OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 12:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 09.01.2017, 19:48 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1969
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Nevim jak to je u Androidu, ale na iOS je duvod:

1) z 90% neplatit za software
2) zbylych 10% moznost instalovat software, ktery Apple nepovoluje, treba ty emulatory, ale i jine systemove veci

Ted se nechci do niceho navazet, ale JB casto prinasi potize s viry jako zname z Androidu. Az na uplne ojedinele potize je to jinak pro iOS uplne neznama vec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 09.01.2017, 19:53 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No tak především mám iOS 10.2 a na ten jailbreak není (tedy je, ale jen nějaký poloschopný, čili to i podle autorů ani nemá moc cenu instalovat). Uživatelské rozhraní mi vyhovuje více-méně takové, jaké je. Snad bych jen uvítal lepší klávesnici, ale kvůli tomu JB dělat nebudu. Hry na telefonu nehraju, vyjma Angry Birds, když se jednou za půl roku někde hodně nudím. A bez toho emulátoru se holt obejdu. to jsou tedy jen mé důvody. Někdo další by mohl zmínit (ne)bezpečnost po JB, problémy při updatu na další release iOS atd.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 10.01.2017, 08:56 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2191 times
Been thanked: 894 times
Doda píše:
potize s viry jako zname z Androidu

Tohle doporucuju resit homeopaticky pomoci
https://adaway.org/
https://github.com/ukanth/afwall/wiki

Ale jinak plati - bez uctu je to i na androidu s emulatory bida.
Primo od autoru dostupne a pouzitelne jsou snad jen Unreal Speccy Portable a AnVICE...

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: celý příběh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 10.01.2017, 09:25 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
A proto nemám Android rád. Všude samé obezličky, tríčky-multiflíčky, ale ať člověk dělá, co dělá - stejně nebude mít bezpečný telefon. Už jen proto, že spousta výrobců/dodavetelů po cestě instaluje své vlastní nástavby, případně úpravy systému, které v sobě často obsahují nejrůznější bonzovátka, či rovnou minery. Proto se mi víc líb iOS i přes ta omezení, které Apple diktuje - co vyleze z fabriky, se v nezměněném stavu v 99% dostane člověku do ruky. Podpora v podobě updatů zaručena určitě pár let a ne jako u mnohých Androidích founů, že s jakým Androidem ho dostanete, takový tam bude na věky, pokud nemáte chuť/znalosti a hlavně trpělivost čekat, až se někde objeví neoficiální hack novějšího Androidu, který v sobě ale zase může schovávat kde co.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 10.01.2017, 16:04 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2191 times
Been thanked: 894 times
Holt mobil je pocitac, takze by melo byt normalni se pred koupi ptat, jak bezpecny a privacy-friendly OS a software na nem funguje. Ajfounaci mi pripadaji jako uzivatele W10 bez instalovaneho Shutup10 a Tinywallu. Ale jestli uz ma iphone firewall, neobchazi hosts soubor a umi i lokalni zalohu bez nuceneho prihlasovani do ciziho cloudu, tak odvolam...

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: celý příběh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 10.01.2017, 17:00 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2191 times
Been thanked: 894 times
misticjoe píše:
novějšího Androidu, který v sobě ale zase může schovávat kde co.

K uvodnimu prostudovani doporucuju oficialni Lenovo.
Uz v jeho Androidu 5 je spousta sluzeb a apk baliku pojmenovana cinsky (misto com.android.blabla ci com.google.blabla a com.facebook.blabla proste jen necitelne com.jingjang.cumsem...)

Nemel jsem cas sledovat vazby na GAPPS ani si to prekladat nebo postupne zalohovat pomoci TWRP.
Proste jsem postupne mazal systemove apky z ROMky - a pak radeji doinstaloval vlastni, napr. i drobny zaklad - jednoduchy vypinaci dialog.

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: celý příběh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 10.01.2017, 18:48 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Myslíš ty Lenova, jejichž některé distribuce i k nám doputovaly s malwarem přímo v jádru systému? Tak to jóóó, ty jsou fakt bezpečný...
SCjoe píše:
Proste jsem postupne mazal systemove apky z ROMky - a pak radeji doinstaloval vlastni, napr. i drobny zaklad - jednoduchy vypinaci dialog.

A o tom mluvím. Když si koupím telefon, tak se nechci srát tři dny s reinstalací nejrůznějších služeb, aby se mi nakonec v nějaké fázi nedejbože bricknul a já splakal nad penězi, protože na takhle rozmrdaný systém nikdo záruku nedá.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 11.01.2017, 08:03 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2191 times
Been thanked: 894 times
Uprava mobilu zabere mnohem min casu nez instalace kompu...
Znacne zrychleni, uspora datovych spojeni a ta trocha soukromi za to stoji.

O androidu jdou zbytecne famy, briknuti se temer nevyskytuje, s cca 15 ruznymi telefony a tablety se mi to jeste nestalo.
Je to operacni system jako jine... neni treba nic rozmrdavat, jen instalovat apky :-)

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: celý příběh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 11.01.2017, 19:19 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ale vyskytuje se system roz...any uzivatelem tak ze jedine reseni je zalohovat data a resetovat do tovarniho nastaveni. Dokud jsme meli firemni telefony s Androidem, delali jsme to akzdou chvili. Konecna byl Samsung a jeho neochota delat ROMky, takze dva a pul roku stare S4 byly na vyhozeni, protoze na ne neexistovala v sifrovacim software podporovana verze Androida. Predtim bylo Blackberry a ty S9900 nebo co to bylo byly vecne rozbite, vetsina z nich v ramci zaruky nekolikrat, vymenovali to obratem za omlacene polofinkcni chudinky. Ted s Windows Phone a iOS je klid, zadne roz...ane systemy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amiga pro iPhone
PříspěvekNapsal: 11.01.2017, 20:07 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Pokud můžu říct za sebe, mám dojem (ověřený praxí) že Android je pro hračičky a Win phony jsou na práci.
iOS neznám, tak nemohu soudit ale předpokládám že čím méně má uživatel šanci hrabat se v jádru a systému, tím méně udělá škody.
Dříve jsem na mobilu z Androidem stále testoval nová jádra a ROMky a následně se stejně vracel k originální ROMce.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz