OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 25.04.2024, 06:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19.06.2023, 09:56 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3064
Has thanked: 2208 times
Been thanked: 911 times
Striktně didaktikářská a disketová all-inclusive akce na slepé stezce do kopců na konci (pragocentristického) světa, kde na malém zalidněném prostoru posloucháte až půl dne dunění nejlepších SID/VIC demonstrací a kde si občas oční kontakt s vaším monitorem musíte obnovit rozehnáním cigaretového dýmu.

Po přečtení pozvánky jsem si nejdřív myslel, že jedu k M-kovým Amishům. Ale když jsem po příjezdu zjistil, že nástěnný videoprojektor okupuje komodorista a ani mne po vybalení eLeMeNtu na stůl nikdo neskalpoval (a to ani za proti-Mkové a ne128čkové výstřelky mládí), tak jsem si uvědomil, že bliblické "Vlk bude bydlet s beránkem, leopard ulehne vedle kůzlete; tele se bude pást spolu s lvíčetem..." se mezi spectristy naplnilo a že jsem konečně ve vysněném bratrském, tradicionalistickém i progresivním spectristicko/didaktikářském ráji. Profil, odolnost a nábožensko-ateistickou sdílnost všech účastníků nepochybně ovlivňuje fakt, že se na place libovolně - ve dne v noci, při práci i během spánku - kouří a nepřetržitě leccos ochutnává (nejčastěji borovička).

Na srazu se (na rozdíl od běžných vzpomínkově-obdivných a výstavních retro-setkání) skutečně neúnavně a hlavně osmibitově pracuje! Kreslí v Art Studiu, opravuje, pájí, programuje, kopíruje, tiskne na Epsonu LX-100! Celá atmosféra tak na mne působila dojmem zvláštních lázní, hned jsem si během prvního půldne zostřil svou schopnost se soustředit a pak v průběhu dalších dní byl schopen naprogramovat pěknou hromadu procedur a několik tečkových příkazů pro esxDOS! Leccos jsem odkoukal od několika přítomných slovenských taoistů, kteří (už pravděpodobně několik let) bádají nad metafysickým a nedestruktivním esxdosovým dot-cmd s názvem .NMI

Na závěr mé zcela subjektivní (s pořadatelem nijak nekonzultované) recenze dodávám, že tolik krásných černých Didaktiků Gama (s červeným pruhem) přivezených ze všech koutů Československa jsem dosud viděl jen v mém skladu! Rodině jsem tudíž po návratu domů mohl akci popsat a vynaložené náklady vysvětlit a odůvodnit jasně, jednoduše a srozumitelně: Přirovnal jsem ji k brigádě v konopné botanické zahradě mezi poletujícími pestrobarevnými motýle. :like:

PS: Omluva a oprava: AYčko na place taky znělo :-)

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Durov


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.11.2023, 18:03 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3064
Has thanked: 2208 times
Been thanked: 911 times
..


Přílohy:
drcon-element.jpg
drcon-element.jpg [ 67.62 KiB | Zobrazeno 2113 krát ]

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Durov
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz