OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 27.04.2024, 09:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11.12.2013, 23:11 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Tak vyroba noveho case pro SAM klon by byla asi nejlevnejsi (pri dostatecnem poctu) v Cine. Tusim, ze nekdo z C64 nebo z ATARI sceny si nechaval take neco vyrabet (asi krytky na interface). Ovsem vyroba krytu o velikosti klavesnice by mohla byt extremne nahladna. Na to jsou tlakove formy. Rad bych to videl ve velikosti zhruba sirky PC klavesnice (pripadne notebookove klavesnice) + mensi okraje ale o neco vyssi a hlubsi, uz jen kvuli tomu, ze se pocita s mechanikou FDD pod klavesnici a se zadnim panelem s konektory. Vyska by tedy odpovidala asi tak ZX128+2. Tvarove idealne kdyby byl case podobny puvodnimu SAM COUPE, takze pri pohledu z boku klavesnice sikmo zvednuta. S notebookovou klavesnici se sirka case muze znacne zmensit = levnejsi vyroba. Akorat prostor pred klavesnici by mohl byt delsi, na plochu pod mezernikem bych umistil touchpad (uz ho mam objednany z Ciny).

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.12.2013, 00:11 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
JOeAim píše:
Hmmm, a jak to vypada se SAMem? :D


Nejprve musim dotahnout do konce MULTIINTERFACE a tim koncim s HW scenou pro ZX. Dale budu delat uz jen na SAM COUPE klonu. Aktualni stav klonu je ve stavu nekolika rozdrobenych mensich projektu a testu. ZX ULU jsem si uz pred mnoha lety zkousel postavit na CPLD a celkem se podarilo co jsem chtel, ikdyz neslo o primou nahradu ULY do ZX. Se SAMackou ulou to bude podobne, jen trochu rozsirena grafika. Clovek se toho nesmi bat a jde to samo. Co se organizace pameti a strankovani tyce, tak v tom mam jasno. Na ZX jsem mel vzdy nekolik projektu najednou a to silene protahuje vyvoj a zere cas. U SAM klonu to bude o to jednodussi, ze to bude jediny projekt, na kterem budu delat. Nektere casti mam uz davno rozdelane, chce to pak jen pospojovat, dopsat, odladit.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.12.2013, 00:53 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
SCjoe píše:
>Velesoft> Nejprve musim dotahnout do konce MULTIINTERFACE

Vzdyt i ten multiinterface muze mit systemovy konektor pro SAMa,
a tak si na nem bude lze leccos odzkouset (pridani pametoveho modelu ZXS128, pripojeni dvou SD slotu, kempston joy/mys...).

My netrpelivi Te budeme nutit jen prepsat firmware :poke: a pak bychom takhle mohli byt na cas uspokojeni... nez vyvines kompletni klon. :angel:


Multiinterface samotny nebude stacit k emulaci SAMa, na to je potreba jeste Z80CPU a dalsi kraviny kolem. Ale jako slusny zaklad pro vyvoj samacke uly to postaci. Na pouzitelny klon bude tak jako tak treba cela nova deska.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.12.2013, 01:10 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
SCjoe píše:
> Velesoft > Multiinterface samotny nebude stacit k emulaci SAMa

To jsem ani nemyslel,
skutecne jen pomyslel na univerzalni interface na bus konektor SAMa, s nimz dostanu SD IF, zvuk. prevodniky, 4 MB pameti a k tomu vselijake funkcionality ze ZX Spectra...

Ja si ten multiinterface koupim uz jen proto, abychom otestovali MultiROM, alespon 512KB. 8-)


Jo takhle, tak to samozrejme pujde. S verzi pro samacky konektor pocitam.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.12.2013, 22:07 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Premyslel jsem jak to vyresit s potiskama klaves u klavesnice. Nabizi se hned nekolik moznosti:

a) smirit se s neupravenou PC klavesnici a pocitat s tim, ze proste znaky na nekterych klavesach nesouhlasi.

b) vyrobit samolepici popisky pro PC klavesnice. Se samolepkama nemam zadne zkusenosti, netusim jak dobre drzi a jak jsou odolne vuci oteru/potu. Ale zda se to jako nejlevnejsi reseni.

c) nechat si na zakazku laserem udelat potisk na "slepou" PC klavesnici (to bude nejspis trochu nakladne, cetl jsem neco o 1500 Kc).
Nahed slepe klavesnice: http://www.plastika.cz/portfolio/slepe-klavesnice.htm

d) vyrobit nove vrsky klaves, ktere se nalepi na puvodni klavesy. Asi by bylo nutne pouzit PC klavesnici s plochyma klavesama, aby lepena plocha byla v kontaktu s novym vrskem. Tato metoda by dovolila upravit libovolne vzhled klaves. Napriklad by klavesa mohla mit tvar, jaky pouziva ZX Spectrum+. Tohle by se mi libilo nejvic, ale kdo by tyhle hmatniky na miru vyrobil i s popisem ?
Na stejnem principu jsou delane tyto prelepky: http://www.swis-shop.cz/klavesnice-wewood-lazerwood-walnut/

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.12.2013, 13:42 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Martin8bity píše:
VELESOFT píše:
a) smirit se s neupravenou PC klavesnici

b) vyrobit samolepici popisky pro PC klavesnice

c) nechat si na zakazku laserem udelat potisk na "slepou" PC klavesnici

d) vyrobit nove vrsky klaves, ktere se nalepi na puvodni klavesy.


ad a) je dle mne velmi neprijeme a d) velmi drahe

b) je relativne v pohode, zalezi, kolik by se toho delalo, ale cca se bavime o stokorune, take vydrz zalezi od zvolene technologie, ktera zase zavisi na mnozstvi, kolik by se toho delalo

c) objednal jsem dva kousky a zkusim u nas v praci na laseru, kdyby to slo, bylo by to nejlepsi a bavili bychom se opet, podle mnozstvi, o par stovkach


No ja bych byl rad, kdyby ta klavesnice byla bezne dostupna. Aby pak nebyla k sehnani jen u jedne firmy a jen jeden typ. Proto jsem se chtel zamerit hlavne na notebookovou klavesnici, ale ta se neda sehnat bez potisku.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.12.2013, 19:46 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Martin8bity píše:
VELESOFT píše:
No ja bych byl rad, kdyby ta klavesnice byla bezne dostupna. Aby pak nebyla k sehnani jen u jedne firmy a jen jeden typ. Proto jsem se chtel zamerit hlavne na notebookovou klavesnici, ale ta se neda sehnat bez potisku.


Co je ted dostupne, za par let stejne nebude. Notebookova se da taky potisknou, ale musime se vyhnout stavajicimu potisku a je to o neco drazsi. Hlavne jsou tam naklady na matrici, takze opet dobre delat rovnou vetsi varku.


Sehnat notebookovou klavesnici bez potisku bude nemozne. Nabizi se treba prave moznost klavesy prelepit. Tenke plastove prelepky by musely byt z odolneho materialu a delane na miru. Pokud by byla prelepka mensi nez vrsek klavesy, muze dochazet k odloupnuti rohu a hlavne je to dost videt. Ale vyrabet misto prelepek primo na miru nove plastove ci kovove vrsky klaves (stacila by dostatecne tlusta plastova nebo kovova deska) by nemuselo byt tak nakladne a bylo by to prakticky neznicitelne. Kompletni sady hmatniku by mohl popsat + vyrezat z jedne desky(nerez treba) primo laser.

Staci tedy uz jen poptat cenu za laserovy rez a popis. Netusim, jestli se data musi dodavat v nejakem specialnim formatu, ale podle me by melo stacit dodat bitmapu pro popis a druhou bitmapu pro orezani. Preci jen se pracuje s 2D plochou.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.12.2013, 22:21 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Trochu jsem zapatral po laserovem gravirovani (popis klavesnice laserem) i po vyrobe samolepek na klavesy (klasicke prelepky). Hned v Praze je nekolik firem, nabizejicich laserove gravirovani, ovsem data je nutne dodat v krivkach (treba jako Post Script). Ted jen musim vytvorit nejaky ten nakres potisku pro klavesnici, hned po dodani mi poslou cenovy rozpocet pro laserovy popis kompletni slepe klavesnice. Pro zadani vyroby samolepek bych uz udelal potisky barevne a rozsirene podobne jako to ma klavesnice ZX48+. Potisk folii se provadi zespodu folie, takze se to prstem nesetre a melo by to byt odolne vuci potu (nabizi se vice materialu - lepsi=drazsi). Prelepky bych rad udelal nepruhledne, tedy plna barevna folie bud s cernym nebo s bilym podkladem. Prozatim jeste pockam, jak dopadne test te slepe klavesnice, jestli by byla vubec na ZX/SAM COUPE pouzitelna pro herni kombinace. Jeste s vratim k tomu laseru, existuje i moznost barevnych popisu laserem, kdy se na palenou plochu nanasi barvivo, ktere se "zatavi" laserem do materialu, vicebarevny popis by byl ale prilis drahy.

Nebo je tu moznost koupit si samolepky na Aukru nebo v Sintechu, ale vzhledove se mi moc nezamlouvaji:
http://www.sintech-shop.cz/sinclair/spectrum/hardware/samolepky-pro-spectrum-emulatory-na-pc-klavesnici/a-6163/

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30.12.2013, 20:10 
VELE to by ma zaujalo (napr. klávesnica na RENOISE resp. BLENDER). Pošli mi prosím SZ čo to stojí...
Inak podľa mňa laser je naj. Drží to viac ako samolepky, fólie. A nešpiní sa to tak...


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 30.12.2013, 20:30 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
VELESOFT píše:
Martin8bity píše:
c) objednal jsem dva kousky a zkusim u nas v praci na laseru, kdyby to slo, bylo by to nejlepsi a bavili bychom se opet, podle mnozstvi, o par stovkach


Kdyztak vyzkousej, jak si ta slepa klavesnice poradi s vicestiskem klaves (tak jak jsem doporucoval herni ZX kombinace). Ted jsem koukal, ze ji maj skladem tady u nas v Praze ( T.S.Bohemia - http://interlink.tsbohemia.cz/kb500-cz-klavesnice-usb_d152211.html ), ale kdyz uz jsi ji objednal, tak pockam na vysledek testu. Jestli nesezere dulezite herni kombinace, bude stejne na prd. Ale ten popis laserem se mi velice zamlouva.


Tak jsem si koupil jednu slepou klavesnici bez potisku. Prave na ni pisu tento prispevek. Hehe, ani jsem netusil, ze si umim psat bez koukani na klavesnici :-)
No ale pojdme k veci. Klavesnice neni uplne bez potisku, ma potistene klavesy ESC, F1-F12, kurzory, prava numericka cast klavesnice a.... no trochu to zkratim, proste neni potisteny jen hlavni blok. Ma konektor USB, ale udajne prej umi i PS/2 protokol. To odzkousim, az najdu redukci. Vzhledove je moc pekna a pise se na ni celkem prijemne. Ta co jsem koupil ma velky enter jako u klavesnic s UK layoutem. PLASTIKA.CZ nabizi stejnou, ale na obrazku je zcela bez potisku, ta se mi zamlouva vice ( http://www.plastika.cz/portfolio/slepe-klavesnice.htm ).
Chod klaves je v pohode, snad jen klavesa CAPS LOCK mohla byt vyresena lepe. CAPS LOCK je o neco vetsi nez bezna klavesa, ale vyrobce klavesnice zde ocividne nepouzil takovy ten stabilizator co drzi klavesu vodorovne. Pokud stisknu LOCK uplne na kraji, klavesa se sekne, proste je nutne mackat zhruba doprostred.

Zkousel jsem herni kombinace a nefunguje akorat soucasny stisk klaves : 1+4+5 , 2+4+5, Q+R+T, W+R+T a nejde kombinovat kurzorove klavesy s mezernikem (nevim ani jestli nejaky ZX software k ovladani pouziva kurzor+space). To neni zase tak spatne, jen bude omezena ovladatelnost u SINCLAIR 2 a QWERT. Nastesti jde o nejmene pouzivane herni kombinace. Ted jeste premerim celou klavesnici a zkusim udelat predlohu pro laserovy potisk. Potisknout celou klavesnici by bylo dost drahe, tak me napada, ze bych koupil stejne klavesnice s US potiskem, vyndal jim jen klavesy, ktere se od SAM COUPE lisi potiskem. Z jedne slepe klavesnice bez potisku bych vyndal vsechny klavesy a na laseru bych nechal potisknout jen ty odlisne klavesy. To by snizilo cenu laseroveho potisku a tedy i cele klavesnice.

Prikladam fotky me klavesnice bez potisku(nebo spis s castecnym potiskem) :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A ted jeste z druheho soudku:
- opet jsem zjistil par vysledku z testu notebookovych klavesnic a podezrele moc majitelu notebooku rady TOSHIBA STELLITE mi psalo, ze test vicestisku klaves probiha uplne bez problemu. Nasel jsem webovky, kde jsou fotky NB klavesnic zezadu a je tedy videt na vyvod z membrany. A prave rada TOSHIBA SATELLITE ma bembranu s 34 pinovym konektorem. Jine znacky mivaji vetsinou jen 24 nebo 26 vyvodu. SATELLITE maji tedy hodne jemnou matici klaves a rekl bych, ze to jsou idealni klavesnice treba pro pareni her, pripadne pro dva hrace.
Zde par testovanych notebooku(klavesnic), ktere zvladaji vsechny testovane kombinace:
TOSHIBA SATELLITE T130
TOSHIBA SATELLITE C660
TOSHIBA SATELLITE U400

Konecne se podarilo najit vyrobce NB klavesnic, ktere se daji nove dobre a levne sehnat a netrpi tolik ghostingem. Dalo by se to prirovnat k hernim klavesnicim.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30.12.2013, 22:05 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Nez se na tu klavesnici vrhnu, rikal jsem si, ze se ji podivam na zoubek. Jako prvni jsem se mrknul na klavesy:

Vyndal jsem ten mirne problemovy CAPS LOCK a klavesu A :
Obrázek

Detail otvoru - gumovy kloboucek zajistuje zvedani klavesy pri uvolneni a pri stisku stlaci(sepne) spodni membranu. Kloboucek je zde na membrane nalepeny. Klavesnice obsahuje vice typu(barev) techto kloboucku. Jiny typ ma i jinou tvrdost/pruznost. Cerny se pouziva u vetsich klaves.
Obrázek

Detail jezdce klavesy - jak je videt, klavesa ma vespod jezdec ve tvaru pismene X a dotyka se pouze rohu obdelnikoveho otvoru minimalni moznou plochou. Zvlastni je, ze vsechny klavesy funguji dobre, jen ten LOCK jde ztuha pri tlaku na jeho hranu. Klavesy lze jednoduse podebrat treba sroubovakem/nozem a neni treba ani moc zabirat, klavesa jde dobre vyndat a zpet zacvaknout.
Obrázek

U klavesy ENTER jsem cekal solidni kovovy stabilizator jako byva u jinych klavesnic pod SHIFTem nebo mezernikem. Ale neni tomu tak, krome mezerniku maji vsechny velke klavesy stabilizaci resenou pomoci druheho pomocneho jezdce. Zkousel jsem jak je to spolehlive a zda se ze to ulohu take plni. :
Obrázek

Prava klavesa SHIFT je po mezerniku druha nejdelsi. Resene to ma stejne ja ENTER. Ale opet to funguje spolehlive. Doufejme, ze se to brzo nevymacka jako u klavesnice ZX48+...
Obrázek

Nakonec MEZERNIK. Zde uz je krome jezdce a tvrdsiho cerneho kloboucku take stabilizacni drat. Bez nej by to fakt neslo :
Obrázek

U mezerniku jsem si vsiml, ze je kovovy stabilizator(i jeho koleje) zapatlany vazelinou, tak me napadlo, ze bych tou prebytecnou vazelinou mohl zkusit promazat rohy otvoru pro klavesu CAPS LOCK a fakt ze jo, LOCK uz jezdi lepe i pri tlaku na jeho levou hranu. Mozna by nebylo na skodu vzit silikonovou vazelinu a promaznout vsechny klavesy. Alespon by nevznikalo treni dou suchych plastovych casti a prodlouzilo by to urcite zivotnost.

A spatna zprava na konec. Klavesnice neumi PS/2 protokol, funguje ciste jen jako USB. Takze ji muzeme pouzit maximalne tak na PC k ZX emulatoru. Tuhle klavesnici jsem ale koupil v T.S.Bohemia. Zatimco do PLASTIKA.CZ jsem psal dotaz, jestli ta jejich klavesnice umi pracovat jako PS/2 a prisla mi odpoved, ze ano. Bud teda kecaj, nebo maj jiny typ. Na internetu jsem take objevil stejnou klavesnici v provedeni PS/2, ale to byl nejaky hodne stary odkaz, neslo o e-shop.

Jeste napisu do PLASTIKY.CZ, jestli to fakt PS/2 umi, at mi to potvrdi. Prozatim to ale vypada tak, ze notebookove klavesnice TOSHIBA jsou na tom lepe. Kus objednam a zkusim to zmapovat a pripojit k ZX/SAM COUPE.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.01.2014, 02:22 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Matej píše:
Ešte jedná otázka keďže SAM2 board bude kompatibilný s :speccy: ZX či bude podporovať aj 1bit hudbu (beeper). Ak hej bola by to super featurka. Napr. by som mohol prehravať beeper music disk z ZX48k. A podobne... Je to možné to implementovať?


SAM COUPE mel vzy beeper, akorat nebyl vyvedeny na malej repracek, ale primo na audio out, nebo do TV vystupu. A stejne to budu mit ja.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.01.2014, 19:04 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
mikezt píše:
A ako chcete prehravat hudby zo spektra, ked sam ma 6 MHz?


SAM COUPE jede na 6MHz, ale v ZX rezimu ho ULA(ASIC) zamerne zpomaluje tak, ze bezi asi jen o 20% rychleji nez ZX. U noveho klonu samozrejme pridam moznost provozu ZX rezimu pri 3.5MHz.

Skutecna rychlost SAMa je nekde kolem 4.8MHz diky pravidelnemu zpomalovani CPU, protoze kompletne cela pamet je sdilena s ulou. To proto, ze celych 256/512kB ram je vlastne i videoram. Jsou zde ale vyjimky, napriklad pamet rom je rychla a CPU zde bezi vzdy na 6.0 MHz. Stejne tak externi 1MB rozsireni ramky.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.01.2014, 22:50 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
zz_indigo píše:
VELESOFT píše:
SCjoe píše:
Z dalšího soudku: Co bude potřeba upravit, pokud SAMa urychlíme.

Bootování z diskety, v originální romce, funguje do 10 MHz CPU.
Speciální disketové rutiny v některých hrách ještě fungují při 16 MHz.

Alespoň takhle to odzkoušel C. Piggot při práci na akcelerátoru Mayhem


Ja bych na to sel asi tak, ze v momente, kdy CPU sahne na jakykoli FDD ports, snizi se na kratkou dobu rychlost CPU na puvodnich 6MHz. To znamena, ze by se i s ATOMem dalo pracovat jen na puvodnich 6MHz, to ale nevadi. Toto zpomaleni by melo platit i pro jakoukoli praci s SAA1099 nebo pri praci s porty vseobecne. Pripojene ZX periferie nemusi totiz pri vyssi rychlosti CPU uz moc spolehlive reagovat.


Takze Plna rychlost len voci RAM?
Velmy elegantne riesenie ktore teoretricky moze byt aj velmy jednoduche.


Ano, a pokud by externi interface pripojil vlastni pamet (treba misto rom), mohl bych i v oblasti tohoto adresoveho prostoru zpomalit CPU. Proste predpokladam, ze externi zarizeni muze byt stavene ze starych pomalych soucastek a nemuzeme od toho cekat beh na desitkach MHz...

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18.01.2014, 01:39 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1614
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
zxretrosoft píše:
solaris104 píše:
Mě by se třeba líbily předělávky do 16 barev v módu 4 u klasických ZX her. Tady je mají ve 256 barvách.
http://www.emulatronia.com/emusdaqui/sp ... ad-eng.htm

Tohle by možná nebyl až takový problém. Teoreticky - kdyby se člověk dostal ke kódu, udělá to jak nic. Takhle se musí zřejmě naprogramovat v podstatě kompletní kopie originální hry a v ní pak změnit ty barvy/sprity atd.
V tom Spec256 oni ještě leccos nicméně dokreslujou.

P. S. Kdy (zhruba) ten nový Sam bude na stole? :roll:


Obarvit se da kazda hra, ale muze to trvat pekne dlouho. Puvodni sprajty se daji zkonvertovat do barevneho rezimu a tam pak manualne dokreslit/prebarvit. Pak je nutne veskere rutiny pro praci s grafikou obejit a misto nich pouzit nove. Jenze grafickych dat bude pak nekolikanasobne tolik nez v ZX grafickem modu, takze dojde i ke zpomaleni hry. SAM sice jede na 6MHz, takze se to trochu dorovna, ale hodne zalezi na velikosti a poctu pohybujicich se sprajtu na obrazovce. Idealni by bylo u obarvenych her pak zapnout rezim TUBRO, aby CPU bez problemu stihal. Myslim, ze 256 barev je fajn, ale 16 barev s paletou je take pouzitelnych (amiga to ma tusim stejne).

No a datum kdy bude samik na stole fakt nevim. Mohu jen potvrdit, ze delam na vyvoji multiinterface a az tento projekt dodelam, prejdu hned na toho SAMika.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz