OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 17:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nintendo DS Lite
PříspěvekNapsal: 07.06.2014, 00:12 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2192 times
Been thanked: 894 times
Původně jsem šilhal jen po GBA z důvodu perfektního nekomerčního přepisu her Lords of Midnight, Doomdarks Revenge, Cyclone, Castle Master a Elite (první dvě jsou v jednoduché elegantní spectrácké grafice, která jim skutečně sedí). Pak jsem narazil na bazar, kde zjevně neznali pravou cenu zánovního NDSL 8-) vybaveného DSTT kartou a 2 GB microSD ve slotu-1 a EZ-Flash V Triple packem ve slotu-2. Dnes mnozí považují tuhle mašinku za zastaralou, např. už jen kvůli malému displeji (novější modely jsou v XL). Já ji stále shledávám použitelnou, neb EZ-Flash řeší provoz GBA her, DSTT mi otevřelo svět homebrew softwaru a na malou barevnou grafiku v 256x192 bodech jsem zvyklý ze SAM Coupé.

Pokud jste pořídili NDSL, vězte, že mimo jiné máte skvělý přenosný emulátor ZX Spectra. Na domovské stránce ZXDS se dočtete o široké a precizní emulaci modelů rodiny ZXS a příslušenství. Autor se však málo chlubí tím, jak do detailu propracoval ovládání emulátoru, práci se dvěma obrazovkami NDSL, dotykové ovládání i pro Kempston Mouse, nastavení prostřednictvím intuitivních ikon, konfigurovatelné virtuální klávesnice atd. :god: Na druhé obrazovce ZXDS je k dispozici kupř. dissasembler, procházení adresářů (vč. wifi připojení na server se spektristickými programy), zobrazení souborů (prohlížení binárky či návodu k právě spuštěnému programu) a virtuální páska.

Pro rodinu Nintenda DS je k mání i Linux, GEOS, emulátory prvních Macintoshů a PCéček, a další perly. Zkoušeli jste je někdo?

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Blood Products from Genetic Vaccine Recipients


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nintendo DS Lite
PříspěvekNapsal: 07.06.2014, 09:13 
Ja mam 2x DS a R4i Revolution cart. DS je pecka. Aj GBA... Mam aj PSP ale DSko mám radšej. Na DS je napríklad super synth.
http://www.hssd.hu/vst/HotelsinusSoundD ... S_v024.zip


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Port of Windows XP to the Nintendo DS
PříspěvekNapsal: 15.06.2014, 07:54 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2192 times
Been thanked: 894 times
Funguje někomu z Vás tohle? V jakém prostředí, resp. s jakou kartou?

ObrázekObrázek

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Blood Products from Genetic Vaccine Recipients


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nintendo DS Lite
PříspěvekNapsal: 16.06.2014, 18:55 
Vsak hociaky flashcard a WinDS... Ale lepsi je Moonshell http://en.wikipedia.org/wiki/MoonShell


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz