OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Amigantel
PříspěvekNapsal: 11.01.2014, 23:52 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak můj projekt Intel Amigy se pomalu chýlí ke zdárnému konci. Očelsal jsem XP na nezbytné nutnosti, ze SATAIII disku to do výběru configu Amigy nabíhá za 8 vteřin, ale stejně mi tam na vteřinku problikne Welcome obrazovka... A to mě tak trochu sere, protože jsem projel několik fór a prakticky všude se najdou rady, jak změnit screen saver obrazovku pro login, ale nikde pro welcome svini. Nevíte někdo jak na ni - jak ji disablovat?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 12.01.2014, 00:09 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak jsem konečně přišel na to, jak disablovat welcome screenu, ale zase to po mě chce pro změnu login... to je ale dementní systém ty Xpčka..

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 12.01.2014, 11:51 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2013, 19:17
Příspěvky: 391
Has thanked: 22 times
Been thanked: 92 times
Nemáš video? :) Nedávno jsem si taky hrál -http://www.youtube.com/watch?v=64KbuDhFWBM
Start chvíli trvá, nečesal jsem XP nějak brutálně, použil jsem Fundamentals. Všechno docela OK, úvodní obrazovka přeskinovaná, pak následuje tapeta, login je automaticky... ale stejně to okno s loginem tam na pár vteřin blikne :/

_________________

high-voltage.cz - staré hry, hry pro DOS, retrogaming
retropolis.cz - agregátor počítačově-herního retra

1701.cz - retro podložky pod myš, hrnky, podtácky, placky, samolepky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 12.01.2014, 11:59 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2192 times
Been thanked: 894 times
Neřeší různé screeny a loginy tenhle dokument?
http://sam.speccy.cz/misc/Amiga_XP_x86.7z

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Blood Products from Genetic Vaccine Recipients


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 12.01.2014, 12:12 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2013, 19:17
Příspěvky: 391
Has thanked: 22 times
Been thanked: 92 times
Díky, hezkej dokument, je tam pár tipů, který jdu hned zkusit :) Ale autor jede trochu moc na kost, přijít o konfiguraci přes F12 mi přijde škoda...

_________________

high-voltage.cz - staré hry, hry pro DOS, retrogaming
retropolis.cz - agregátor počítačově-herního retra

1701.cz - retro podložky pod myš, hrnky, podtácky, placky, samolepky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 12.01.2014, 13:04 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Sledge píše:
Nemáš video? :) Nedávno jsem si taky hrál -http://www.youtube.com/watch?v=64KbuDhFWBM
Start chvíli trvá, nečesal jsem XP nějak brutálně, použil jsem Fundamentals. Všechno docela OK, úvodní obrazovka přeskinovaná, pak následuje tapeta, login je automaticky... ale stejně to okno s loginem tam na pár vteřin blikne :/


Hezké! Videjko ještě ne, to až to budu mít komplet. Chci to řešit tak, že maskovaná wokna natáhnou vše potřebné a pak je teprve "boot menu" :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 12.01.2014, 16:57 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak už jsem look windows odstřihl kompletně. Na většinu věcí najdete návody na netu (vlastní boot okno, vlastní welcome obrazovka - pozor, je stejná i pro obrazovku odhlašovací, automatické přihlášení, atp.). Zbývala už jen dialogová okna, která se zobrazují při načítání uživatelského profilu a vypínání/restartování. To je trochu tricky part a proto se o ni podělím, neb se návod hledá blbě.
Musíte pustit gpedit.msc (přes Start/Run) a tam Group Policy zvolit Local Computer Policy / Computer Configuration / Administrative Templates > System (pokud tam položku System nemáte, je nutné jí přidat ručně - RMB na Administrative Templates a Add/Remove Templates).
V seznamu najděte Remove Boot / Shutdown / Logon / Logoff status messages. Dvakrát LMB, změntě na Enabled, Apply a OK. Po restartu už na Vaší welcome obrazovce nebude otravovat to hnusné okýnko.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 28.01.2014, 10:15 
Offline
Profík

Registrován: 12.05.2013, 19:31
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 738 times
Been thanked: 53 times
Bude nějaké pokračování? A taky fotky? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 28.01.2014, 11:25 
Aka utilitka spusti program do fullscreen v XP/2000 po nabootovani? Resp. prikaz?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 28.01.2014, 11:33 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Já to řeším trochu jinak, ale předpokládám, že jednou z variant by mohlo být nahrazení ?explorer.exe vlastním programem?. Pokračování určitě bude, ale stále to nemám všechno hotové. Malého vezu ve čtvrtek k prarodičům, tak doufám, že během pátku a soboty budu mít čas to dotáhnout (ale neslibuji na 100% - znáte to, zákon schválnosti je svině). Pak udělám videjko.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 25.03.2014, 22:44 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 11:54
Příspěvky: 359
Bydliště: Vyškov, ČR
Has thanked: 312 times
Been thanked: 52 times
misticjoe píše:
Já to řeším trochu jinak, ale předpokládám, že jednou z variant by mohlo být nahrazení ?explorer.exe vlastním programem?. Pokračování určitě bude, ale stále to nemám všechno hotové. Malého vezu ve čtvrtek k prarodičům, tak doufám, že během pátku a soboty budu mít čas to dotáhnout (ale neslibuji na 100% - znáte to, zákon schválnosti je svině). Pak udělám videjko.


Ahoj, tak jak to dopadlo? Nejsem zrovna zběhlý ani ve widlích a tak bych uvítal nějaký ten návod aspoň to video, htěl bych to zkusit na svém hp nc6400 s celeronem, takže bych rád věděl co a jak, leží tu chudáček a nemá co dělat. Jsem :lamer:, takže spíše asi takhle :hammer:

_________________
Asus Zenbook Prime UX32VD, Ubuntu 21.04
Amiga 600, 2MB chip, Fúria EC020, WB3.1.4, Powerbook v58, MOS 3.13 reg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 25.03.2014, 22:50 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Nedopadlo to zatím nijak slavně :-) V osobním vlákně píšu, proč jsem se k tomu ještě nedostal. Každopádně udělej základní instalaci Woken, když je nechceš ořezávat od zbytečností (bude to jen nabíhat trochu déle). Základem je vyměnit BOOT logo BIOSu a Windows. Pak ty jeho "busy" obrazovky, log-in obrazovku (pozor - ta je stejná i pro logout!!! musíš zakázat jen vypisování statusu "vítejte" a "vypínání") a udělat si falešné pozadí plochy, z kterého uděláš výběr spouštěné konfigurace Amigy. A nakonec, až budeš mít všechno jak chceš, tak zrušíš zbytečné ikony na ploše a disabluješ spodní lištu, aby nerušila look. Po stisku "win" klávesy se ti samozřejmě normálně otevře Start menu, čili se ničeho neboj. Na všechno tohle najdeš srozumitelné a jednoduché návody na netu. Jen vynech nejrůznější tweakery a použij ty návody, kde to řešíš úpravami v registru.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 26.03.2014, 00:37 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 11:54
Příspěvky: 359
Bydliště: Vyškov, ČR
Has thanked: 312 times
Been thanked: 52 times
Spíše mi jde o to, abych tam měl z widlí opravdu jen to nejnutnější, v podstatě jen aby noťas najel. pokud je to teda možné. Zkusím pohledat, dík za info.

_________________
Asus Zenbook Prime UX32VD, Ubuntu 21.04
Amiga 600, 2MB chip, Fúria EC020, WB3.1.4, Powerbook v58, MOS 3.13 reg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 26.03.2014, 01:01 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Widle opravdu instalují kdejakou kravinu. Na svůj config si to musíš osekat. Pokud máš instalační CD (třeba u noťasů nebo barebone compů), tak je to jedině dobře. Vyhodíš komplet zvukovky, síťovky, na VGA necháš jen generic, to samé u chipsetu a disků. Správné ovladače se nainstalují z dodaného CD. Pak vyházíš další blbosti, jako je vzdálená plocha, sdílení, předinstalované programy (na co solitare nebo ie), media player, services (indexováni, netmeeting, msn a další hlouposti), atp. Tohle všechno ti nabídnou nejrůznější "nlite" instalace. Vyznat se v tom je ale trochu oříšek.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amigantel
PříspěvekNapsal: 26.03.2014, 04:45 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
A mohl bys potom svoji verzi nekde nahodit ?

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz