OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Registrace na OCP IV ZDE!

Právě je 23 říj 2018, 12:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Hlašte, prosím, neaktivní témata. Po uskutečnění transakce napište krátké hodnocení k uživateli. Jeden uživatel = jedno hodnotící téma.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Daruji klávesnice zdarma
PříspěvekNapsal: 11 zář 2018, 06:28 
Kecálek

Has thanked: 312 times
Been thanked: 23 times
Ahoj, je-li ještě PC-AT klávesnice, jednu bych vzal.

PříspěvekNapsal: 11 zář 2018, 13:28 
Pan Štábní

Has thanked: 8 times
Been thanked: 112 times
computerasylum píše:
Termín: co se nepodaří odeslat do pondělí příštího týdne, půjde zpět do stavebního dvora společně s novou várkou stavebního odpadu.

Máte smůlu. Ani mně neodepsal a to jsem použil jeho slavnou mejlovou bránu :roll:
Chtěl jsem pro to zajet, aby neměl práci s posíláním.

PříspěvekNapsal: 11 zář 2018, 13:47 
Radil

Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times
CA - "Poslední návštěva: 09 zář 2018, 19:28"

.... prý něco rekonstruuje.....věřím, že to dobře dopadne .... už ho hledají ...

:roll:
Obrázek

PONG Audiosonic, PONG+TETRIS homemade PIC16F84, Science of Cambridge MK14 - stavba repliky , Sinclair ZX80 - stavba repliky, Sinclair ZX81 k renovaci, Sinclair ZX81 - stavba repliky, TEMS 49, Didaktik M, Didaktik Gama, PMI-80 stavba repliky - už to frčííííí !!!, PC 16 NB deska k renovaci, Ondra SPO 186, Sord M5, Commodore C64 + SD2IEC, Commodore C128, ATARI 130XE + SDrive, ATARI 800XE, Petr - stavba repliky, Canon V-20 MSX k renovaci, PC 286 + MFM HDD + Herkules, PC 386 + IDE HDD + VGA mono, PC486 ve stavbě, Pentium 75Mhz vada, NTB P200MMX, NTB IBM T30, ....

PříspěvekNapsal: 11 zář 2018, 18:30 
Pan Štábní

Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times
ano, rekonstruuju dum, ktery je v dezolatnim stavu. Zacal se stavet v roce 1930. Zcasti se postavil do roku 1933. Pak se splácely dluhy az do roku 1956, kdy se zase zacalo stavet svepomoci az do roku 1979. Celkem od roku 1953 bylo vydano 7 stavebnich povoleni na ruzne dostavby pristavby, ale nic se nedovedlo do konce. Dokonce kuriozní situace. Stavební úřad vydal povolení postavit druhou garáž 5 metrů před vjezden do první garíže, tehdy ještě nedokončené, takže do té první nedokončené už nikdy nikdo ničím nevjel.
Od roku 1979 se na domě neudělaly žádné opravy, nic, vůbec nic, na nic se ani nešáhlo a podle toho ten dům vypadá.

Docela makám, 10-12 hodin denně na stavbě, protože parta zedníků mi slibovala od října loňského roku, že přijdou pracovat. V červnu mi řekli, že u mne je moc práce a že nepřijdou. Tak jsem se do toho pustil sám. Do toho stavění ovšem přišlo také zavařování švestek a jablek ... V podstatě se obávám, že jak letos vše je o měsíc napřed (počasí, ovoce ...), že může i zima přijít také o měsíc dříve. Chci to do konce září mít uzavíratelné, osazené okny a dveřmi.

V neděli jsem pozdě odpoledne zkoušel některé klávesnice, jen do tmy, protože v domě nemám osvětlení (zatím jen někde nově vyměněná kabeláž pro zásuvky). Některé klávesnice (asi polovina) z různých důvodů buď nefungují vůbec, nebo jen z části. Některé budou zřejmě opravitelné, jiné asi jen na součástky. Zatím jsou všechny klávesnice u mne. Vrátím se k nim, dozkouším i zbytek a pak se uvidí. V nejbližších několika dnech se k tomu ale vůbec nedostanu. Zítra mne čeká účetnictví a musím urychleně odeslat do výroby tišťáky na SBC s 80C535, protože lidi už docela vyvádějí... Ten SBC měl být hotový v červenci. Design je hotový, software též, jen poslední kontroly před výrobou tišťáků.
Takže asi tak.

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Denní zprávy: https://www.euronews.com/
Obrázek

PříspěvekNapsal: 11 zář 2018, 23:34 
Site Admin

Has thanked: 935 times
Been thanked: 874 times
Skoro jsem u té pohádky usnul. Ještě Vlka by to chtělo :-) ;-)

PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 10:18 
Pan Štábní

Nechceš udělat SBC s C165 ? Mám jich tady krabici, když na 80C535 stojí frontu, tak s C165 by o to byla bitka :lol:

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 09:22 
Pan Štábní

Aktuální situace:
67 kusů je testovaných, zbylé jsem ještě ani nezkusil. Některé budu testovat znovu.
Nejvíce porouchaných je USB klávesnic. Většinou u nich nejde 1-2 nebo několik kláves.
Všechny klávesnice bez vyjímky budu čistit a to i uvnitř (čímž, doufám se odstraní některé nefunkční) a budu je opravovat, pokud to půjde a bude to potřebné.
Ty klávesnice, které se mi nepovede opravit se použijí na součástky. Opravené a vyčištěné půjdou do prodeje. Přednostně těm, kteří poslali SZ a projevili zájem.
Termín: s čištěním a opravami se začne podle počasí, cca polovina listopadu nebo prosinec. Do té doby musím zedničit venku.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 12:30 
Profík

Has thanked: 89 times
Been thanked: 219 times
To je ovšem trochu změna, oproti názvu tématu a původnímu textu :)
computerasylum píše:
Klávesnice jsou zdarma, respektive za poštovné. Fotit je nebudu, nemám na to čas (zedničím od 7 ráno do setmění), ani nemám kde bych to fotil. Protože to nemám kde skladovat, stojí to v bedně pod širým nebem na zahradě. Dal jsem na to plachtu, kdyby zase pršelo.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 17:53 
Pan Štábní

danhard píše:
Ty už Ti vyfoukl Holub :)
Pár bych jich odebral, ale zajel bych si pro ně, ať to nemusíš balit.

Stejný dotaz jsem poslal na email bránu v prvním příspěvku.
Adekvátní odpověď žádná :roll:
Nějaký pucování mě nezajímá, jedině to domršíš :)

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 21:22 
Site Admin

Asi takhle. Budu drzej - nic nemá, tahá si triko a z toho sběrného dvoru mu stejně nic nedají, protože mám moc dobře zjištěno, že pokud se tam něco objeví pro nás sběratele, "paní hlavní" to rovnou předává svému synkovi, který s tím kšeftuje. Už jsem to tu psal před cca 4mi lety a od té doby se nic nezměnilo. Proto jsem byl dost zvědavej, co z tohoto bude a CA prostě nezklamal.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 08:55 
Kecálek

Has thanked: 115 times
Been thanked: 18 times
To jako fakt je to takový člověk? Mám na mysli CA.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 10:34 
Pan Štábní

vanthomas píše:
To je ovšem trochu změna, oproti názvu tématu a původnímu textu :)
computerasylum píše:
Klávesnice jsou zdarma, respektive za poštovné. Fotit je nebudu, nemám na to čas (zedničím od 7 ráno do setmění), ani nemám kde bych to fotil. Protože to nemám kde skladovat, stojí to v bedně pod širým nebem na zahradě. Dal jsem na to plachtu, kdyby zase pršelo.

Změna je v tom, že je vyčistím, opravím a pak rozešlu. Kdybych je rozeslal v původním, stavu, tak by jste mne tu rozcupovali na kousky a lidi jako danhard, CharleyXY by si na mne obzvlášť smsli, že jste zaplatili třeba 100 - 120 Kč za poštovné a z krabice vypadnul nepoužitelný plastový brak.
Takže proto je vyčistím a opravím. Kdo pěchá a chce mít klávesnici TEĎ HNED, musí jinam, nejlépe k ALZA.
Termín "zdarma" platí, pouze se uhradí poštovné, které při cenách České pošty není právě malé.

Mistic, opět překrucuješ a mlžíš. Nevíš z jakého sběrného dvora jsem je stahnul. Nepsal jsem to, pouze že to je sběrný dvůr kam vozím stavební odpad a kde šéfuje syn mého spolužáka ze ZDŠ (toho jsem ostatně svého času doučoval počty). A psát to zde nebudu, protože ten človrda co tam šéfuje by měl problém. Úředně totiž ze stavebních dvorů se nersmí nic vydávat.

Je to paradox, protože ze sběrného dvora to odvážejí firmám, které "ekologicky" likvidují elektro odpad (za což se ostatně vybírá poplatek při nákupu nového elektrospotřebiče). Jenže ta "ekologická" likvidace, jak jsem viděl na Moravě unedaleko Olomouce, spočívá v tom, že se monitory a vše prostě buldozerem zahrabe do hlíny.

Ani jinde v Evropě ale není situace s likvidací elektroodpadu lepší. Většinou to vyvezou dál na východ... třeba do Česka (kde se to zahrabává buldozerem doi země), do Polska, na Ukrainu nebo do Afriky. Poláci nedavno vrátili do Anglie kontejnery anglického počítačového elektroodpadu, mraky CRT monitorů. Na ZDF ukazovali před pár týdny, jak evropské firmy vozí počítačový elektroodpad do Afriky, kde to prostě na haldách polejou čímsi a zapálí a žebravé děti, které nemají co jíst z toho vybírají součásti a snaží se je prodat. Byl to hrůzný dokumentární film.

Mistic, toto co jsem napsal, není politika, to je počítačová ekologie, realita ve které žijeme, ale kterou nechceme vidět a neradi o ní slyšíme. Spíše než to zase smažeš, by jsi měl otevřít vlákno o počítačové ekologii, likvidaci elektroodpadu. :D

Obrázek

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 14:30 
Pan Štábní

To si je můžeš strčit za klobouk, nové, nepoužité USB klávesnice DEL jsem kupoval za 50Kč.
Zajímalo mě zachránit jen něco z PS2 a DIN, když to tak spěchalo zpátky na skládku :roll:

Ale jako vždycky, obchody s Tebou jsou jenom podvod.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 15:50 
Kecálek

Has thanked: 33 times
Been thanked: 45 times
On by byl zájem o PS/2 klávesnice? Koukám, že se nám tu ve firmě válí pár klávesnic s PS/2 konektorem, zřejmě připravených do kontejneru. Plus redukce z PS/2 na DIN. Má to význam zachraňovat?

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 16:09 
Site Admin

Má. Redukce bych určitě tři užil!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina