OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 04.03.2019, 18:58 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Škoda jen, že z toho autoři udělali takovou spíš grafickou textovku. Ta hlavní postavička mi tam citelně chybí. Ale jinak moc pěkná hra, to se musí nechat. Možná, kdyby ji v dnešní retro-mánii hodili na nějaký takový ten steam store nebo tak, se kupující najdou (samo by to asi chtělo překlad do eng).

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 07.03.2019, 14:33 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
DJ OldGames mi neodpovídá na SZ z OldCompu (a nedaří se mi obnovit si heslo na jeho stránkách), takže to postnu sem a kdo dřív přijde, ten dřív vezme. Měl by někdo zájem o Posla smrti? Pan Houb má ještě ještě jeden exemplář, zdá se že ještě v původní fólii, takže skvělá šance si rozšířit sbírku. Pokud by byl zájem, tak předám kontaktní e-mail.

Obrázek

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 01.04.2019, 08:28 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Začnu ze široka – všechno dobré jednou končí. Sběratelství českých (a zahraničních) her mě dlouho opravdu upřímně bavilo a lovení nových (ale ve skutečnosti strašně starých…) her bylo koníčkem. Ovšem jak hry postupně přibývaly a sbírka se rozšiřovala, motivace sbírat něco dál postupně slábla – možná proto, že tituly, které mi ve sbírce chybí, subjektivně nepovažuju za až tak vzácné.

Dával jsem ji dohromady léta, ale nyní bych chtěl svou sbírku postupně nabízet – do dobrých rukou samozřejmě (no a je to venku). Budu je sem hrnout po dávkách jak mi přijdou pod ruku. Zdůrazňuji, že o cenách nehodlám diskutovat! Abecedně: 7 dní a 7 nocí (neměnná cena 150 korun, nehratelné, občas se zasekne, protože chce moc extended paměti, kterou nemám), Fish Fillets (90 korun, nápad dobrý, zpracování strašné), Hypercore (200 korun, ale to jen proto, že je na třech cedech, jinak totální bullshit), Mafia (taky 250 korun, protože je taky na třech cedech; při rychlém jednání možná sleva!), Mutation of J.B. (80 korun, podle obrázků tak trochu jakoby LucasArts; krabice se blbě otvírá; slovensky!), Quadrax (80 korun, zjistil jsem, že ZX Spectrum verze mě bere víc), Rytíři grálu (50 korun, čtvrtá disketa je nefunkční, takže prodávám spíš na "náhradní díly"), Swigridova kletba (130 korun, příšerné zvuky, strašná grafika, nehratelné, viz recenze).

Obrázek

Zjistil jsem totiž, že takové moderní Get Over It With Bennett Foddy na třiceti gigách stažených ze Steamu na půl megové lince mě baví mnohem víc lépe se u něj zrelaxuju.

Hezkého Valentýna všem! :-D

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 01.04.2019, 09:45 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 445 times
Been thanked: 155 times
Ahoj. Vzal bych tu Mafii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 01.04.2019, 10:21 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2571
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 607 times
To je blbost nabízet tady, otevři si stánek před novým stadionem na Strahově

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 01.04.2019, 12:44 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Ani jedno není raryta? Tak to nevim. No... Asi ne. Jako Mafii ani zadarmo. Tam není žádná z hlavních postaviček homosexuální černoch. S takovými tituly se nevyplácí kšeftovat, bo bych se mohl dostat na The List...

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 01.04.2019, 15:37 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Pánové děkuji za odpovědi. Všehno jsou to raryti! :lol:

No a teď se podívejte kolikátého dnes je. Snad to aspoň někomu došlo ;-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 12.05.2019, 09:06 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Tak při aprílu jsme se upřímně zasmáli a teď zase vážně :-) Sbírka se za poslední rok (nebo tak nějak) poměrně pěkně rozrostla a já se včera konečně odhodlal své nové přírůstky vyfotit. Většinu jsem sehnal na vlastní pěst, k některým titulům mi ale dopomohla štěstěna a tak trochu Martin K., Psenda3nec a Solaris108. Děkuji! :-)

⦁ ArmA: Armed Assault 1
⦁ ArmA: Armed Assault 1 (Sběratelská edice)
⦁ ArmA 2
⦁ ArmA 2: Operace Arrowhead
⦁ ArmA 3
⦁ Berušky 2
⦁ Brány Skeldalu (bohužel chybí CD) + kniha Legenda o Rovenu
⦁ Brány Skeldalu 2: Pátý učedník + kniha Bílá věž
⦁ Brány Skeldalu 3: Sedm mágů + kniha Led, oheň a fůra větru
⦁ Dex
⦁ Dream Land: Final Solution (s ještě zatavenými CDčky) :-)
⦁ Feudal Alloy
⦁ Fish Fillets 2
⦁ Hidden & Dangerous 2 - sehnán chybějící manuál :-)
⦁ Korea: Forgotten Conflict (exkluzivní dárkové vydání)
⦁ Legenda: Poselství trůnu 2 (bohužel chybí sada pohlednic)
⦁ Memento Mori
⦁ Nibiru: Posel bohů
⦁ Operace Flashpoint - sehnán chybějící manuál :-)
⦁ Posel smrti 2 (včetně kartičky upozorňující na zdraví)
⦁ Posel smrti 3
⦁ Ufo: Aftermath
⦁ Žhavé léto 3 a půl

Pohleďte a zavzpomínejte. Pro mě byla nejsrdcovější záležitost posledně nabytý titul Dream Land. Sice jsem hru nikdy nedohrál (dostal jsem se myslím do třetího nebo čtvrtého virtuálního světa), ale mám na ni silné vzpomínky umocněné neztotožněním se s dobovými recenzemi - ta hra byla výborná! :-) Jenom měla přijít o rok, o dva dřív, a mohlo se jednat o první titul, který skutečně masově prorazil do světa (o přípravě na zahraniční edice svědčí i poznámka na obalu "České vydání"). Bohužel žánr 2D adventur byl v té době na ústupu a svět byl fascinován možnostmi 3D adventur. Až na mě, mě dodnes nejvíc berou point-and-click adventury :-)

Ve sbírce taky přibyla první sběratelská edice, ArmA: Armed Assault. Bedýnka má vevnitř fochy (vnitřek bedýnky jsem nefotil) jako by do ní patřily nějaké lahvičky apod., nicméně byl jsem předchozím majitelem ujištěn, že obsah je kompletní a žádné další předměty do edice nepatří - prohlídka dobových obrázků (tuším na Doupěti) to potvrdila. Takže spokojenost :-) Sběratelka Army je ale celkem "tuctovka," mnohem vzácnější je dárkové vydání Korea: Forgotten Conflict, jejíž exemplář jsem dosud nikde na bazaru ani na Aukru neviděl - takže těžká "raryta" :-)

No a nakonec jsem se rozhodl, že budu mapovat (v rámci možností a znalostí) všechny české hry, které vyšly ve fyzické podobě.Takže přibyly i relativně nové tituly jako Dex (nádherně zpracované) nebo Feudal Alloy (kde se originalitou nešetřilo). Taky mám rozpracovanou sbírku her od českých Amanita Design, nicméně nemám k jejich hrám zatím vše co bych chtěl mít (LPčka už mám, ale chybí plyšové hračky, nálepky, trička atd.). Takže jsem prozatím nic nefotil a nechal jsem focení na tento podzim (momentálně jsem totiž s penězma dost na štíru kvůli rekonstrukcím bytu a chaty) :-) Mezitím tedy budu dávat stránku s prezentací sbírky do trochu úhlednější/strukturovanější podoby, kterou si (největší sbírka českých titulů v Čechách?) snad i zaslouží :-)


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 22.10.2019, 11:59 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Nový milník - původní české vydání Mafie se na Aukru prodalo za neuvěřitelných... radši se koukněte sami.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 22.10.2019, 12:36 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 289
Bydliště: Praha
Has thanked: 1150 times
Been thanked: 83 times
tomascz píše:
Nový milník - původní české vydání Mafie se na Aukru prodalo za neuvěřitelných... radši se koukněte sami.

UFF , to je mazec...

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 22.10.2019, 14:15 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2013, 19:17
Příspěvky: 391
Has thanked: 22 times
Been thanked: 92 times
Trelix píše:
tomascz píše:
Nový milník - původní české vydání Mafie se na Aukru prodalo za neuvěřitelných... radši se koukněte sami.

UFF , to je mazec...


Tak to už by mohla mít nějakou cenu i ta prázdná škatule, co mi lapá prach v poličce (média a další výplň už dávno spolkl čas)...

_________________

high-voltage.cz - staré hry, hry pro DOS, retrogaming
retropolis.cz - agregátor počítačově-herního retra

1701.cz - retro podložky pod myš, hrnky, podtácky, placky, samolepky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.10.2019, 09:31 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
A bylo by zase zajímavý sledovat za kolik se to vydraží :-)

Skutečně beze srandy a ze dvou důvodů. Někdo totiž může mít krabici ve špatném stavu a rád by si ji ve sbírce vyměnil; tu starou ale nezahodí - pošle ji dál :-) A druhý důvod - kdysi byl totiž rozšířen takový nešvar, že se krabice vyhazovaly a ponechával se pouze "obsah" krabic (nevím proč to ty lidi dělali), takže někomu komu se poštěstilo sehnat pouze ten obsah by krabici uvítal ke zkompletování svého "exempláře." :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 24.10.2019, 15:32 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2013, 19:17
Příspěvky: 391
Has thanked: 22 times
Been thanked: 92 times
@tomascz - no, tak uvidíme :) https://aukro.cz/mafia-1-puvodni-cz-vyd ... 6956369968

Já těch prázdných škatulí od různých her mám celkem tak deset, hnije mi to tu léta a nedaří se mi nic zkompletovat :( Z českých tu mám ještě Brány Skeldalu, ty mají myslim i manuál, placku bych fakt rád sehnal (Mafie je fajn, ale Bran si bůhviproč cením víc), ale nedaří se :(

_________________

high-voltage.cz - staré hry, hry pro DOS, retrogaming
retropolis.cz - agregátor počítačově-herního retra

1701.cz - retro podložky pod myš, hrnky, podtácky, placky, samolepky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 24.10.2019, 15:47 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Citace:
Uvnitř je vzduch, prázdno, všepohlující nicota! Teda abych byl úplně přesný - uvnitř krabice je ještě jedna krabice. Ale pak už vážně nic! :)
:lol:

Btw, teď čtu v tvém podpisu http://www.high-voltage.cz - ty budeš asi ten šťastlivec, kterému se podařilo sehnat Turbo Speedway :-) Ne, nechci ho od tebe koupit ani vyměnit, ale jen pro kontrolu :-)

Teď přemýšlím jestli mám něco, co nemá krabici, abych ti dopomohl... Napadá mi akorát Dr.Šílenec a Ramonovo kouzlo, ale jinak nic nekompletního bohužel nemám dvakrát (resp. "už" nemám dvakrát - jeden set disket Agenta mlíčňáka bez krabice jsem poslal jinému sběrateli). K těmhle dvěma vochozkovkám bych ale raději sehnal krabice než se zbavoval obsahu :-) (Edit: A ještě slovenskou adventuru Next Space mám pouze CD s bookletem.) Mám dvakrát kompletní jiné tituly, co teď matně vyškrábnu z paměti je Dračí historie a UFO:Aftermath, ale jsou tam tuším čtyři tituly, jen si teď vzpomenout pane Alzheimer... To jen pro zajímavost pokud bys chtěl někdy v budoucnu udělat deal ;-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 24.10.2019, 16:00 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2013, 19:17
Příspěvky: 391
Has thanked: 22 times
Been thanked: 92 times
Ano ano, Turbo Speedway mám skutečně ve sbírce. A abych zamezil jakýmkoli spekulacím - kompletní krabice určitě neměním a neprodávám, ty zůstávají (snad navždy) ve sbírce. To jen ten nekompletní balast musí pryč, aby uvolnil místo :)

Ty ostatní nekompletní kusy nejsou CZ/SK hry, z hlavy je tam Daggerfall (CZ vydání), Beasts & Bumpkins, NHL98, Micromachines 1, budget vydání Albionu, Flashback, Worms 2...

_________________

high-voltage.cz - staré hry, hry pro DOS, retrogaming
retropolis.cz - agregátor počítačově-herního retra

1701.cz - retro podložky pod myš, hrnky, podtácky, placky, samolepky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz