OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 13:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Chci OCP #4 prožít
V sokolovně na podlaze 0%  0%  [ 0 ]
V kempu v chatičce 30%  30%  [ 3 ]
V pronajaté chatě 20%  20%  [ 2 ]
Je mi to jedno, přizpůsobím se 50%  50%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 15.04.2018, 18:25 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Takže s tím trochu pohneme. V září bývá ještě docela hezky a pod heslem "jdeme Vám blíž" jsem se rozhodl, byť jsem to s nikým nekonzultoval, že by se OCP mohlo stát takovou putovní akcí, aby se nikdo nemohl vymlouvat, že to má daleko. Pro letošek bych to viděl v oblasti vyznačené červeně na mapě.
Kompromisním cílem je zamluvit místo v nějaké sokolovně, pokud by bylo víc lidí, kteří mají problém s penězi. Kýženým cílem je si zabrat nějaký menší kemp i se "společenskou" budovou (pár takových jsem našel). A protože mnozí z nás mají i rodiny, tak jsou chatky super nápad. Co jsem koukal na ceny, tak se pohybují od 800 do 1200 za dvě noce o víkendu - většina chatek je 4-lůžkových (někde i sedmi, ale to je dle mého masakr). Čili si lze s kolegy bezdětnými i chatku nasdílet. Co považuji za plus je to, že drtivý většina kempů je dneska pokryta wi-fi, která je v ceně. Stravování samo buď vlastní nebo v restauraci. Gril nabízí snad všechny kempy, takže každý si bude moci nahodit na rožeň dle svého. Za sebe vidím další plus v tom, že odpadne obsluha (tj. organizátoři předchozích akcí budou mít volníko :-) ) a zmenší registrační poplatky, které budou sloužit pouze ke konečné úhradě energií + úklidu (které se musí platit i v kempech).
Pak je tu ještě možnost pronajmout si na pařbu nějakou větší chatu - nicméně tam se ceny různí a jsou asi nejméně výhodné v poměru počtu osob vs ubytko. Výhodou je ale naprosté soukromíčko od okolního světa.

Samozřejmě je priorita kladena i na dobrou dostupnost vlakem/busem a dostatek míst pro parkování.

Poprosím, aby se ankety účastnili pouze lidé, kteří chtějí závazně dorazit na OCP#4, protože bude sloužit jako předběžný průzkum pro rozhodnutí o místu pořádání vč. orientačního počtu osob (aby se nezamluvil např. kemp pro třicet a nakonec dorazilo deset lidí, protože zbytek byli jen klikači).


Přílohy:
mapa_ocp_IV.jpg
mapa_ocp_IV.jpg [ 270.36 KiB | Zobrazeno 6141 krát ]

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 15.04.2018, 18:46 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Jen pro představu, jak to může vypadat v "chalupě". Když se rozpočte 12 litrů za víkend mezi 20 osob, tak je to pohoda. Vybráno náhodně, je to v jiné lokalitě, než kterou zamýšlím.
http://www.e-chalupy.cz/stredni_cechy/u ... php#pid=30

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 15.04.2018, 19:47 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Samozřejmě můžete hodit i vlastní návrhy místa pro konání, každý tip se hodí.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 16.04.2018, 08:41 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 359 times
Been thanked: 304 times
Me se ta oblast okolo Caslavi libi, protoze bych to mel bliz ;-) A za idealni misto bych povazoval taky ten kemp nebo tak neco s velkou spol. mistnosti. Takze Tvuj navrh podporuji, drzim palce a pokud to dopadne, tak se urcite tesim na OCP#4.

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 16.04.2018, 10:18 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Já tedy zkoumal mimo zobrazovanou oblast. Poděbrady a Sadská se docela nabízejí. V jednom hospodokempu už mně poslali kamsi, že v září je ještě jakože sezóna...

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 16.04.2018, 11:16 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
V kempu Stvořidla je poměrně velká společenská místnost. Je to ale mimo oblast (trochu jižněji u Sázavy) a taky je tam přes léto narváno (vodáci). Jen fyi...

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 16.04.2018, 11:18 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Jo, kempy mají často sezónu ještě v září. Chce se to koukat kdyžtak po těch menších, které bychom obsadili celé. Každopádně ty "chalupy" také nejsou špatné a cena je často těch 12 tis za celý víkend i vč. služeb (co jsem tak koukal, tak ty sokolovny nejsou o moc levnější a propad "komfortu" je obrovský)
Ta oblast je "jako mnou navržená" - když se tam nic vhodného nenajde (důležitá je i nějaká větší "společenská místnost" pro compy), pak se budem pomaličku posouvat :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 16.04.2018, 23:24 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Misticjoe vyber necham na tobe ale treba neco jako takoveho http://www.e-chalupy.cz/vysocina/ubytov ... m-6965.php
by nebylo spatne. Topi se tam elektrikou a tak to musi mit dostatecny privod. Take je tam velka mistnost. Kousek od toho je i jejich restaurace a dalsi ubytovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 16.04.2018, 23:35 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
To nevypadá špatně. Ale abychom nepřišli o lidi, kteří nevládnou autem. Autobus kilometr je dobrý, ale musím prozkoumat trasu a odkud jede. Každopádně to beru jako možnost do předfinálního hlasování.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 17.04.2018, 09:39 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Mně celkem vyhovuje jak varianta "půlka kempu je naše", tak varianta "celá chata je naše"; zatím jsem nehlasoval, protože bych musel vybrat jen jednu z nich... ;)

Upozorním ale na drobnou nevýhodu prostor, kde by se kromě nás pohyboval ještě někdo jiný, a totiž nutnost zabezpečení toho společného prostoru s "roztahanou" technikou, protože jsme v Čechách, a v Čechách se krade. :shrug: Jo, a za střežení prostoru nepovažuju účastníka/y ve spacáku na podlaze, který šel spát ve 3 ráno a všimnul by si nejvýše toho, kdyby chtěl někdo odnést jeho (nebo ani toho ne... 8-) ). Takže by se to muselo buď zamknout (komplikace) a nebo, kdyby to nešlo jinak, hlídat. Stejný faktor se tím pádem stává malou výhodou ve prospěch prostoru, kde bychom byli jen my a nikdo jiný... ;)

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OCP #4 - výběr místa
PříspěvekNapsal: 18.04.2018, 13:08 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Misticjoe pises "Ale abychom nepřišli o lidi, kteří nevládnou autem". Osobne bych to neresil, uz kdyz to bylo v Cucovne, tak byl pro nektere lidi problem jet autobusem kouset za Prahu a to jezdil kazdou hodinu a mozna casteji. Naopak pro jine nebyl problem v noci jit par km ve tme do hotelu, jeden z nas dokonce to sel cvicne i 2x za noc :-). Urcite treba Sillicona by nekdo nekde nalozil nebo by pro neho prijel na nadrazi. Tech lidi bez auta nebude zas mnoho. Spise bych se zameril co nejrychleji najit misto kde je velka spolecna mistnost pro co nejvice lidi a soucasne i dostatecny pocet zasuvek. Velke parkoviste je urcite potreba.

Pristi mesic bude TM. Ted jsem kontroloval na Bookingu a stale maji funkcni restauraci a dobre hodnoceni hostu a tak nase akce TM asi dopadne dobre. Napada mne, ze by to slo udelal i zde v https://www.talskymlyn.cz/ostatni-prost ... renci_sal/ . Akce Sharpistu je vzdy v salonku ale urcite by slo obhlednout i konferencni sal. Pripadne zabrat oboji. Venku jsem videt velky gril co byl i v Cucovne, takze i zde by asi slo delat grilovani ale asi kazdy by radeji vyuzil restaurace a zameril by se na hlavni cinnost proc tam prijel.

Osobne za mne bych byl pro podobny hotel nekde u Hradce Kraloveho. Tak maji take vsichni stejne daleko. Ta Vysocina je pro mne uz trosku daleko ale lidi z druhe strany republiky to maji blize.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz