OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 12:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 23.02.2017, 16:01 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Obrázek

Několik informačních novinek:

Termín: 13.10. - 15.10.2017
Otevřeno již od pátečního rána, je možné se domluvit i na čtvrtek večer

Přednášky:
1) Československé hry pro ZX Spectrum / Solaris104 + Pavero
2) Byli jsme u toho - C64 scéna v 90-tých letech / Rush Division - http://csdb.dk/group/?id=1070 / Alex + Reign
3) 8-bitová a 16-bitová demoscéna v současnosti / Factor6
4) Sinclair Building v Cambridgi + diskuze / Miroslav Werner
5) O životě, o době .... / Ing. Tomáš Smutný - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ondra_(po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D)
+ možná ještě další (Muzeum her, PCH, Petr Váradi ...)

Doprovodný program:
1) Herní retro konzolový koutek
2) Arcade automat
3) ... a možná i nějaká soutěž nebo tombola o pár drobných cen

Parkování:
Opět bude možno na peróně, podle místa a jinak okolní ulice, placená zóna do pátečního večera (20:00), sobota a neděle zdarma.

Stravování:
Přilehlé restaurace a krámky, v okolí je toho dost. Oáza stále funguje a vaří dobře.
Opět k dispozici kuchyňka se lednicí, mikrovlnkou a rychlovarkou. Káva, čaj.

Ubytování:
K dispozici dvě učebny pro odpočinek.
Možnost ubytování v okolí:
Ubytovna Smíchov - http://www.ubytovnasmichov.cz/
Akát Pension - Nádražní 851/42, 150 00 Praha 5-Smíchov-Smíchov Telefon: 603 449 969
Ubytování Holečkova (cca 3km) - Telefon: +420 602 250 929 - http://www.holeckova.net/Hostel Cortina (2km) - Telefon: (+420) 776 336 034 http://www.hostely-praha.cz/hostel-cortina/
... a spousty dalších hotelů a penzionů, avšak za "pražské" ceny

Registrace na letošní ByteFEST:
http://www.bytefest.org/registrace/
Poznámka: Registrace není povinná, slouží pro ostatní, aby věděli koho na akci potkají a co zajímavého kdo doveze.

Požadavky na svezení:
Vsetín / Solaris104
Kutná Hora / Poison

Nabídky na spolujízdu:
České Budějovice - Tábor - Benešov - Praha / PG / 2-3 místa / pátek - neděle

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 23.02.2017, 16:10 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 05.05.2014, 09:51
Příspěvky: 663
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 4 times
Been thanked: 56 times
Skoro bych řekl výplatní 13. - 15. , ale v podstatě je mi to šumák:) Toto období mám prostě rezervováno pro BF...

_________________
Atari 400, 1200XL, 600XL, 800XL, XE, 130XE, ATARI 260ST, 520STm, 520ST+, 1040STfm, 1040STe, ATARI MEGA ST1, ST4, ATARI TT-030, ATARI FALCON 030, ATARI Portfolio, UltraPONG, ATARI VCS, 2600Jr.,ATARI Lynx II, iBook G3 green, iMac G3 green, G5, PowerBook 150


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 23.02.2017, 17:04 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
taky bych to tak videl na 13-15 rijen. Na konci zari byva OFAM, nerad bych aby se to trisklo.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 23.02.2017, 17:24 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Mně se hodí 1) a 3), víc možná ta 3) .

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 23.02.2017, 19:45 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 993
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Taky bych byl pro variantu 3. Tak nějak se mi líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 23.02.2017, 19:46 
varianta 3


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 24.02.2017, 22:51 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 01.07.2014, 17:05
Příspěvky: 240
Bydliště: Buštěhrad
Has thanked: 19 times
Been thanked: 50 times
Také jsem pro možnost 3.

_________________

Obrázek ZX Spectrum: Didaktik M, ZX 48k, Černá Gama, Frankenstein 48k, Harlequin 128k v ZX+, Did Kompakt, ZX81
Obrázek Amiga: Amiga 4000D CyberStorm MKIII, Amiga 1200 + Blizzard 1230IV, Amiga 1200T Infinitiv, A600, A500
Obrázek Ostatní: Atari ST 1040FM, Shrap MZ-821, Apple lle, Commodore 64, SGI Indigo2, Sun Ultra 5
Obrázek Apple: G3 BW, G4 PCI, G4 QS, G4 MDD, iMac G3, iBook G3, iBook G4, LC II, LC III, LC 475, Performa 630, PM7300, PM7200, PM8500, Quadra 650, PB 160, PB G3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 24.02.2017, 23:02 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Trojka bude ideální.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 25.02.2017, 13:15 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Tak včera jsem se vypravil do Prahy a zarezervoval termín 13.10. až 15.10.2017.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 01.05.2017, 12:46 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Několik informačních novinek a jedna prosba.

1. Téma letošního ByteFESTu
Vím, že ByteFEST žádné speciální téma neměl, ale letos bych rád jedno téma připravil. A to téma by mělo být: Nová HW udělátka pro staré dobré stroje !
Ozvěte se mi tedy všichni kdo něco tvoříte, vytvořili jste, máte v plánu vytvořit nebo i jste si pořídili někde v cizině. Rád bych co nejvíce informací o tomhle sdílel i všem ostatním. Může to být formou prezentace, reálné ukázky, prezentace i klidně jediný slide nebo webová prezentace.
Díky

2. Letos opět budeme pronajímat sál na tři dny, včetně pátku. Je tedy možnost se přivalit kdykoliv v pátek už od rána, nebo když bude chtít někdo zajít se mnou na pívko, tak už ve čtvrtek večer.

3. Jestli mi někdo chcete pomoct s novým webem, prosím, ozvěte se mi.


4. Chcete soutěž o nějaké ceny?
Napište mi, zda máte zájem o nějakou soutěž a drobné ceny. Zvažuji, že bych věnoval i jeden drobný dárek s vekou přidanou hodnotou ze své sbírky.
Turnaj v Achtung die kurve asi letos opět bude, hlašte se :)

5. Jídlo, občerstvení
Měli by jste zájem o nějaký dlabanec? Něco menšího na zakousnutí. Loni byly nakládané karboše, ale skoro nikdo je nejedl.

6. A na závěr kritika
Piště co Vás zklamalo. Nebojte se a do mně, jedině tak se dají věci zlepšit. Nikoho neukousnu, vše se dá vyřešit dobrým pivkem :)

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 01.05.2017, 16:45 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 993
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Fery píše:
Několik informačních novinek a jedna prosba.
4. Chcete soutěž o nějaké ceny?
Napište mi, zda máte zájem o nějakou soutěž a drobné ceny. Zvažuji, že bych věnoval i jeden drobný dárek s vekou přidanou hodnotou ze své sbírky.
Turnaj v Achtung die kurve asi letos opět bude, hlašte se :)
5. Jídlo, občerstvení
Měli by jste zájem o nějaký dlabanec? Něco menšího na zakousnutí. Loni byly nakládané karboše, ale skoro nikdo je nejedl.

4. Do turnaje v Achtung Die Kurve bych se přihlásil, i kdyby hlavní výhra byla zažloutlá a nefunkční rozdvojka s mým podpisem :-)

5. Hlasoval bych pro chléb a vodu. Já si myslím, že lze těžko vybrat jedno jídlo, které by uspokojilo velkou většinu návštěvníků. Škoda práce, když se pak nakonec jídlo vyhodí. Jídlo bych nechal v rukou restaurací a hospůdek v okolí. Je jich více než dost, aspoň se člověk na chvíli dostane na chladný, čerstvý (při cestě do hospůdky) a pak správně zakouřený (v hospůdce) vzduch. Na Atariádě se sice spotřebovaly dva veliké kyblíky křupek, ale to není nic bez čeho by člověk nemohl být.

6. Já jsem byl maximálně spokojený. Jako přednášejícímu mi sice vadil hrozný hluk v sále (nepřímo úměrný poutavosti přednášky), ale sám nevím jak tomu zabránit. Leda, že bych připravil nějakou strhující přednášku a rozdával při tom Amigy 1200 zdarma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 02.05.2017, 08:49 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Fery píše:
4. Chcete soutěž o nějaké ceny?
Napište mi, zda máte zájem o nějakou soutěž a drobné ceny. Zvažuji, že bych věnoval i jeden drobný dárek s vekou přidanou hodnotou ze své sbírky.
Turnaj v Achtung die kurve asi letos opět bude, hlašte se :)

Nědělal bych z toho demopárty. Je to akce poněkud jiného ražení a asi by to tak mělo zůstat. Pokud máš na mysli soutěž jiného typu, třeba běh na čas uličkami, taky mi to nepřijde moc vhodné vzhledem k technice na stolech :) Poslední mě napadá soutěž o nejlepší retrokousek, tedy nějhezčí kus na akci na základě hlasování buď všech, nebo jen "odborné poroty". Což už mi přijde realizovatelné.

Fery píše:
5. Jídlo, občerstvení
Měli by jste zájem o nějaký dlabanec? Něco menšího na zakousnutí. Loni byly nakládané karboše, ale skoro nikdo je nejedl.


Podle mého názoru to je zbytečné. Kolorit chození na jídlo do blízkých hospod je už zažitý a kdo chce, přinese si s sebou své jídlo. Sice každý rok nadávám na ceny v těch restauracích, ale tak pro jednou se to dá překousnout a Oáza jako poslední možnost taky nikdy nezklamala.

Fery píše:
6. A na závěr kritika
Piště co Vás zklamalo. Nebojte se a do mně, jedině tak se dají věci zlepšit. Nikoho neukousnu, vše se dá vyřešit dobrým pivkem :)


Hluk u přednášek je nepříjemný, ale otázka je co dělat, když to někoho nezajímá a chce se bavit s ostatními. Podle mě by to vyřešil jen přesun přednášek z hlavního pódia do té postranní místnosti, co bývali Rotaxmame. To by ale znamenalo technické potíže ohledně přesunu audiotechniky, projektoru atd.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 02.05.2017, 10:07 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Souhlasím s Factorem - ve všech bodech.

Factor6 píše:
Hluk u přednášek je nepříjemný, ale otázka je co dělat, když to někoho nezajímá a chce se bavit s ostatními. Podle mě by to vyřešil jen přesun přednášek z hlavního pódia do té postranní místnosti, co bývali Rotaxmame. To by ale znamenalo technické potíže ohledně přesunu audiotechniky, projektoru atd.
I v tomhle jsem pro, nakonec jsem to samé navrhoval vloni ;) Ta postranní místnost je sice menší, ale počtu lidí, které ty přednášky opravdu zajímají, a kteří jim v té velké místnosti reálně věnují pozornost, to myslím odpovídá...
Problém s projektorem by se snad jedině vyřešil druhým projektorem - nevím, jestli je něco takového reálné...? A audio by myslím stačilo menší/slabší, když by to bylo v oddělené místnosti...

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 03.05.2017, 14:41 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
baktra píše:
4. Do turnaje v Achtung Die Kurve bych se přihlásil, i kdyby hlavní výhra byla zažloutlá a nefunkční rozdvojka s mým podpisem :-)

5. Hlasoval bych pro chléb a vodu. Já si myslím, že lze těžko vybrat jedno jídlo, které by uspokojilo velkou většinu návštěvníků. Škoda práce, když se pak nakonec jídlo vyhodí. Jídlo bych nechal v rukou restaurací a hospůdek v okolí. Je jich více než dost, aspoň se člověk na chvíli dostane na chladný, čerstvý (při cestě do hospůdky) a pak správně zakouřený (v hospůdce) vzduch. Na Atariádě se sice spotřebovaly dva veliké kyblíky křupek, ale to není nic bez čeho by člověk nemohl být.

6. Já jsem byl maximálně spokojený. Jako přednášejícímu mi sice vadil hrozný hluk v sále (nepřímo úměrný poutavosti přednášky), ale sám nevím jak tomu zabránit. Leda, že bych připravil nějakou strhující přednášku a rozdával při tom Amigy 1200 zdarma.


4. Budeme s tebou počítat.

5. Vodu a pečivo zařídíme, díky za názor.

6. Uvidíme, co se s tím podaří vymyslet .... a nebo aparatura má rezervu a asi dokáže přehlušit zbytek sálu, jen aby pak většina lidí nebyla po BF hluchá :)

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ByteFEST 2017
PříspěvekNapsal: 03.05.2017, 14:49 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Factor6 píše:
Fery píše:
4. Chcete soutěž o nějaké ceny?
Napište mi, zda máte zájem o nějakou soutěž a drobné ceny. Zvažuji, že bych věnoval i jeden drobný dárek s vekou přidanou hodnotou ze své sbírky.
Turnaj v Achtung die kurve asi letos opět bude, hlašte se :)

Nědělal bych z toho demopárty. Je to akce poněkud jiného ražení a asi by to tak mělo zůstat. Pokud máš na mysli soutěž jiného typu, třeba běh na čas uličkami, taky mi to nepřijde moc vhodné vzhledem k technice na stolech :) Poslední mě napadá soutěž o nejlepší retrokousek, tedy nějhezčí kus na akci na základě hlasování buď všech, nebo jen "odborné poroty". Což už mi přijde realizovatelné.


Spíš bylo myšleno nějaké vědomostní soutěže nebo nějaké herní, nic složitého.
Vyhlášení nejhezčího "retrokousku" je super nápad, za to moc díky. Taková skvělá věc a nikdy mně to nenapadlo.

Factor6 píše:
Fery píše:
5. Jídlo, občerstvení
Měli by jste zájem o nějaký dlabanec? Něco menšího na zakousnutí. Loni byly nakládané karboše, ale skoro nikdo je nejedl.


Podle mého názoru to je zbytečné. Kolorit chození na jídlo do blízkých hospod je už zažitý a kdo chce, přinese si s sebou své jídlo. Sice každý rok nadávám na ceny v těch restauracích, ale tak pro jednou se to dá překousnout a Oáza jako poslední možnost taky nikdy nezklamala.


Dobře, moc díky za názor. Je pravda, že v okolí není problém se najíst. A jestli Oáza již bude nekuřácká, tak to bude super.

Factor6 píše:
Fery píše:
6. A na závěr kritika
Piště co Vás zklamalo. Nebojte se a do mně, jedině tak se dají věci zlepšit. Nikoho neukousnu, vše se dá vyřešit dobrým pivkem :)


Hluk u přednášek je nepříjemný, ale otázka je co dělat, když to někoho nezajímá a chce se bavit s ostatními. Podle mě by to vyřešil jen přesun přednášek z hlavního pódia do té postranní místnosti, co bývali Rotaxmame. To by ale znamenalo technické potíže ohledně přesunu audiotechniky, projektoru atd.


Jak jsem psal výše, je to těžké. Prostor co bývali Rotaxmame se loni využil téměř na 100%, nerad bych ho celý víkend blokoval přednáškovým blokem. Ale možná přesun přednášek do jiné místnosti, například jedné učebny dole, by nemusel být špatný nápad.

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz