OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 23:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31.05.2015, 08:40 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2192 times
Been thanked: 894 times
Někdo se pochlubí, někdo tiše leští sbírku. :SAM
Už je nás, co máme SAMa, tady na fóru nějakým způsobem přiznaných devět, tuším možná i 10. :o
V poměru k celosvětově prodanému počtu kusů to není špatné číslo. :candle:

Počítám, že máme všichni jako úložné zařízení nějakou SD kartu (Trinity) či CFku (Atom Lite+ či Atom s CF/IDE redukcí).
Níže zkusím malý průzkum utopických řešení, na který si možná časem jako uživatel dvou zabudovaných AL+ a (spíše jen jako vlastník) Trinity také odpovím:

Vy, co používáme starší atomy, zkoušeli jste namísto CFky IDE/SD interface?
Ve čtečce CF, event. Atomu Lite máte redukci v pouzdru CF karty na SD?
Máte zabudovaný 2,5 či 3,5 palcový HDD na místě druhé diskeťárny?
Používáte samíka s kazeťákem? (viz https://www.youtube.com/watch?v=p3IaVnwZH3w )

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Blood Products from Genetic Vaccine Recipients


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31.05.2015, 08:58 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:34
Příspěvky: 551
Has thanked: 408 times
Been thanked: 166 times
Ja se priznam, ze zatim ulozne zarizeni SD/CF nemam. Trinity mi prijde drahe, AL DPS mam u Radka v priprave.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31.05.2015, 11:53 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1612
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Leta jsem u SAMa pouzival klasicky ATOM IDE interface s 3.5" HDD 10GB. Jednoho dne se ale disk odporoucel a ja presel na CFtoIDE redukci. S CF kartama byl trochu problem. S nekteryma se nedalo nabootovat DOS a musel jsem vzdy pouzit FDD. Dalsi pristup na CF uz byl v pohode. Takze bych toto chovani videl spise na softwarovy problem. Nejproblemovejsi byly CF karty 256MB, ostatni byly bez problemu. Zkousel jsem i SDtoIDE redukci ale nepamatuju si jestli mela stejny BOOT problem, jinak ale pouzivat se dala. Dnes uz se da poridit za par stovek CF karta (redukce) s otvorem pro SD/micro SD kartu a funkcne plne emulujici CF kartu vcetne true IDE rezimu, coz starsi podobne redukce neumeji. Osobne jsem to ale nevyzkousel. Redukci jsem si na Ebay zakoupil, ale zasilka nedorazila...

S tim poctem majitelu SAMa je to jeste jinak. Mame tu v CR dalsi majitele, kteri ale nejsou zde na foru. Vetsinou jde o spektristy z Pandory. DIZZY, POKE a dalsi... A vetsina z nich ma SAMa ode me, s jednou FDD a klasickym atom ide interface. Nikdy jsem neslysel o tom, ze by nekdo ze znamych pouzil nahravani z kazetaku, ale to bude asi tim, ze nikdo nema originalni kazety pro SAMa.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31.05.2015, 14:20 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Flopka a CF na AtomLite+.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.03.2021, 22:34 
Offline
Kecka

Registrován: 17.05.2016, 10:18
Příspěvky: 37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Co bych si mel poridit na SAMa? Ted jsem ho ziskal bez zdroje a bez disketove mechaniky. O disketach neuvazuji. Chci modernejsi reseni na SD nebo CF karty.
Vybiram mezi Trinity a Atom lite. Zajima me jen pousteni her a dem.
Emulace ZX moc ne, na to mam prave masiny.
Poradite mi? A kde se to da za lidske penize poridit. Trinity je docela palka!
EPROM si jsem schopny sam vypalit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.03.2021, 08:28 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 360 times
Been thanked: 304 times
Tak predevsim potrebujes zdroj, ze? :-)
A pak asi cenove dobre vychazi AtomLite+ a k tomu nekolik CF karet. AtomLite+ a CF karty (tech mam dost) bych mohl poskytnout. Nekde to mam 'zakopane' v krabicich, ale muzu najit. Ted nevim, jestli mam jen desky nebo neco i osazene. Sama jsem mel zapnuteho jeste v 'predcovidove' dobe a to uz je docela dlouho :-)
Jeste k nemu mam FDD radic a Gotek pro emulaci disket. Tohle jsem ale moc nepouzival.

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.03.2021, 09:48 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:34
Příspěvky: 551
Has thanked: 408 times
Been thanked: 166 times
Ja mam jeste asi 5xAtom IDE interface. Nechaval jsem jich delat 10 a pomalu je rozprodavam. Podarilo se mi znasilnit (ne doslova) Mikese, aby mi je osadil. Timto mu znovu dekuji ;-). Mozna mam nekde i volnou membranu od RWAPa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.03.2021, 11:35 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2013, 15:27
Příspěvky: 3025
Has thanked: 2192 times
Been thanked: 894 times
Mezi Trinity a AL+ jde asi uz jen o rozdil v HW vybaveni pro dalsi aplikace.
Do Trinity bys mel jit, pokud chces vyuzit Ethernet a neco dalsiho ze samcoupe.com...

V posledni dobe autor Trinity uvadi, ze jsou upraveny i vicedisketove hry, ktere byly puvodne autorem Atomu Lite a BDOSu, E. Blinkem, prevedeny pouze pro AL+. https://sam.speccy.cz/atomlite/atom-lit ... oftware.7z
Softverove uz tedy rozdil nevidim, protoze Trinity od svych zacatku pouziva posledni verzi BDOSu primo od E.B. (neplest se starsimi BDOSy, ale s vyssim cislem verzi, pro klasicky puvodni Atom).
O novinkach ohledne tohoto BDOSu, treba pro Trinity, nevim. Ceka se mozna na samovsky esxDOS...

_________________
// na co myslím, když sedím u oldkompů: Blood Products from Genetic Vaccine Recipients


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz