OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 24.04.2024, 00:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Jak bude vypadat příští OCP
Bez služeb za 650/250/100 0%  0%  [ 0 ]
Se službami bez vlastního za stávající ceny 11%  11%  [ 1 ]
Stávající systém za 500/200/100 22%  22%  [ 2 ]
Nechci žádnou OCP III 0%  0%  [ 0 ]
"Něco mezi A a B" 67%  67%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 9
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 22.09.2016, 15:01 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2395
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 427 times
Been thanked: 446 times
Celkovy rozpocet letos byl 11000 kc vcetne najmu a nakupu. Na vstupnem a ubytovani se vybralo kolem 5000 kc, coz zhruba pokrylo najem, ubytovani a energie (ty jsou uctovane po skonceni akce). 6000 stal nakup bez zalohy na sud. Na trzbach se ziskalo 5800 kc. Do sumy jsem nepocital zadnou dopravu a uklid. Z trzeb za jidlo se mimo jine platila i drogerie - uklidove prostredky, toaletni papir, uterky, protihmyzi spreje a podobne. Nikdo nebyl nucen nic kupovat. Pristi rok je najem vyssi a my jsme jen chteli zjistit, jestli bude prijatelnejsi zdrazit vstupne nebo ho zachovat za cenu omezeni konzumace vlastniho.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.09.2016, 15:08 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2395
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 427 times
Been thanked: 446 times
To vybrane vstupne mozna bylo o neco vyssi, ale datluju to z telefonu a nemam u sebe udaje. Nicmene max. rozdil bude pod 1000 kc.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.09.2016, 15:42 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3669
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 798 times
misticjoe píše:
A kdyby se to cele promitlo do vstupneho a pak si nekdo nedal dotovane pivo, na ktere by tim padem mel narok, to ti nefer neprijde?
No kedze ja pivo nepijem tak by mi to prislo hoooooooodne nefer ;) :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.09.2016, 17:12 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Škoda že se nenašel nějaký sponzor, který by něco zátahnul, to by si mohl odečíst z daní ne ?
Nebo by tam měl svoje reklamy, a nebo by předváděl celé dopoledne nějaké svoje produkty a každý mohl domů přijet třeba z krásnou ovčí dekou nebo něčím stejně potřebným.
Já tam nebyl, čehož lituji, ale osobně bych to asi řešil tak jak to řešíme na sudech.
Sponzor koupí sud, kejtu a chleba.
Následně se spočítá počet lidí kteří se přijedou podívat a zapít, a výsledná cena se dělí počtem účastníků.
Tady je nájem daný, takže nájem+sud+nealko děleno počtem návštěvníků.
Ovšem bývá dobrým zvykem, přihodit něco navrch, protože organizátora to stojí čas nemalé peníze (doprava,úklid atd...)
Někdy mě taková akce stojí 300Kč někdy 600Kč podle lidí.

Ale ruku na srdce, pokud se chci s někým sejít a nelituji času a peněz za dopravu, nebudu brečet že je vstup za 600Kč.
Když jsem socka tak sedím na zadku doma a škudlím na další retrokomp.
Je z podivem že za to mnoho lidí nelituje utrácet hromady peněz........


Edit: a to že někdo nepije pivo ??? tak zase pije nealko ne ?
nebo pivo čárkovat dát rozumnou cenu a kasírovat druhý den :-)

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 09:00 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 08:17
Příspěvky: 181
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 294 times
Been thanked: 29 times
Jack_Free píše:
Ale ruku na srdce, pokud se chci s někým sejít a nelituji času a peněz za dopravu, nebudu brečet že je vstup za 600Kč.


Dovolil jsem si hlasovat i když se mi nepodařilo dostat zatím ani na jedno OC, ale vím, že kdyby se mi to jednou podařilo, tak bych byl rád, kdyby tam bylo o mne královsky postaráno. Kdybych chtěl škudlit, tak nepřemýšlím, že pojedu z jednoho konce repuliky na druhý a nechápu ty co to mají co by kamenem dohodil, že nesednou aspoň kolo, pokud je vše otázka peněz, hodí nějaký to malý retro do batohu a přijedou se alespoň podívat a poklábosit. Patřím už ke starším ročníkům a nechápu proč začíná být doménou mladších si pořád něco omlouvat a ve všem se vrtat a podezřívat, namísto toho se prostě jen zajet pobavit, zapomenout na shony běžného života a na víkend vypustit. Beru to tak, že dovolená s rodinou (které si vážím) mě stojí daleko větší peníze a navíc hromadu nervů, plánování, opatrování, takže člověk se pomalu těší do práce. Takže je občas snem, vzít jen tichý komp, někam se s radostí přesunout a neřešit další věci, jako vzal jsem si dost pití, toaleťák, bude teplo / zima atd. a v tomto myslím, že kluci, alespoň podle obrazového materiálu, odvedli pěkný kus práce. Představuju si to podobně třeba u Jacka3D v Brně, kde mne taky nenapadlo si jít koupit pivo, limo, když tam měl všechno pěkně v lednici, kafe a čas a další nevyjímaje.

Přijde mi to tu občas jak na Parlametní půdě, kde musí každý zveřejňovat své náklady, jen s tím rozdílem, že Tihle kluci to nedělali si myslím s cílem někoho obrat a na někom se napakovat, což ani v tom počtu dosto dobře nejde, ale udělat po svém akci pro lidi podobných zájmů.

Také jsem pořádal několik akcí a vím, že kritizovat umí druhý den každý, ale ne každý umí říct: "Super kluci, dobrá akce. Podařilo se vám vybrat na náklady nebo potřebujete helfnout?" A co jsem koukal na fotky, nemyslíte, že třeba Mistic nechtěl raději sedět u kompu a namísto toho stál na výčepu, nebo myslíte, že je jeho posláním dělat hospodského šizuňka, co ždíme těch pět a půl přísedících? A to, jak tu zaznělo, že jde o steašnou prdel, je přece naprosto dokonalé. Denně dělám mezi tisícovkami lidí, a taková oáza klidu a pár správných lidí se zdá být balzámem na duši.

Takže prostě za mě, díky kluci za to co děláte a doufám, že se mi už podaří na příští akci ve stejné nebo dokonce lepší podobě přijet. :thumbup:

_________________
A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; A600 HD, 2MB Chip, Fúria EC020 inside; CD32; C128, FDD 1541 II, UK1541; C64 I, FDD 1541 I;
Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE; ZX Spectrum +2, divIDE, CF-IDE 1GB; Didaktik Gama; Sega Mega Drive, Mega EverDrive v2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 09:45 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 22:45
Příspěvky: 347
Bydliště: Brno
Has thanked: 77 times
Been thanked: 72 times
CodEx píše:
Představuju si to podobně třeba u Jacka3D v Brně, kde mne taky nenapadlo si jít koupit pivo, limo, když tam měl všechno pěkně v lednici, kafe a čas a další nevyjímaje.

Přijde mi to tu občas jak na Parlametní půdě, kde musí každý zveřejňovat své náklady, jen s tím rozdílem, že Tihle kluci to nedělali si myslím s cílem někoho obrat a na někom se napakovat, což ani v tom počtu dosto dobře nejde, ale udělat po svém akci pro lidi podobných zájmů.

Na RESETkání máme taky občerstvení, ale protože nám organizace herních turnajů, demoprojekce a klábosení s lidma zabere veškerý čas, občerstvení je samoobslužné. Musím uznat, že poslední ročník vyšlo jídlo pití naprosto přesně, nemohu si tedy systém samostatného čárkování vynachválit. Tím bych téma jídla pití na akcích uzavřel, párty je především o kompech, o lidech, o zábavě a pivko k tomu je jen přidaná hodnota (i když zjevně velmi důležitá).

Náklady? Já to měl minule takhle. Nájem a náklady (půjčení druhého projektoru) vyšly dohromady na 6000 a avizoval jsem, že vstupné si určí lidi sami tím, že náklady podělím počtem registrovaných. Protože se pár týdnů před akcí reglo jen 13 lidí, stanovil jsem částku na 300. Nakonec bylo 16 platících (plus 3 děti zdarma) a protože někteří kamarádi přidali něco navíc tak se náklady nakonec pokryly do koruny přesně (tímto ještě jednou všem moc děkuji). Zkonzumované jídlo a pití se zaplatilo samo a zbytek piv (ano, letos mi pivo dokonce zbylo) jsem dopil postupně během následujících měsíců.

Tedy jak říkám, občertvení je jen přidaná hodnota, to nejdůležitejší je samotná akce, jak se na ní lidi cítí, jaký z toho mají pocit. A pokud mají lidi pocit, že je vstupné drahé, je nejspíš potřeba ukázat karty, asi jinou cestu nevidím.

_________________
http://jack.untergrund.net [ Obrázek A500+ Obrázek A600 ObrázekA1200 ObrázekA1200T Obrázek A2000 ObrázekA4000 ObrázekA4000T ObrázekMac Mini G4 ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 10:34 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 116 times
Been thanked: 424 times
jack-3d píše:
Tedy jak říkám, občerstvení je jen přidaná hodnota, to nejdůležitejší je samotná akce, jak se na ní lidi cítí, jaký z toho mají pocit. A pokud mají lidi pocit, že je vstupné drahé, je nejspíš potřeba ukázat karty, asi jinou cestu nevidím.

Je to tak.

Každopádně, ať bude model příštího OCP jakýkoli, neměl by obsahovat zakazování vlastního proviantu, či dokonce buzeraci za toto. Já takové nátlakové věci dost nesnáším, a v takovém případě by příští OCP bylo nejspíš beze mě.

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 11:05 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 30.09.2014, 18:03
Příspěvky: 510
Bydliště: jižní Čechy
Has thanked: 186 times
Been thanked: 67 times
Taktéž napíšu svůj názor:

Myslím si, že můžeme být rádi, že se vůbec někdo obtěžuje s pořádáním takové akce, jejíž příprava stojí spoustu času a úsilí. Nikdy by mě nenapadlo uvažovat nad tím, že si na mě někdo hodlá namastit kapsu. Navíc jsem toho názoru, že by si kluci určitě zasloužili nějaký ten přiměřený zisk právě za ten čas a za to lítání okolo příprav OCP. Takže pivko za 25 Kč mě určitě neirituje a ten vstup taky přežiju. Daleko víc řeším náklady na dopravu. To, že se akce pořádá v "prdeli světa" mě osobně vyhovuje, neb si rád zarelaxuju mimo dosah města a otravných lidí. Stížnosti některých rozmazlených jedinců v dosahu do 20 km mi přijdou k smíchu. Co bych za to dal, kdybych to měl takto za rohem. V extrémním případě hodím batoh na záda a za cca 2 hodiny jsem tam po svých. Pokud se mi tedy konečně podaří dostat na OCP 3 , tak by mi vyhovovala možnost číslo 3, tzn. dám si rád pivko a jídlo s tím, že lahvinku dobrého pití bych si vzal svou (v tomto ohledu jsem trošku náročnější a bylo by složité mi vyhovět).

_________________
Commodore 64, 64C, 64G, ATARI 1040 STE, AMIGA 1200 (A1260/80), Amstrad CPC 6128, Acorn A3020, Didaktik GAMA '88 a '89, ZX 128.

PC: XT-V20-10 MHz, 286-20 MHz (4 MB RAM, Trident 1 MB, SB16), 386DX-40 MHz (FPU, 32 MB RAM, Mach32 2 MB, AWE32, CD-ROM), 486"DX5"-160 MHz (128 MB RAM, USB 2.0, SB16, CD-ROM), Pentium 233 MMX (262 MHz, 256 MB RAM, SiS315 32 MB, VooDoo2, SB16, DVD-ROM)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 13:28 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 08:17
Příspěvky: 181
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 294 times
Been thanked: 29 times
macino píše:
Pokud se mi tedy konečně podaří dostat na OCP 3 , tak by mi vyhovovala možnost číslo 3, tzn. dám si rád pivko a jídlo s tím, že lahvinku dobrého pití bych si vzal svou (v tomto ohledu jsem trošku náročnější a bylo by složité mi vyhovět).


S tímhle klidne zapadáš i do katagorie č. 2: ...vyjma osobního přesvědčení či zdravotních problémů (jste vegetarián / máte jen jeden druh alkoholu, po kterém se neposerete) :D

_________________
A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; A600 HD, 2MB Chip, Fúria EC020 inside; CD32; C128, FDD 1541 II, UK1541; C64 I, FDD 1541 I;
Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE; ZX Spectrum +2, divIDE, CF-IDE 1GB; Didaktik Gama; Sega Mega Drive, Mega EverDrive v2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 13:34 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 08:17
Příspěvky: 181
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 294 times
Been thanked: 29 times
Tak jako tak bych řekl, že by si všichni přáli akci doposud, s tím že kdo pojede nebude na celý víkend zavařovat segedíny a péct řízky, jako když jede s rodinou k móři, ale vezme si jen specialitky, bez kterých se neobejde (někdo chlast, někdo Penny křupky, protože z Lidlových má vyrážku...).
Kluci co to pořádají nebudou muset suplovat vietnamskou večerku, aby uspokojili potřeby všech a věřím, že do třetice bude s OC3 více spokojenosti na obou stranách. ;)

_________________
A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; A600 HD, 2MB Chip, Fúria EC020 inside; CD32; C128, FDD 1541 II, UK1541; C64 I, FDD 1541 I;
Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE; ZX Spectrum +2, divIDE, CF-IDE 1GB; Didaktik Gama; Sega Mega Drive, Mega EverDrive v2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 13:41 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 30.09.2014, 18:03
Příspěvky: 510
Bydliště: jižní Čechy
Has thanked: 186 times
Been thanked: 67 times
CodEx píše:
macino píše:
Pokud se mi tedy konečně podaří dostat na OCP 3 , tak by mi vyhovovala možnost číslo 3, tzn. dám si rád pivko a jídlo s tím, že lahvinku dobrého pití bych si vzal svou (v tomto ohledu jsem trošku náročnější a bylo by složité mi vyhovět).


S tímhle klidne zapadáš i do katagorie č. 2: ...vyjma osobního přesvědčení či zdravotních problémů (jste vegetarián / máte jen jeden druh alkoholu, po kterém se neposerete) :D


Mno, nevím, nevím, já se ve finále neposeru z žádného alkoholu.... :lol:

_________________
Commodore 64, 64C, 64G, ATARI 1040 STE, AMIGA 1200 (A1260/80), Amstrad CPC 6128, Acorn A3020, Didaktik GAMA '88 a '89, ZX 128.

PC: XT-V20-10 MHz, 286-20 MHz (4 MB RAM, Trident 1 MB, SB16), 386DX-40 MHz (FPU, 32 MB RAM, Mach32 2 MB, AWE32, CD-ROM), 486"DX5"-160 MHz (128 MB RAM, USB 2.0, SB16, CD-ROM), Pentium 233 MMX (262 MHz, 256 MB RAM, SiS315 32 MB, VooDoo2, SB16, DVD-ROM)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2016, 19:44 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 14.05.2013, 19:10
Příspěvky: 1496
Bydliště: Kurim
Has thanked: 831 times
Been thanked: 587 times
Já myslím, že zakazování vlastního proviantu je nesmysl, ale na druhou stranu, pokud nemám nějaký problém, tak proč bych se, kua, tahal s proviantem, když mi pořadatelé akce naservírují až pod nos pivo, limo i jídlo. Mně se to líbilo, jak to bylo a chlapům fakt díky, starali se o nás jako mamky ;-)

_________________
http://www.8bity.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2016, 20:57 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 116 times
Been thanked: 424 times
Já bych chtěl poprosit autora ankety, aby do ní přidal ještě kompromisní variantu, spadající významově někam mezi varianty A a B (i když bude uvedená až na konci ;) ) - a sice aby organizované bylo jen pivo, káva a čaj pokud jde o nápoje, a grilování, pokud jde o jídlo. Ostatní si zajistí každý sám. A cena vstupného aby se zvýšila tak, aby pokryla "společné" věci, tj. nájem, energie atd.

Protože z těch stávajících variant v anketě nemůžu hlasovat s klidným srdcem pro žádnou - a nejspíš nejsem sám.

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2016, 21:24 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Jiiira píše:
Já bych chtěl poprosit autora ankety, aby do ní přidal ještě kompromisní variantu, spadající významově někam mezi varianty A a B (i když bude uvedená až na konci ;) ) - a sice aby organizované bylo jen pivo, káva a čaj pokud jde o nápoje, a grilování, pokud jde o jídlo. Ostatní si zajistí každý sám. A cena vstupného aby se zvýšila tak, aby pokryla "společné" věci, tj. nájem, energie atd.

Protože z těch stávajících variant v anketě nemůžu hlasovat s klidným srdcem pro žádnou - a nejspíš nejsem sám.


Ano, také bych byl pro tuto variantu.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.09.2016, 06:13 
25 kaček za pivko je hodně? Byl jste nekdy nekdo v soucasne dobe v hospode? :)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz