OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.04.2024, 05:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SAM BASIC a AMOS
PříspěvekNapsal: 13.01.2014, 13:39 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 23:38
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha
Has thanked: 393 times
Been thanked: 122 times
SCjoe píše:
>zxretrosoft>
Díky za info, v podstatě mi vše potvrzuje, že PureBASIC je důstojným pokračovatelem SAM BASICu :joint:
Takhle drahý program jsem si ještě nekoupil, ale už jsem se docela sžil s verzí zdarma (omezení na několik stovek řádků kódu) a je tam doživotní licence...

Zpět k tématu: SAM BASIC je pro procesor z80, hlavně pro jeho paměťové možnosti, extrém,
měl být stvořen pro šestnáctibitový procesor (firma MGT také říkala, že v SAMovi II bude hybrid osmi a vícebitů),
pokud by jej dr. Wright psal pro nějaký stroj se z380 či EZ80P, tak by možná rovnou napsal něco na způsob PB. ;)


Ano, je to pravda. Zřejmě by takový hybrid vznikl a tohle nádherný hybrid je. Právě kdo je zvyklý na Amos Basic nebo Sama, zažije opravdovou extázi. Je to vlastně dokonale provedený Basic v jejich stylu (nicméně umožňuje programovat každému jak je zvyklý, někdo - třeba i já - používá rád procedury, což byl na 8-bitech fenomén právě Sama, tady fungujou prakticky stejně, jen máš neomezené možnosti).

PB jsem si koupil a vřele to doporučuju!

Nicméně ten FreeBasic je přece jen velmi slušnou alternativou (zdarma) a naprogramovat něco v něm má taky svoje (přece jen je člověk daleko víc odkázaný na své schopnosti než na objekty).

_________________
https://zxretrosoft.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAM BASIC a AMOS
PříspěvekNapsal: 25.02.2015, 20:15 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3051
Has thanked: 2200 times
Been thanked: 901 times
Tak to asi ZXRetrosoft bude mít dřív :-(
Já jsem tak optimalizoval, az mi počet zavedených labelů a procedur přesáhnul 16K a asi s DOSem (shodou okolností hlavně BDOSem) se to seká...

...se musím vrátit o pár úprav zpět, neviděl jsem to půl roku, naposledy v prosinci jsem jen zkoušel hradlo pro přehrávání MODů v BASICu (na to SAM příkaz nemá).

Obrázek převedený (hodně ručo) do 256*192 je OK?


Přílohy:
hotel_beta.7z [27.9 KiB]
349 krát
hotel.png
hotel.png [ 5.58 KiB | Zobrazeno 2307 krát ]

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: režim
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz