OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů
Právě je 12 pro 2017, 20:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Jediné volné fórum. Zde je místo pro Off Topic a je zde možnost pokecat.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: trable s horkovzdušnými ventilátory
PříspěvekNapsal: 02 lis 2017, 15:40 
Kecálek

Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Chtěl bych zde varovat před ventilátory firmy Tristar. Koupil jsem jeden na Alze (KA-5063) a nefungovala na něm regulace teploty pomocí termostatu. Důkaz, že nefungovala mám v tom, že jsem pak koupil v Euronics Hyundai H 501 a tento se sám vypíná a zapíná. Což Tristar nedělal. Podle návodu se měl dát knoflík termostatu na maximum a při dosažení požadované teploty jej vracet zpět dokud se nevypne přístroj. A tohle se přesně nedělo. Nevyplo se to dřív než na nulové pozici. To že to byla nulová pozice jsem dokázal tím, že jsem otevřel okno a i po snížení teploty o více jak 5 stupňů se Tristar nezapnul. Naopak Hyndai ani nevyžaduje manipulaci s knoflíkem, prostě nastavíte pozici a ta relativně odpovídá určitě teplotě a přístroj se podle toho vypíná a zapíná. Jelikož je ale vzhled a pravděpodobně i konstrukce obou přístrojů velmi podobná, je to zvláštní.

Jako perlička, na reklamacích v Alze mi jistý pracovník tvrdil, že tyto ventilátory se nevypínají a topí pořád. Přečetl jsem mu tedy větu z návodu, kde je psáno o regulaci termostatu levým knoflíkem a když jsem mu ji četl asi po třetí tak se slovy "tohle nemá cenu" mi vrátil peníze. A ještě větší bomba, v Electro worldu mi další borec tvrdil, že tím knoflíkem se reguluje rychlost otáček ventilátoru. Totální pitomost a důkaz, co za blbce v EW prodává. Až v Euronicsu na Harfě byl vyškolený pán, který mi funkci termostatu přehledně popsal i předvedl.

takže palec dolů pro: Tristar, EW a vlastně i reklamačního pracovníka v Alze
naopak palec nahoru pro: Euronics a Hyundai

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina