OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 12:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 09:20 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Si řikám, že tohle tu možná taky ještě může mít místo. Koná se ještě dost radioburz a podobných akcí (a po republice je stále hodně bleších trhů), kde asi i fandové starých počítačů můžou něco sehnat. Jednak se tam občas i něco takového objeví, tuším onehdá sem viděl nějakej celej osmibit, a pak se dají sehnat komponenty a díly. A pokecat se staršíma, ostatně radioamatéři tu údajně s počítači začínali. No a pořadatelé budou taky rádi, že tam přijde nová krev :D

Jestli jsou i nějaké burzy primárně starých počítačů (a do toho přidružené jiné elektrosmetí, podobně, jak je to naopak na radioburzách), tak to sem taky strčte :)

Pravidelně i přes zimu (většina ostatních je zhruba mezi březnem a říjnem) se koná burza na Jarově, viz http://ok1kfx.sweb.cz/, další bude 20. ledna.

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 10:59 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Tak ja by som si hned dovolil dat do pozornosti nasu tradicnu bratislavsku elektroburzu (odkaz na informacny letak) ktora bude uz tuto sobotu 16.12.2017 v case 8:00 - 12:00 v kulturnom stredisku na Vajnorskej 21 v Bratislave. Na letaku su sice uvedene aj ryby,foto,hudba,modely ale primarne tam byva vzdy najviac zastupene to "elektrosmetie" a do toho pridruzene stare pocitace. V 80-tych rokoch byvalo zvykom ze sa tam vzdy rozlozilo zopar spektristov a AY-hudba vyhravala na celu miestnost :)

Ak by niekto chcel prist a nevedel kde to je, tak to najde jednu zastavku elektricky od Trnavskeho myta smerom na Vajnory. Alebo z Hlavnej stanice treba ist na elektricku 2 a vystupit na zastravke "Odbojarov" (staci 15-minutovy cestovny listok).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 11:11 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Jestli mě tam pustí se sortimentem nových věcí (kondenzátory, akumulátory, baterie) - staré krámy už nejsem schopen s sebou tahat, to bych musel mít půlku stolů sám pro sebe :D - tak bych se tam někdy moh mrknout, teď už to určitě nedám. Dají se stoly rezervovat nebo něco? Potřeboval bych tak tři a mít jistotu předem, že budou, přece jen tam jet až z Phy (byť se zastávkou doma na Moravě) a zjistit že to nemám kam dát by bylo, no, eh…

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 11:45 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Cez leto sa bude konat takato burza?

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 14:16 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Behemot píše:
Jestli mě tam pustí se sortimentem nových věcí (kondenzátory, akumulátory, baterie) - staré krámy už nejsem schopen s sebou tahat, to bych musel mít půlku stolů sám pro sebe :D - tak bych se tam někdy moh mrknout, teď už to určitě nedám.
Jasne, pusti bez problemov, organizatori vobec neriesia co ponukas, hlavne ze zaplatis vstupne ako predavac, riesia maximalne to aby to co predavas nebolo vylozene protizakonne. Ono co si vsimam, tak v poslednych rokoch je tam vela takych co ponukaju uplne nove este nepouzite suciastky alebo pristroje.
Behemot píše:
Dají se stoly rezervovat nebo něco? Potřeboval bych tak tři a mít jistotu předem, že budou, přece jen tam jet až z Phy (byť se zastávkou doma na Moravě) a zjistit že to nemám kam dát by bylo, no, eh…
Tak to netusim, nikdy som tam nesiel ako predavac, vzdy len ako kupujuci. Ale na tom plagate su kontakty (aj email) tak im kludne napis a opytaj sa. Osobne si ale myslim ze ak prides uz na 8:00 tak tri volne stoly urcite budes moct obsadit. Aj neskor zvyknu este byvat volne stoly ale tri pri sebe je uz velmi mala pravdepodobnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 14:21 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Busy píše:
Tak ja by som si hned dovolil dat do pozornosti nasu tradicnu bratislavsku elektroburzu

Vyzera to zaujimavo, ale do Pazravej sa kvoli tomu nepotrepem, ked nemam istotu, ze tam najdem dake pekne vecicky :)

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 16:44 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
Predávajúci platí 4 eurá za stôl, kupujúci majú vstupné za 1 euro. Kedysi sa stoly dali rezervovať, tuším to ešte platí. Ale žiadny problém, miesta je tam dosť. Len tam treba nahnať viac kúpychtivých, lebo dedulo s 5 eurami, z čoho mu musí ešte ostať na obed, toho asi veľa nekúpi. Najlepšie je, keď ponúkam solídnu hromadu vecí, aby som sa toho zbavil, komplet všetko za 1 euro, ešte aj igelitku dám. A potvora to ešte zjedná na 20 centov. No dobre, naspäť to neponesiem, sral to pes, dajte 20 centov. Začne mi tam vyrátavať centy: mám len 13 centov, môže byť? Z takýchto ma ide jebnúť.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 17:00 
Offline
Kecálek

Registrován: 27.03.2014, 08:59
Příspěvky: 133
Bydliště: BA
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times
tusim sa tam konecne ukazem ked sa kupuje za 13 centov :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 12.12.2017, 17:07 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
PotPalo píše:
Predávajúci platí 4 eurá za stôl, kupujúci majú vstupné za 1 euro. Kedysi sa stoly dali rezervovať, tuším to ešte platí. Ale žiadny problém, miesta je tam dosť. Len tam treba nahnať viac kúpychtivých, lebo dedulo s 5 eurami, z čoho mu musí ešte ostať na obed, toho asi veľa nekúpi. Najlepšie je, keď ponúkam solídnu hromadu vecí, aby som sa toho zbavil, komplet všetko za 1 euro, ešte aj igelitku dám. A potvora to ešte zjedná na 20 centov. No dobre, naspäť to neponesiem, sral to pes, dajte 20 centov. Začne mi tam vyrátavať centy: mám len 13 centov, môže byť? Z takýchto ma ide jebnúť.

Se podíval tady do bazaru :mrgreen: V tady těch případech to radši jdu vyhodit do kontejneru, pže to není o win-win, to je vo dělání jedinec s IQ 60 z lidí - hromada práce s tím, tahat se tam s tím, a nakonec 13 centů proti stolu za 4 éčka, žejo? Někoho baví dělat armádu spásy, já se na to můžu :poke:

Občas je to rčení, že 90 % tržeb udělá 10 % zákazníků, nepříjemně realistický. A to si těch zbývajících 90 % ještě desetkrát víc vymejšlí a stěžuje. Já už jsem z těch akcí zvyklej, prodávám pokud možno výhradně kvalitní zboží (akumulátory, baterie, kondenzátory…) a pro mě je cílovou skupinou maximálně 10 % návštěvníků. Ti ostatní většinou ví maximálně to, že kondenzátory mají mimo kapacity a napětí ještě navíc teplotní rating (a matně že ty na 105 °C jsou asi o něco lepší), tam to u nich končí. Každopádně jsem samozřejmě buržoust a zloděj, protože támhle ten šmejd co „jim stačí“ je za korunu a já ho mám za osum, no fuj! (Pak se s těma 10 % zasmějeme nad tím, jak jednou tenhle odpad koupili a pak se jim to samo nafouklo v šupleti.)

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 13.12.2017, 07:36 
Offline
Radil

Registrován: 14.10.2013, 23:12
Příspěvky: 342
Has thanked: 261 times
Been thanked: 25 times
zdravim. nevi nekdo, jestli se podobne burzy konaji i v brne prip. blizkem okoli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 13.12.2017, 08:15 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
V Brně vůbec nic, co by stálo za řeč, všechno je v dalekým okolí. V ČR zhruba toto:

- pravidelně Praha Jarov
- dvakrát ročně Frenštát
- dvakrát ročně Přerov
- dvakrát ročně Kozákov
- dvakrát ročně Holice (malé a mezinárodní)

Pak se konají různé bleší trhy se vším, celkem pravidelně jsou větší asi na šesti místech, ale je to tam jak kdy (pro mě jako prodejce), kolikrát dost bída. Budu průběžně informovat tak týden-dva předem co kdy kde je :D

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 13.12.2017, 13:27 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Bude ta Bratislavska burza aj cez leto?

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 13.12.2017, 14:18 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
tridé píše:
Bude ta Bratislavska burza aj cez leto?
Zvykne byvat raz mesacne, okrem letnych prazdnin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 00:56 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.12.2017, 00:24
Příspěvky: 156
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
V sobotu 17. bude druhá letošní burza (:

_________________
Špičkové elektrolytické kondenzátory, akumulátory, baterie, měřicí přístroje, mikrospínače do myší aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radioburzy, bleší trhy apod.
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 08:18 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 16.03.2017, 11:36
Příspěvky: 1493
Bydliště: Kósek vod Brna
Has thanked: 101 times
Been thanked: 112 times
Mohl bys třeba napsat kde se bude konat? :roll:

_________________
TEMS-49, PMI-80, rep. MK14, ZX81, ZXspectrum+, TI58, MZ-800


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz