli za cca rok a pol hore asi o 50 %, ale stále je to lacnejšie ako u nás.

BTW, na Ali sa platí DPH vždy. Z tvojho príspevku mám dojem, ako keby si chcel povedať, že na určité veci sa tam DPH neplatí.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 21:37 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 146 times
Been thanked: 422 times
Milsa píše:

BTW, na Ali sa platí DPH vždy. Z tvojho príspevku mám dojem, ako keby si chcel povedať, že na určité veci sa tam DPH neplatí.


Na Ali u zbozi s cenou vetsi nez 150 euro se DPH neplati ale zbozi prochazi beznou celni procedurou. Takze prodejce strhne cenu za zbozi. DPH vymeri az celni sprava. Jinak male balicky procliva v Dobrovizi primo Ali a tak Ceska posta to jen dorucuje, nedela procleni (vnitrostatni doruceni). CP dela procleni pouze u zbozi s cenou vetsi nez 150 euro a i zde muze clovek sam si to nechat proclit a neplatit CP za sluzby celniho deklaranta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:03 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1917
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 519 times
Been thanked: 816 times
Já nevím, ale já platím DPH u všeho na Ali, který si tu VAT přičte k ceně. Ale je fakt, že používám jen Aliexpress shipping.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:05 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1404
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Aha, rozumiem. U nás je to tak, že pošta preclieva vždy a ak je to do 150 €, tak za preclenie platíš 2 € a je jedno, či si to preclíš sám. Ak je to nad, tak si musíš precliť sám a neviem, či si pošta niečo účtuje navyše.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:09 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1404
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
solaris104 píše:
Já nevím, ale já platím DPH u všeho na Ali, který si tu VAT přičte k ceně. Ale je fakt, že používám jen Aliexpress shipping.

Áno, do 150 €, ako píše suksoft vyššie. A je jedno, aký shipping si dáš. Ja odjakživa dávam najlacnejší a je mi jedno aký to je. Platil som pošte od júla len raz. Inak to slovenskú poštu zďaleka obchádza.

Teraz ma napadlo, že možno v ČR ponúka Ali aj Aliexpress Shipping pri každom tovare. U nás nie, tam je toho na výber dosť a vraj treba vybrať Ali saver shipping a neviem čo, inak sa platí pošte. Figu. Ja vyberiem hocičo, len nech za to platím čo najmenej a nikdy problém nebol. Teda len raz som platil 2 €.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:15 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1917
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 519 times
Been thanked: 816 times
No jestli jsem to pochopil, tak Aliexpress shipping znamená to, že to dojde do EU a do ČR se to doručuje v rámci EU, takže nikdy nic neplatím navíc. Přiznám se, že jsem využíval Aliexpress standard shipping a vždy to mám za 3 týdny doma. Teď jsem vyzkoušel levnější Aliexpress saver shipping a uvidím, kdy to přijde. A vždy mi to doručovala česká pošta a viděl jsem i tracking u české pošty.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:33 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1404
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Tracking je podľa mňa zbytočnosť, lebo ak to nepríde, tak Ali vráti peniaze a ak aj vidíš, kde to je, tak to neurýchliš. Je to skôr z psychologického hľadiska. Vidím, kde to je, takže už sa teším, že čoskoro to príde. Potom to ostane visieť týždeň na colnici a každý deň čakáš, že kedy to pustia, aspoň tak je to bežne na Slovensku, takže podľa mňa zbytočné.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:41 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Niekedy dokonca skúšajú podvod cez Tracking. Objednám, dostanem Tracking číslo. Pozerám naň, za 10 dní to vidím u nás a na 12. deň že doručené. Ale ja som nič nedostal, a doručenie bolo v inom meste. Navyše deň kedy začína Tracking v systéme je ešte deň pred objednaním. No nič, čakám 90 dní či to nepríde, keď už dali číslo niekoho iného. Neprišlo. Podľa mňa pokus o podvod.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 22:45 
Offline
Prvnička

Registrován: 15.02.2014, 23:49
Příspěvky: 15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Ahoj,
možná se budu opakovat a většina z Vás to už zjistila, ale provedl jsem nyní od ledna cca. 20 nákupů na Ebay z China a vůbec žádný problém. Vše bylo do 20EUR. Již při placení se mi připočítala daň/DPH a proclení zajistila sama druhá strana.

Vždy mám v emailu kompletní faktury z Ebay, kde je cena, doprava a daň, plus je tam číslo Tax Details: VAT Paid: IOSS ID:

Balíčky mi přinesla jako vždy pošťačka až domů. V případě plošnáků z jlcpcb buď PPL do půlky Ledna a pak taky Česká pošta.
2x se mi stalo u součástek, že mi přišla výzva od České pošty na celní řízení, tak jsem to přes https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep vyplnil sám a baliček dorazil OK.
Podle všeho ta výzva byla zbytečná, protože balíček dorazil a celní prohlášení se po 30dnech samo smazalo, aniž by ho někdo zpracoval.

Zde jedna finta. Podací číslo v Chině bylo jiné než podací číslo, které přišlo od České pošty. Dlouho mi trvalo, než jsem našel China web, kde se dá dohledat trasování zásilek a s tím to převodem.
Pokud čekáte 10 balíčku ta se blbě uvažuje, který se má jakoby proclívat a další nemusí.

Takže podle mne není potřeba se bát procesu nákupu, který je tedy nyní o to DPH dražší, ale spíše kvality toho co dostanete. Na druhou stranu jsou chipy, které prostě už jinde nekoupíte za rozumnou cenu.

Na druhou stranu, některé věci už najdou u nás/Polsku/Slovensku levněji než na Ebay, je to rozhodně dražší než vloni.

Třeba to někomu pomůže
Hezký den
Honza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2022, 15:28 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 146 times
Been thanked: 422 times
Moje zkusenost z Ebay posledni dobou neni uplne idelani. 2x jsem musel otevrit spor (USA,Kanada). Pokazde jsem okamzite mel zablkovany Feedback. Jednou se dokonce zasilka stala "hidden". Nakonec to dopadlo dobre. Ale toto jednani se mi vubec nelibi. Proto radeji nakupuji a Ali. Tam obchod ma stale nejakou uroven. Kdyz neprisel jeden balicek (blba covidova doba), tak jsem zcela bezproblemove dostal penize zpet. Proste jsem nedostal vec a tak jsem dostal penize. Zadne obstrukce. Ebay roku 2022 neni Ebay z roku 2010, skoda. Trosku mi to pripomina drivejsi Aukro.

suksoft píše:
Mam par veci co chci jeste koupit a asi to budu muset koupit velmi rychle. Poslednich par dni to ma zdrazeni 2% p.d. - ano 2% za kazdy den.

Tak jsem se nakonec rozhodl to koupit. Koupil jsem male FPGA a protoze cena vcetne programatoru byla lepsi nez bez neho tak jsem koupil i ten i presto ze to nepotrebuji. Zaplatil jsem to. Ted mi napsal prodejce ze je velky problem, vec neni ve skladu a bude za par dni ale bude drazsi o 20%. Navrhl refundaci, tak jsem ji prijmul. Nakonec jsem nakoupil trosku jine zapojeni na Slovensku, tam maji jeste podzimni ceny :-) (vykoupil jsem zasoby). Jako celek to vyslo o dost lepe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz