OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 18.04.2024, 10:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 06.01.2016, 17:54 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
musíte pozvat ta správná média a ne bulvár. Když pozvete například TV Nova, tak ti potřebují nějaký skandál, třeba že na párty se všichni ožrali a zfetovali a někdo někoho uškrtil šňůrou od počítače. To je pro ně akční a zajímavé téma a věnují mu několik minut. Kdežto nějaký kompjůter s demo software, ten akční není, takže to není zajímavé

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 06.01.2016, 18:11 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10123
Bydliště: Praha
Has thanked: 1956 times
Been thanked: 1521 times
Tak např na coolu vzali prohlídku adrcade musea docela za správný konec.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 15:30 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Jiiira píše:
Factor6 píše:
viktormt píše:
dufam, ze tento rok upovedomia organizatori aj media - stv, tlac, markiza, atd..:) tak ako to robia napr v polsku

Osobně nejsem zastánce takovéto propagace, ostatně jsme viděli, jak to dopadlo s reportáží z Bytefestu. Pokud se toho ale někdo z vás ujme, je mi to jedno :D

Je fakt, že média s jejich přístupem "vyhodíme fakta, myšlenku i obsah sdělení, aby se nám to vešlo do 35 sekund" jsou trochu riziková záležitost... :P


To je ještě dobrý, když vyhodí fakta, myšlenku i obsah sdělení, jenže horší je, když si do toho začnou vymýšlet nějakou informaci, kterou získali od nepodloženého zdroje a ta informace je zkreslená nebo dokonce lživá. Oni nemůžou tušit, že ten kdo jim to řekl o tom nic neví (že si jenom myslí, že to ví, jenže oni neví, že jde o břídila, protože se ve sféře retrokompů nepohybují). To je začarovaný kruh. Takže proto jsou tyto reportáže a okénka do komerčního světa z hlediska šíření polopravd a mýtů nebezpečné. Museli by přípravě věnovat daleko víc času a na to nemají čas. Když na jednu pěti(?)minutovou reportáž potřebovali být celý den na BF, tak k objektviní reportáži by potřebovali týden.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 16:09 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
computerasylum píše:
musíte pozvat ta správná média a ne bulvár. Když pozvete například TV Nova, tak ti potřebují nějaký skandál, třeba že na párty se všichni ožrali a zfetovali a někdo někoho uškrtil šňůrou od počítače. To je pro ně akční a zajímavé téma a věnují mu několik minut. Kdežto nějaký kompjůter s demo software, ten akční není, takže to není zajímavé


Daleko raději bych byl ne za nějakou repotráž, ale za ucelený dokument natočený odborníky. Takový u nás chybí.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 16:47 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Factor6 píše:
computerasylum píše:
musíte pozvat ta správná média a ne bulvár. Když pozvete například TV Nova, tak ti potřebují nějaký skandál, třeba že na párty se všichni ožrali a zfetovali a někdo někoho uškrtil šňůrou od počítače. To je pro ně akční a zajímavé téma a věnují mu několik minut. Kdežto nějaký kompjůter s demo software, ten akční není, takže to není zajímavé

Daleko raději bych byl ne za nějakou reportáž, ale za ucelený dokument natočený odborníky. Takový u nás chybí.

Tak to ho asi budete muset natočit sami - nakonec, mezi oldcompisty možná jsou lidé k tomu kvalifikovaní...?
Beztak nějaký režisér nedávno tvrdil, že kvalitní film se dá natočit i mobilem... :P

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 18:20 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3661
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 795 times
Som rozhodne proti tomu aby sa do toho miesali mainstreamove (+bulvarne) media. Myslim ze povedomie o Foreveri je u tej spravnej cielovej skupiny ludi nemale a jeho dalsie rozsirovanie by som nechal na osobne pozvania v roznych dalsich vhodnych cielovych skupinkach podla uvazenia (a sam sa snazim ist prikladom - nedavno som sa zucasnil jednej mensej lokalnej demo party z PC demosceny, kde bol odprezentovany aj kusok z Echologie a pokecali sme o Foreveri).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 18:34 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Jiiira píše:
Factor6 píše:
computerasylum píše:
musíte pozvat ta správná média a ne bulvár. Když pozvete například TV Nova, tak ti potřebují nějaký skandál, třeba že na párty se všichni ožrali a zfetovali a někdo někoho uškrtil šňůrou od počítače. To je pro ně akční a zajímavé téma a věnují mu několik minut. Kdežto nějaký kompjůter s demo software, ten akční není, takže to není zajímavé

Daleko raději bych byl ne za nějakou reportáž, ale za ucelený dokument natočený odborníky. Takový u nás chybí.

Tak to ho asi budete muset natočit sami - nakonec, mezi oldcompisty možná jsou lidé k tomu kvalifikovaní...?
Beztak nějaký režisér nedávno tvrdil, že kvalitní film se dá natočit i mobilem... :P



Pokud se třeba DEX ujme scénáře a režie, mohlo by to být zajímavé :thumbup:
Asi by ale musela proběhnout finanční sbírka na tokovéto dílo, jinak to asi nikdo financovat nebude. :hammer:

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 18:59 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
o kameru ani tak nejde, důležitější je scénář a realizace a nejdůležitější jak a kde to pak uveřejnit. Spíše mne napadá festival krátkých filmů nebo festival amatérských filmů atp.

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 07.01.2016, 21:21 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2588
Bydliště: Praha
Has thanked: 510 times
Been thanked: 619 times
Festival je nesmysl, na youtube něco takového za pár hodin uvidí víc lidí, než na všech festivalech dohromady...
Kdyby se k něčemu opravdu schylovalo, můžu pomoct se zvukem. Ale jsem mnohem víc technik, než umělec :mrgreen:

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 08.01.2016, 17:07 
Offline
Prvnička

Registrován: 29.10.2013, 20:31
Příspěvky: 21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times
To opravdu všichni chcete být mediálními hvězdami? Forever jako cesta jak se dostat do bulváru?

Běžte raději nakreslit nějaký obrázek, složit hudbu nebo vytvořit demo, když už vám nestačí pokecat s lidmi se stejným koníčkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 08.01.2016, 17:12 
Offline
Prvnička

Registrován: 29.10.2013, 20:31
Příspěvky: 21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times
Lisiak4 píše:
Předběžně se ptám. Né, že by mne 15 KČ :D zruinovalo, ale když bych se možná stavil v sobotu večer (mne ty akce na 2 dni neberou) platil bych plnou cenu? Mne ten "krátký" den opravdu stačí :).



Neber to jako návod, ale vstupné se platí před democompy a po jeho zaplacení dostaneš hlasovací lístek. Jinak je to asi fuk. Mě by možnost hlasovat chyběla.

V sobotu se v 19h končí democompa a jde se na večeři. Pokud si chceš jen pokecat, tak lepší je asi pátek večer nebo sobota dopoledne. Případně i při compech, v budově je to dostatek místa, když se vám bude zdát, že je v sále moc velký hluk, ale ona si stejně zadní část sálu dělá co chce, bez ohledu na to co se děje vepředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 08.01.2016, 18:24 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Já jdu nasát hlavně atmosféru. Mám zkušenost, že sobota večer je v klidu a stačí mi to pro mé potřeby a zatím takhle nejvíce vyhovuje ;). Většinou pak využiju odvoz z akce, pokud ta možnost je. Samozřejmě né zdarma. Já mám v hlavě takovou tu svoji cenovou politiku a musím ji jako stát v státu dodržovat, jinak se vystavuji trestu, který si udělím :lol:.

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 10.01.2016, 19:32 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Trol píše:
V sobotu se v 19h končí democompa a jde se na večeři.


Jestli compa skončí v 19h, tak to bude ještě moc dobré. Nikdo předem neví, kolik bude příspěvků a jak budou dlouhé, i když přes 20 hudeb na C64 už je i na mě moc. Na večeři se tentokrát -může jít, ale nemusí-, máme catering přímo na místě! (Pokud formulace jít na večeři byla myšlena ve stylu sednout do auta a jet do Trenčína) :dro:

Po compech jsou většinou nějaké soutěže, které se opírají většinou o znalosti her, takže komu dema nic neříkají, ale vyzná se ve hrách, mohlo by to pro něj být zajímavé.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 12.01.2016, 12:15 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 06:28
Příspěvky: 231
Bydliště: Handlova
Has thanked: 118 times
Been thanked: 44 times
Normalne zacinam zvazovat, ze by som prisiel pozriet.

_________________
MiST | Amiga 600 Furia II | Amiga 1200 ACA1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOReVER 2016
PříspěvekNapsal: 12.01.2016, 21:42 
Offline
Radil

Registrován: 11.12.2013, 17:35
Příspěvky: 322
Has thanked: 31 times
Been thanked: 24 times
Lisiak4 píše:
Já jdu nasát hlavně atmosféru. Mám zkušenost, že sobota večer je v klidu a stačí mi to pro mé potřeby a zatím takhle nejvíce vyhovuje ;). Většinou pak využiju odvoz z akce, pokud ta možnost je. Samozřejmě né zdarma. Já mám v hlavě takovou tu svoji cenovou politiku a musím ji jako stát v státu dodržovat, jinak se vystavuji trestu, který si udělím :lol:.


Pro začátek stačí nechat doma škrticí strunu a nebo si aspoň nesedat za řidiče.

_________________
Cesta k osvícení: Commodore 64 / Atari 800XE / Atari XEGS / Amiga 500 / Amiga 1200 / PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz