OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 18:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 03.05.2017, 14:50 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Jiiira píše:
Souhlasím s Factorem - ve všech bodech.

Factor6 píše:
Hluk u přednášek je nepříjemný, ale otázka je co dělat, když to někoho nezajímá a chce se bavit s ostatními. Podle mě by to vyřešil jen přesun přednášek z hlavního pódia do té postranní místnosti, co bývali Rotaxmame. To by ale znamenalo technické potíže ohledně přesunu audiotechniky, projektoru atd.
I v tomhle jsem pro, nakonec jsem to samé navrhoval vloni ;) Ta postranní místnost je sice menší, ale počtu lidí, které ty přednášky opravdu zajímají, a kteří jim v té velké místnosti reálně věnují pozornost, to myslím odpovídá...
Problém s projektorem by se snad jedině vyřešil druhým projektorem - nevím, jestli je něco takového reálné...? A audio by myslím stačilo menší/slabší, když by to bylo v oddělené místnosti...


Jak už jsem v reakci na Factorův příspěvek, nerad bych blokoval ceněný prostor pro přednášky přes celý víkend. Přes do jiné z místností, například učebny, zvážím.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 03.05.2017, 14:51 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Registrace na letošní ByteFEST již běží:

http://www.bytefest.org/registrace/

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 11.08.2017, 10:37 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Mám tady jednu nabídku.

Nechcete někde prezentovat svoje stroje, hlavně asi ty československé výroby?
Ukázat všem, jaké krásné stroje máte a jak jste na nich vyrostli.

Ozvěte se mi, více informací individuálně.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 11.08.2017, 15:01 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Fery píše:
Mám tady jednu nabídku.

Nechcete někde prezentovat svoje stroje, hlavně asi ty československé výroby?
Ukázat všem, jaké krásné stroje máte a jak jste na nich vyrostli.

Ozvěte se mi, více informací individuálně.

Prosím, následující text berte spíše jako filozofickou úvahu - nechci komukoli rozmlouvat ušlechtilý úmysl přispět do nějaké výstavy oldcompů...

Když se tak nad tím zamýšlím, tak množina strojů, "na kterých jsme vyrostli", se moc nekryje s množinou československých počítačů 8-) - nepočítáme-li didaktiky Gama, které jsou drobátko na pomezí mezi "západním" a "východním" strojem... Vlastně bych asi docela řešil, kdyby to byla nějaká výstavka, kde by pod cedulí ve smyslu "na tomhle jsme vyrostli" byly československé počítače, tak jestli to není tak trochu lež...

Já jsem "vyrostl" na sinclairech (ZX80 a ZX Spectrum), a tím se klidně pochlubím - protože kvůli komoušům jsem si nemohl tuzemský počítač koupit, ani kdybych moc chtěl. A za to, jak zkurvili IT odvětví v tehdejším Československu, jim nechci dělat reklamu ani po letech... Můj příběh z let 1984-1989, kdy jsem holdoval počítačům a přitom ještě vládli komunisti, by zněl: "Tenhle počítač z dovozu jsem používal, protože komunisti byli neschopní zajistit dostupnost domácích strojů pro běžné občany, a ještě mi trvalo dlouhé 2 roky, než jsem ho vůbec sehnal. Pro joystick jsem musel jet do Polska a za celých těch 5 let jsem si nemohl koupit ani disketovou mechaniku, natož tiskárnu, protože to oboje bylo jen nedosažitelným snem...".

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 12.08.2017, 10:17 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
Jedno PP-01 v neznámém stavu, a jeden Didaktik Gama ve známém stavu, to bych tam moc velkou parádu neudělal. PMI-80 ani nepočítám, to tam určitě někdo mít bude :lol:

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 12.08.2017, 10:29 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Jiiira píše:
Fery píše:
Mám tady jednu nabídku.

Nechcete někde prezentovat svoje stroje, hlavně asi ty československé výroby?
Ukázat všem, jaké krásné stroje máte a jak jste na nich vyrostli.

Ozvěte se mi, více informací individuálně.

Prosím, následující text berte spíše jako filozofickou úvahu - nechci komukoli rozmlouvat ušlechtilý úmysl přispět do nějaké výstavy oldcompů...

Když se tak nad tím zamýšlím, tak množina strojů, "na kterých jsme vyrostli", se moc nekryje s množinou československých počítačů 8-) - nepočítáme-li didaktiky Gama, které jsou drobátko na pomezí mezi "západním" a "východním" strojem... Vlastně bych asi docela řešil, kdyby to byla nějaká výstavka, kde by pod cedulí ve smyslu "na tomhle jsme vyrostli" byly československé počítače, tak jestli to není tak trochu lež...

Já jsem "vyrostl" na sinclairech (ZX80 a ZX Spectrum), a tím se klidně pochlubím - protože kvůli komoušům jsem si nemohl tuzemský počítač koupit, ani kdybych moc chtěl. A za to, jak zkurvili IT odvětví v tehdejším Československu, jim nechci dělat reklamu ani po letech... Můj příběh z let 1984-1989, kdy jsem holdoval počítačům a přitom ještě vládli komunisti, by zněl: "Tenhle počítač z dovozu jsem používal, protože komunisti byli neschopní zajistit dostupnost domácích strojů pro běžné občany, a ještě mi trvalo dlouhé 2 roky, než jsem ho vůbec sehnal. Pro joystick jsem musel jet do Polska a za celých těch 5 let jsem si nemohl koupit ani disketovou mechaniku, natož tiskárnu, protože to oboje bylo jen nedosažitelným snem...".


Právě o to jde, udělat tématickou výstavu, jak to bylo v dobách dřívějších s počítači u nás a s českou herní tvorbou.
Bohužel i to negativum k tomu patří. Taky jsem vyrůstal na Commodore C64, trochu Didaktiku a potom až na škole PMD85 ... a nevím jestli Karel byla hra :)

Jen mi to přišlo zajímavé, prezentovat kousek historie, kterou většina z nás opatruje, i jinde než na společných akcích.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 12.08.2017, 11:31 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
Fery píše:
a nevím jestli Karel byla hra :)

Je Scratch hra nebo programování?
phpBB [video]

Pro mě je jakékoliv programování vždy hra, ale můžu si to dovolit, protože se tím neživím ;-)

Ale nápad to není špatný, tuzemské věci se na BF poslední roky objevují čím dál méně, a to jedno sebevíc nadupané SAPI to fakt nevytrhne. Takže věnovat aspoň jeden stůl tomu, jak se soudruzi s jazykem na vestě snažili Západ dohnat a předehnat, by se klidně mohlo. A k tomu přidat nějaké vzpomínky, nejlépe formou vtipných historek (jako ta o opravách Spectra nasliněným prstem a štípačkami), protože to se nejlépe pamatuje!

Ona už je to vlastně dneska také historie, když kamarádovi, který upgradoval svoje Pentium, nešel procesor vytáhnout ze socketu. Tak ten starý prostě vypáčil pořádným šroubovákem, a nový, který se také vzpíral, tam natloukl tonfou :lol:

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 12.08.2017, 13:39 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
On je problém, IQ151 se nikdo nevěnuje, PMD a Maťo Bórikovci, Ondru bych klidně ukázal, ale bohužel pojedu vlakem. Pak na SAPI je expert EC1045, na PMI 80 Nostalcomp a zbývají minoritní platformy jako PP01, TNS, FK1, Plan 80 atd. o kterých ví jen Dex a pár zasvěcených.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 12.08.2017, 20:47 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
:arrow: Jiiira, já to měl podobné, až na to, že jsem neměl prachy ani to ZX Spektrum nebo jakýkoliv jiný domácí počítač. Takže jsem vyrostl na kalkulačce HP-25, kterou měl šéf v podniku, kam jsem chodil na brigádu vypomáhat. Přes léto jsem tam byl 2 měsíce a ředitel toho podniku měl k dispozici HP 9815. Když ředitel odešel na dovču, můj šéf mu tu 9815 sebral a zavřel mne s ní do sklepa. Byl jsem tam zamčený, aby náhodou někdo tam nevlezl. Mým úkolem bylo tu HP 9815 rozebrat a rozkreslit na schéma. Pak zase složit a to vše, než se ředitel podniku vrátí z dovolený. To jsem udělal, povedlo se. Pak jsme s šéfem řešili, kde vzít součástky, abychom si mohli postavit kopii HP 9815. Povedlo se to zčásti tak, že vznikl zcela jiný stroj, jehož stavba trvala celé 4 roky. Byl postavený na U880D místo na Motorole a uměl CP/M. A pak už jsem byl "odchycen" firmou HP, čímž domácí počítače mne zcela minuly.

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 14.08.2017, 18:06 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Jen upřesním, nejedná se o výstavku na ByteFESTu, ale o účast na velké výstavě, na cca 3 měsíce :)

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 06.09.2017, 18:04 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Internet i pro letošní rok potvrzen ... hrozně to letí, už je to za chvíli.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 07.09.2017, 08:36 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Přednášky a prezentace pro ByteFEST

Prosím ozvěte se, kdo chcete mít na BF přednášku nebo chcete prezentovat nějaký počin (HW, SW či svoje úspěchy).
Radši bych to věděl dopředu, než to "ladil" na místě.

Díky moc.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 08.09.2017, 19:10 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Protože se akce blíží, budu postupně doplňovat organizační informace.

Kdyby někdo chtěl pomoct s přípravou, budu rád. Letos to je na mně i včetně sálu, Tomsoft dorazí asi až v sobotu ráno.


Přílohy:
Bytefest2017_pozvanka.jpg
Bytefest2017_pozvanka.jpg [ 753.89 KiB | Zobrazeno 11255 krát ]

_________________
www.bytefest.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 09.09.2017, 01:31 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Jakoze Tomsoft je zvan? Tak to sorry, to asi nedorazim.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 09.09.2017, 06:57 
Cibiens Corner, . . . znám jednoho človíčka a ten se jmenuje Čeněk Cibien, není to on? No to by ale byla náhodička:)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz