OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 18.04.2024, 11:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 17.10.2020, 21:22 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
@busy: to si tam kde som bol ja na začiatku, dve volania podprogramu naviac (a niekomu to vadilo, lebo tesný zásobník pri snapovaní či čo). Potom sme to usmolili na jedno volanie, a zasa sa vraciaš ku dvom len aby si ušetril dve LD. Ja to už po tretí raz prerábať nebudem, už to mám hotové, použil som to moje posledné riešenie, ktoré má iba jedno volanie, miestom to tam vošlo tak nieje čo riešiť.

@MTs: žiadnu verziu už prepisovať nebudem. V programe mám Info kde sú spomenuté zmeny v priložených MDOSoch, a kto chce nech si ich dá aj na nálepku na EEPROM. V ZIP súbore s obsahmi epromiek nieje problém mať textový súbor kde je popis čo je to zač (rozumný človek si to popíše priamo v názve súboru že je to upravené). Ja opravujem chyby v programoch anonymne.

Trochu som sa s tým TAP súborom zdržal, niečo mi tu nechutne infrazvukom hučí prerušovane nad hlavou, kompresor alebo odvlhčovač alebo iný pekelný stroj. V takých podmienkach je ťažké pracovať. Navyše som ešte opravoval jednu chybu, robil malé vylepšenie, a už tretí krát menil názov programu. :D

A neviem sa rozhodnúť v názve medzi: EEPROM write utility (EWU) a EEPROM flash utility (EFU). Pamäť flash sa flašuje, pamäť eeprom sa tiež flašuje, alebo iba zapisuje? hmmmm...

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Naposledy upravil PotPalo dne 17.10.2020, 21:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 17.10.2020, 21:31 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3661
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 795 times
PotPalo píše:
@busy: to si tam kde som bol ja na začiatku, dve volania podprogramu naviac (a niekomu to vadilo, lebo tesný zásobník pri snapovaní či čo). Potom sme to usmolili na jedno volanie, a zasa sa vraciaš ku dvom len aby si ušetril dve LD. Ja to už po tretí raz prerábať nebudem, už to mám hotové, použil som to moje posledné riešenie, ktoré má iba jedno volanie, miestom to tam vošlo tak nieje čo riešiť.
Kluuuud, to bol len navrh, ktory mozes alebo aj nemusis pouzit, alebo aspon inspirovat, je to len na tvojom rozhodnuti :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vývoj a oprava MDOSu 2.x
PříspěvekNapsal: 18.10.2020, 02:39 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
MTs píše:
Stejně ale udělám verzi 2.2. :-)

A aké v nej budú úpravy a zmeny? Niečo prevratné?

MTs píše:
Stejně si myslím, že MDOS 2.0 byl unikát a měl by zůstat v původním stavu i se svýma chybama. Ať není uživatel opravdu o vůbec nic ochuzen. Prostě v dobrém i špatném :P

S týmto celkom nesúhlasím, MDOS 2.0 je v tom nevinne. Niekto si zmenil radič počas výroby a MDOS na to nebol pripravený. "Ochuzený" je ten čo má smolu a má mechaniku s nesprávnym radičom. Tá oprava je v podstate iba "compatibility fix". Buď tá, alebo vymeniť radič, výsledok rovnaký. Možno by bolo dobré sa spýtať užívateľov, čo by brali radšej: softvérová oprava, alebo výmena IO radiča? (osobne beriem tú softvérovú, než zháňať takmer nedostupný integrovaný obvod)

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 18.10.2020, 13:45 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Rozhodol som sa, že teda premenujem výpis po LIST* v oboch upravených MDOSoch, bude tam:
MDOS 2.0B a MDOS 2.1B pre opravenú chybu track 79+.
Dátumy ale meniť nebudem, snažím sa to zanechať autentické svojej dobe.
Kto ste stiahli upravené MDOSy z tejto témy, tak tu sú aj s upraveným názvom, prosím používajte tieto:


Přílohy:
MDOS2.0B a 2.1B (fixed bug track 79+).zip [18.04 KiB]
254 krát

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 20:12 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
MTs píše:
Kromě oprav chyb mám i malý selftest (crc součet rom mdosu) a nový příkaz PRINT*PEEK#n (n 0 až 511).

CRC... no, neskorší problém pri opravovaní chýb bežným užívateľom. Vďaka. A má to robiť čo? Aj pre malú nepodstatnú chybičku sa to komplet zablokuje?
PRINT*PEEK ... čo to? Prečo PRINT, prečo *? PEEK #n nestačí, nech je kdekoľvek použitý? Pri POKE tiež nieje hviezdička. Bežne sa PEEK aj tak na # tuším nepoužíva, používa sa INPUT#n, tak by sa to nemalo biť s ničím.
Nahrať súbor po SNAP predsa nieje problém, veď stačí rovnaký prístup ako pri ukladaní SNAPu (chyby sa nevypisujú, na IM nezáleží), akurát bude LOAD. A dať tam test, v prípade neúspechu pokračovať v menu. A vôbec tam dať testy, keď nemám divide, keď nemám 128k, atď, aby sa to nezrúbalo.

Ja by som uvítal dve verzie toho multifunkčného snap menu, a síce: aby to odložilo spodnú časť obrazovky do MDOS RAM (stará metóda môže byť ako alternatívne menu pod SS+M, bežný užívateľ diskové nástroje predsa nepoukuje, skôr iba hry), a pridať ešte funkciu JP n, teda aby to namiesto návratu (pokračovaním SNAPu) skočilo na zadanú adresu cez CALL (aby sa po RET dalo pokračovať v pôvodnom programe).

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 21:39 
Offline
Kecálek

Registrován: 06.04.2020, 16:24
Příspěvky: 240
Bydliště: Opava
Has thanked: 34 times
Been thanked: 76 times
PotPalo píše:
CRC... no, neskorší problém pri opravovaní chýb bežným užívateľom. Vďaka. A má to robiť čo? Aj pre malú nepodstatnú chybičku sa to komplet zablokuje?

Di+halt může být jedna z možností... :shock: :D Každopádně ten, kdo do mdosu hrábne, si může vytvořit a uložit tam nový kontrolní součet (či kontrolu úplně zablokovat). Mi jde spíše o to, aby byl kód alespoň trochu chráněn proti chybám.

PotPalo píše:
PRINT*PEEK ... čo to? Prečo PRINT, prečo *? PEEK #n nestačí, nech je kdekoľvek použitý? Pri POKE tiež nieje hviezdička. Bežne sa PEEK aj tak na # tuším nepoužíva, používa sa INPUT#n, tak by sa to nemalo biť s ničím.

Protože není jednoduchá možnost jak si zobrazit data (sys proměnné v diskové ram) jednoduchým basic příkazem. Print a * protože jde o již existující příkaz mdosu a já ho jen rozšířil. Jinak bych musel zásáhnout (rozšířit) tabulku příkazu mdosu o zcela nový příkaz a to bych nechtěl. Stejně ten příkaz nikdo v programech používat nebude, jeho účel je spíše debugovací. A spotřeba místa v rom pro tento příkaz nepodstatná...

PotPalo píše:
Nahrať súbor po SNAP predsa nieje problém, veď stačí rovnaký prístup ako pri ukladaní SNAPu (chyby sa nevypisujú, na IM nezáleží), akurát bude LOAD. A dať tam test, v prípade neúspechu pokračovať v menu. A vôbec tam dať testy, keď nemám divide, keď nemám 128k, atď, aby sa to nezrúbalo.

Jak to, že na IM nezáleží? Já chci mít tu devastaci spuštěnou s takovým im, v jakém běžel ten program. A jak víme, tak detekovat im podle registru í je nepřesná metoda, takže na mdos spoléhat nechci.


PotPalo píše:
Ja by som uvítal dve verzie toho multifunkčného snap menu, a síce: aby to odložilo spodnú časť obrazovky do MDOS RAM (stará metóda môže byť ako alternatívne menu pod SS+M, bežný užívateľ diskové nástroje predsa nepoukuje, skôr iba hry), a pridať ešte funkciu JP n, teda aby to namiesto návratu (pokračovaním SNAPu) skočilo na zadanú adresu cez CALL (aby sa po RET dalo pokračovať v pôvodnom programe).


Zdroják bude stejně jako MDOSu 2.1 k dispozici a úprav si každý může udělat kolik chce. :like:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 21:52 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Ja osobne by som pri porušenej ROM uprednostnil polofunkčnú disketovú mechaniku pred komplet zablokovaným počítačom. Ono sa totiž môže poškodiť aj úplne nepodstatné miesto ktoré sa nevyužíva. Ale to je vec vkusu. 8-)

PRINT*... a čo keď chcem použiť napríklad LET b=PEEK #6? :?:

IM... pri SNAPe sa aj tak nastaví podľa I, nie? A pri ukladaní SNAPu sa nastavuje IM 1. Najelegantnejšie by bolo spraviť si tam dva vektory prerušenia (jeden je pevne daný s IM 1), nastaviť si I a povoliť EI. A podľa toho kde to skočí vieme ktorý IM bol nastavený bez ohľadu na I. 8-)

Čo to je zdroják? ;) To nepoužívam.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 22:50 
Offline
Radil

Registrován: 18.10.2013, 15:30
Příspěvky: 263
Bydliště: Oakland, Slovakia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 60 times
MTs píše:
PotPalo píše:
CRC... no, neskorší problém pri opravovaní chýb bežným užívateľom. Vďaka. A má to robiť čo? Aj pre malú nepodstatnú chybičku sa to komplet zablokuje?

Di+halt může být jedna z možností... :shock: :D Každopádně ten, kdo do mdosu hrábne, si může vytvořit a uložit tam nový kontrolní součet (či kontrolu úplně zablokovat). Mi jde spíše o to, aby byl kód alespoň trochu chráněn proti chybám.
Keď už to musí byť, čo tak namiesto úplného zablokovania zobraziť hlášku v zmysle "MDOS ROM CRC ERROR" a pokračovať ďalej?

_________________
Didaktik Gama | ZX Spectrum 128 | ZX Diskface Quick A | BetaDisk 128C Interface | D40 & D80 | divIDE | Interface M/P | Multiface 128 (GOTDJ) | Gama Breaker | D80mini

"Kvalita a stabilita Windows XP se Microsoftu nevyplatila, stal se takovou temnou připomínkou toho, co se stane, když odvedete svou práci moc dobře."


Naposledy upravil iwosh dne 22.10.2020, 22:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 22:51 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3661
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 795 times
PotPalo píše:
MTs píše:
PotPalo píše:
PRINT*PEEK ... čo to? Prečo PRINT, prečo *? PEEK #n nestačí, nech je kdekoľvek použitý?
Protože není jednoduchá možnost jak si zobrazit data (sys proměnné v diskové ram) jednoduchým basic příkazem. Print a * protože jde o již existující příkaz mdosu a já ho jen rozšířil. Jinak bych musel zásáhnout (rozšířit) tabulku příkazu mdosu o zcela nový příkaz a to bych nechtěl. Stejně ten příkaz nikdo v programech používat nebude, jeho účel je spíše debugovací.
PRINT*... a čo keď chcem použiť napríklad LET b=PEEK #6? :?:
V tomto sa jednoznacne prikladam k PotPalo-vi a rozhodne si nemyslim, zeby ten PEEK# v ramci vyrazu nikto nikdy nechcel pouzit. Spolu s POKE# predstavuje vynikajucu moznost ako mozu aplikacie plnohodnotne pristupovat k MDOS ramke aj v basicu.
Tiez si nemyslim, zeby implementacia bola komplikovanejsia nez PRINT * PEEK. Pri PEEK # sa zavola RST #08 a ak toto bolo sposobene prave tym PEEK # tak staci v rutinke v MDOS banke namiesto normalne ramky nacitat udaj z MDOS ramky a nasledne standartnym sposobom zrusit chybu a vratit sa, bud do povodnej PEEK rutinky, alebo hodit nacitanu hodnotu na calcstack a vratit sa do vyhodnocovania vyrazu. Ziadne nove prikazy mdosu na to netreba vymyslat.

ZX basic ma na rozdiel od mnohych inych basicov krasnu vlastnost - systematickost. Pokial sa nieco principialne da (napr. namiesto ciselnej hodnoty napisat lubovolny ciselny vyraz), tak sa to da vsade, v kazdom prikaze, vratane napr. GOTO. Ked som vymyslal upravy v mojej BS ROMke, dal som si zavezok, ze tuto vlastnost vzdy a za kazdych okolnosti dodrzim. Preto napriklad mozno pisat hexadecimalne cisla vsade tam kde desiatkove, aj v ramci akychkolvek vyrazov. Podobne by mal fungovat aj PEEK #. Aspon ja by som to urcite urobil prave takto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 23:21 
Offline
Radil

Registrován: 18.10.2013, 15:30
Příspěvky: 263
Bydliště: Oakland, Slovakia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 60 times
PotPalo píše:
PRINT*... a čo keď chcem použiť napríklad LET b=PEEK #6? :?:
Veru, pre večného bejzikára, teda mňa, :) je jednoduchšie napísať si niečo v zmysle FOR F=0 TO 511: POKE 16384+F,PEEK #F: NEXT F, než kvôli tomu ládovať Prometheusa.

Taký príkaz mohol kľudne byť aj v originálnej ROM...

_________________
Didaktik Gama | ZX Spectrum 128 | ZX Diskface Quick A | BetaDisk 128C Interface | D40 & D80 | divIDE | Interface M/P | Multiface 128 (GOTDJ) | Gama Breaker | D80mini

"Kvalita a stabilita Windows XP se Microsoftu nevyplatila, stal se takovou temnou připomínkou toho, co se stane, když odvedete svou práci moc dobře."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.10.2020, 23:32 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
No veď som sa aj divil keď som prvý krát skúšal podľa návodu k D40, že POKE# funguje, ale PEEK# už nie. Veď to predsa patrí k sebe.
K predošlému príkladu, ono je jednoduchšie spraviť SAVE*"tmp"CODE 62*256,512: LOAD*"tmp"CODE 16384 (alebo LOAD*"tmp"SCREEN$). Akurát treba mať disketu (a samotné SAVE možno ovplyvní aj obsah). :D

Niekto (ja) by to urobil takto: krátke FOR-INPUT-POKE-NEXT, potom naťukal 199,33,0,62,17,0,64,1,0,2,237,176,195,0,23 a spustil s USR, s predtým zadaným POKE#247,79.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 23.10.2020, 08:51 
Offline
Kecálek

Registrován: 06.04.2020, 16:24
Příspěvky: 240
Bydliště: Opava
Has thanked: 34 times
Been thanked: 76 times
Busy píše:
Tiez si nemyslim, zeby implementacia bola komplikovanejsia nez PRINT * PEEK. Pri PEEK # sa zavola RST #08 a ak toto bolo sposobene prave tym PEEK # tak staci v rutinke v MDOS banke namiesto normalne ramky nacitat udaj z MDOS ramky a nasledne standartnym sposobom zrusit chybu a vratit sa, bud do povodnej PEEK rutinky, alebo hodit nacitanu hodnotu na calcstack a vratit sa do vyhodnocovania vyrazu. Ziadne nove prikazy mdosu na to netreba vymyslat.

ZX basic ma na rozdiel od mnohych inych basicov krasnu vlastnost - systematickost. Pokial sa nieco principialne da (napr. namiesto ciselnej hodnoty napisat lubovolny ciselny vyraz), tak sa to da vsade, v kazdom prikaze, vratane napr. GOTO. Ked som vymyslal upravy v mojej BS ROMke, dal som si zavezok, ze tuto vlastnost vzdy a za kazdych okolnosti dodrzim. Preto napriklad mozno pisat hexadecimalne cisla vsade tam kde desiatkove, aj v ramci akychkolvek vyrazov. Podobne by mal fungovat aj PEEK #. Aspon ja by som to urcite urobil prave takto.


Busy (a ostatní) já jsem také pro. To byla i má původní myšlenka. Jen tento způsob nelze použít bez doplnění tabulky SYNTAB (#05FF). A toto dolnění by vyžadovalo přemostění začátku příkazu POKE#, který začíná bohužel hned pod tou tabulkou. Do toho jsem v zájmu zachovaní co nejlepší kompatibility rýpat nechtěl. Anebo mi něco uniká? Ukaž kód jak bys to vyřešil :)


Naposledy upravil MTs dne 23.10.2020, 09:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 23.10.2020, 09:00 
Offline
Kecálek

Registrován: 06.04.2020, 16:24
Příspěvky: 240
Bydliště: Opava
Has thanked: 34 times
Been thanked: 76 times
iwosh píše:
Keď už to musí byť, čo tak namiesto úplného zablokovania zobraziť hlášku v zmysle "MDOS ROM CRC ERROR" a pokračovať ďalej?


Nebojte furt. Ano, něco takového chci. Jen s tím výpisem to nebude tak jednoduché, protože klasická ROM ještě není zinicializovaná, takže nelze volat její rutiny a psát na obrazovku klasickým způsobem. Nechte se překvapit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 23.10.2020, 11:15 
Offline
Radil

Registrován: 18.10.2013, 15:30
Příspěvky: 263
Bydliště: Oakland, Slovakia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 60 times
MTs píše:
Tak už to skoro mám :-)
Kromě oprav chyb mám i malý selftest (crc součet rom mdosu) a nový příkaz PRINT*PEEK#n (n 0 až 511). Teď ještě tam chci dostat tu devastaci. Jelikož nelze zapakovat pod 600 bajtů tak jsem se rohodl, že ji dohraju z aktuálně vložené diskety. Snad se mi to povede vymyslet. Vtip je v tom, že to musí celé proběhnout se zakázaným přerušením a devastace bude normálně čitelný soubor kdekoliv na disketě. Do 600 bytes :roll:
Čo tak zmazať ten úvodný divIDE screen, aby sa niečo ušetrilo (ak by to stačilo), a namiesto neho dať do informácie o verzii len nejaký textík v zmysle "divIDE friendly". Veď nie každý musí používať verziu 2.1 s divIDE a potom to pôsobí trochu zvláštne, keď sa bez pripojeného divIDE zobrazuje takéto niečo.

Inak to dohrávanie nie je zlý nápad, niečo podobné je aj na Multiface, takže by nebolo zlé spraviť to univerzálnejšie aby dala nahrať aj iná utilita.

_________________
Didaktik Gama | ZX Spectrum 128 | ZX Diskface Quick A | BetaDisk 128C Interface | D40 & D80 | divIDE | Interface M/P | Multiface 128 (GOTDJ) | Gama Breaker | D80mini

"Kvalita a stabilita Windows XP se Microsoftu nevyplatila, stal se takovou temnou připomínkou toho, co se stane, když odvedete svou práci moc dobře."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 23.10.2020, 12:07 
Offline
Radil

Registrován: 18.10.2013, 15:30
Příspěvky: 263
Bydliště: Oakland, Slovakia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 60 times
MTs píše:
Nebojte furt. Ano, něco takového chci. Jen s tím výpisem to nebude tak jednoduché, protože klasická ROM ještě není zinicializovaná, takže nelze volat její rutiny a psát na obrazovku klasickým způsobem. Nechte se překvapit.
Čo tak pri resete v prípade chyby v rom upozorniť len zvukovým signálom a/alebo opakovanou zmenou borderu/paperu a potom pri výpise version-info zobraziť aj príslušný text.

_________________
Didaktik Gama | ZX Spectrum 128 | ZX Diskface Quick A | BetaDisk 128C Interface | D40 & D80 | divIDE | Interface M/P | Multiface 128 (GOTDJ) | Gama Breaker | D80mini

"Kvalita a stabilita Windows XP se Microsoftu nevyplatila, stal se takovou temnou připomínkou toho, co se stane, když odvedete svou práci moc dobře."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz