OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 20:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15.06.2014, 13:49 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 10:52
Příspěvky: 1669
Bydliště: Mliecna draha
Has thanked: 19 times
Been thanked: 124 times
Jack_Free píše:
Jak jsem tak koukal na tu nechaniku asi jsem si vybral špatný typ na předělání, nevím proč ale ta moje nemá vůbec osazené piny v zadním konektoru, nejsou osazeny piny 4,8,12,16,20,24,28,32 prostě ve spodní řadě každý druhý není připojen k desce, může mě někdo vysvětlit proč je to tak ? Přesné označení nechaniky je Samsung SFD-321/KLE REV, T2 - To je naštítku, ale na plošáku je SFD-321B REV WT-03.
Nějaké další info jsem k tomuto modelu nedohledal, asi se jedná o nějakého mutanta :ac:


tie neosadene piny su vsetky GND. Tymto "setrenim" boly postihnute snad vsetky floppy mechaniky.

V linku na pinouts.ru je to napisane v druhej poznamke na konci.

_________________
Amiga 600 + a602, Amiga 600 PCB only, Commodore 64+ZZ-RAM V1.0 512k+C1541(18k RAM)+sd2iec +9.600 Rs232, Commodore 116 + 64k upgrade, ZX 81 ISSUE1 + ZX81XRAM

http://zz-indigo.mavipet.sk/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.06.2014, 13:59 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Aha už to vidím, nedočetl jsem to až dokonce :oops:
Nejsem v angličtině nijak dobrej, takže většinu překládá strejda googl, takže to že mě to nefunguje asi tohle nemá na svědomí.......tak budu bádat dál.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19.06.2014, 15:45 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
No vložím další a zřejmě poslední zápisek do svého blogu......
Pokročil jsem v práci z řadičem, upravil jsem kabel z řadiče do mechanik.
Ustřihl jsem překroucení a nastřelil jsem konektor napřímo.
Takže současný stav je takový že jsem schopen "oslovovat" obě mechaniky Flp1_ a Flp2_ , první jsem předělal na DS0 druhou jsem nechal tak jak byla DS1.
Všechno to je fajn jen s tím problémem že mě ani jedna nečte a neformátuje.
Už mě nenapadá nic co bych mohl zkusit, takže QL jde k ledu a budu vyhlížet pošťáka, který mě přinese satandisk na ST.
Tam snad budu úspěšnější.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19.06.2014, 20:29 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Tady je uz tezke cokoliv radit na dalku. Ale vyhledove muzu slibit, ze jdyz vezmes QL a radic a stavis se u mne, tak se na to muzu mrknout... Akorat ne v dohledne dobe. Zhruba do konce cervence nebudu mit dost casu.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19.06.2014, 20:42 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Díky za nabídku, mám cukání to celé prodat a věnovat se něčemu jinému.
Uvidíme jak to dopadne, kdyby alespoň byl nějaký zdroj informací, ale angláni si všechno opatrujou jak svátost.
Ani na jejich fórech jsem nenašel radu.....budu hledat dál.
Ještě mám tu původní epromku se starším systémem, možná by stálo zato zkusit to s ním.
K tomu mám alespoň nějaký manuál.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19.06.2014, 23:21 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Velkým odborníkem na QL u nás je DEX. Škoda že po pár komentářich od nějakého duševního kastráta zanevřel na jakékoliv publikování rad a článků pro ostatní uživatele oldcompů. Nezbývá než čekat a doufat, že zase najde v sobě sílu pokračovat ve svém snažení.
Kžadopádně se jakožto bývalý vlastník QLka (už ani nevím, kdo si ho odemě koupil, ale já měl funkční řadič i mechaniku - musela být upravená "pro Amigu") vyjádřím k tvé větě "mám cukání to celé prodat a věnovat se něčemu jinému".
QLko je krásný stroj. Měl jsem ho za svou historii všehovšudy třikrát a nakonec ho vždy prodal. První mělo v háji membránu, druhé microdrivy, třetí fungovalo jak mělo. DEX mi na diskety nahrál relativně dostatečné množství softu (první rozladění postřehneš ve chvíli, že jednotlivé programy zabírají opravdu zlomek kapacity diskety - není to jako u ZX128 her, že mají 80 a více kB), ale další a lepší soft vyžaduje nějaký ten RAM/CPU upgrade.
Tím chci říct, že vlastník QLka to nemá úplně jednoduché - buď se spokojí s tím málem, co na základním QL běží (a to opravdu není nic kvalitního), nebo investuje další nemalé peníze do rozšíření - a pak už může QLko ukazovat na akcích s tím, že je to fakt dobrý stroj. Upgrade na 060 neseženeš - na to zapomeň. Ale nějaký ten RAM modul s 020kou není pro běžného smrtelníka nedosažitelný (dva měsíce budeš okusovat omítku ze zdi, ale budeš to mít :-) ).

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20.06.2014, 09:49 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Dekju vsem za nabizenou pomoc, ja bych se klidne i ozval soukrome ale kdyz mas zakazane sz tak to je tezske skouset se stebou spojit :-) (zejo DEXi) to pak musim psat tak dlouho na forum nez se nekdo ustrne a napise, ale ne opravdu diky za pomoc, o vikendu jsem v praci, vrhnu se na to potom.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz