OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 13:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12.09.2018, 14:46 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 00:39
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Evropský parlament dnes schválil novou směrnici o ochraně autorských práv poměrem 438 ku 226 hlasům.

 A to včetně povinnosti všech provozovatelů služeb/serverů, které umožňují nahrávat obsah, tento obsah kontrolovat, zda neporušuje něčí autorská práva. 



Jako by už dnes nebyla situace okolo starých her a programů dosti tristní - od doby, co začalo být "retro sexy".

 (etc.)

Zatím je to ale "jen" první čtení ze tří. Teď do toho vstoupí Komise a dohadování mezi členskými státy, z čehož vznikne návrh konečné podoby pro třetí čtení. A pokud to skončí schválením dnešního znění, bude to již závazné pro všechny členské země EU.

_________________
ATARI je dravá fosílie z dob, kdy po světě běhaly počítače různých srdcí, vzhledů, duší. Spí někde v rohu. Čeká, až se vrátí její čas. Tak tedy vezměme krumpáč, pájku a pojďme otevírat hroby!

STE, FALCON 030 (MEGA STE skříň), 2X MacPro 1.1, Powerbook 12"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.09.2018, 15:04 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Radegast píše:
Jako by už dnes nebyla situace okolo starých her a programů dosti tristní - od doby, co začalo být "retro sexy".

 (etc.)
Jo, mě se to netýká - já starý software sbírám, takže mám originálky. Tedy mnohdy s dovětkem "Konečně" :-)

Spíš pro mě bude problém sehnat "preview" audio alb - už teď je to dost krkolomné. Pokud totiž nevím, jestli se mi album bude líbit, tak si ho nejdřív stáhnu, a teprve pokud se mi líbí, tak si ho na eBayi fyzicky koupím (a původní download si nechám jako zákonem povolenou zálohu). Pokud se mi nelíbí, tak to jednoduše smáznu a ušetřil jsem peníze.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.09.2018, 19:27 
Offline
Kecka

Registrován: 05.09.2015, 22:39
Příspěvky: 36
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times
len tak dalej , bo kradnu nam zisky v sume xx €, len aby musel ukazt ako sa stara o zisk, z takych ludi je mi na zvracanie. Kto nesuhlasi nech sa ozve. Vsetky autorke prava su pi***vina. My tu riesime nejake prava? Nam by mali platit ze niekoho to este zaujima. A mali by nam za to byt vdacní. Ale nie hrozit zalobami ze som porusil niekoho prava. Hladajú sa picoviny. Len kvoli tomu že kindermanazment vychovany "novou generaciou" sa snazi o to co im nalievali do hlavy. Tak podte do mna. Kludne vam budem oponovat.

P.S. pokial vam to bude vadit, kludne mi dajte ovocie zlte, ale nic to na tom nezmeni ze to tak je.

P.P.S. pre tych co nepochopili, autorske pravo je len o tom či sa to začne použivať, len si to patentujeme, pravnikom je to uplne jedno ze ste si to vymysleli vy alebo je to len obslahnute. vzdy sa vam budsu snazit dokazat ze ste to obshlahli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.09.2018, 08:23 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Kdyby nekdo zacal kopirovat tvoje vyrobky a pripravoval o penize
tebe, to uz by se chystaly popravci cety a sibenice, ze ?

Ona totiz naprosta vetsina zastancu nebo odpurcu nejakych prav
otoci o 180 stupnu kdyz se to zacne tykat primo jich.

Ze EU schvali nejake zakony a rozhodnuti ktere jsou neralizovatelne
z nich neudela nic o moc realizovatelnejsiho.

Je to podobna snaha, jako zakazat zakonem zemetreseni nebo zaplavy,
to druhe udelali v Cine a prekvapive to nefungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.09.2018, 08:50 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Ad Koala: Imho, fail...

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.09.2018, 08:53 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
Radegast píše:
Evropský parlament dnes schválil novou směrnici o ochraně autorských práv poměrem 438 ku 226 hlasům.

 ...

Zatím je to ale "jen" první čtení ze tří. ....


Že jim to ale trvalo. Před 20 lety bylo pozdě. :( Český zástupce určitě hlasoval proti.

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.09.2018, 08:53 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2769
Has thanked: 223 times
Been thanked: 600 times
petr22: Odteď bude mít oldcomp povinnost zkontrolovat každý tvůj příspěvek, jestli neporušuje něčí autorská práva. A do hodiny ho smazat.

computerasylum: Nech si zdát:
Citace:
Na stranu autorů a vydavatelů se postavili: Evžen Tošenovský, Jan Zahradil (oba za ODS), Luděk Niederemayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil (všichni za TOP 09 a STAN), Michaela Šojdrová, Pavel Svoboda, Tomáš Zdechovský (všichni za KDU-ČSL), Pavel Poc, Miroslav Poche a Jan Keller (všichni za ČSSD).

Proti směrnici jako celku hlasovali: Jiří Payne (Svobodní), Jaromír Štětina (za TOP 09), Olga Sehnalová (ČSSD), Kateřina Konečná, Jaromír Kohlíček a Jiří Maštálka (všichni za KSČM).

Při hlasování se zdrželi všichni současní či bývalí europoslanci za ANO, tedy frakce ALDE: Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Pavel Telička i Petr Ježek.

Ale musím říct že exkomouš a fanaticky proevropský rusofob Štetináč mě tentokrát překvapil.

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.09.2018, 21:40 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
nojo, ale moji mílí a drazí :D , to není jen o uploadovaném software nebo software, který je kdesi na webu ke stažení. To je také o schématech a návrzích layoutů plošných spojů. Takže když se půjde do důsledku, tak žádné překopírování schématu z internetu a jeho prezentace OC. Pouze odkazy na web, kde se schéma nachází. A pro návrhy plošných spojů to platí jakbysmet.
Takže mistic by měl v prvé řadě zrevidovat a pročistit OC FTP. :D Možná po vyčištění neautorizovaného software mu na celý OC FTP bude stačit jedna maličkatá USB flashka. :D

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.09.2018, 22:23 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10096
Bydliště: Praha
Has thanked: 1952 times
Been thanked: 1515 times
Dejte pokoj. Já na to, co si vymyslej v Bruseli, z vysoka hážu bobek. Až se mi ozve nějakej autor, že na fóru je cosi, co nechce aby bylo kopírováno, tak budiž. Ale plošně nic třídit nehodlám.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz